کد خبر: ۵۵۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۱

رییس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: ما از شورای محترم نگهبان متشکریم که ملت ایران را شادمان کرد.

 

به گزارش ایسنا، سرلشکر حسن فیروزآبادی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران ضمن گرامیداشت ولادت حضرت علی(ع) و سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: فتح خرمشهر مصداق واقعی جهاد،‌ فتح ارزشها و فتح‌الفتوح قرآن کریم است.

 

وی افزود: ماه خرداد به مناسبت‌های سوم خرداد، 14 خرداد و 15 خرداد، ماه امام خمینی(ره) و ساقی خرداد، اوست. بنا بر فرموده امام (ره) نباید حماسه خرمشهر به فراموشی سپرده شود. شهدای عزیز، روح امام از ما چه می‌خواهند؟ پیام فتح خرمشهر چیست؟ جز ولایت محوری و پشتیبانی از ولایت فقیه؟ جز ایستادگی در برابر استکبار؟ جز دشمن‌شناسی و آمادگی و حضور پر شور در همه صحنه‌ها از جمله انتخابات؟

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه "راه امام(ره) شاخصه دارد"، گفت: ولایت فقیه و شورای نگهبان دو یادگار مهم امام برای حرکت در صراط مستقیم اسلام ناب و انقلاب است. درود بر شورای نگهبان با استقامت. ما از همه اعضای شورای نگهبان متشکریم که ملت ایران را شاد کردند.

 

فیروزآبادی با تاکید بر هوشمند در مقابل توطئه‌های دشمنان افزود: پیروزی زمانی محقق می‌شود که از حیله دشمنان غافل نباشیم و این نیازمند یادآوری ضرورت آمادگی و تقویت نیروهای مسلح است. هرکس از دشمن غفلت کند با حیله او از خواب بیدار می‌شود. 19 ماه از بزرگترین انقلاب قرن نگذشته بود که جنگی فراگیر تحمیل شد اما می‌توان ایستادگی ملت ایران را حماسه بزرگ در مقابل تجاوز استکبار دانست.

 

وی با اشاره به مقاومت 34 روزه خرمشهر یادآور شد: با وجود کارشکنی بنی‌صدر خائن مقاومت در خرمشهر توسط نیروهای مردمی و بسیج و سپاه پایه‌گذاری شد؛ مقاومتی که استکبار را ترساند و به یک مکتب تبدیل شد و تا پایان جنگ تکامل یافت و مقاومت لبنان،‌ سوریه و بیداری اسلامی و پیروزی‌های 34 روزه لبنان و 22 روزه حماس در غزه از این مقاومت پدید‌ آمد.

 

فیروزآبادی با اشاره به نقش‌آفرینی ارتش و سپاه در آزادسازی خرمشهر گفت: نیروهای مردمی،‌ بسیج، عشایر و سایر نیروها این پیروزی را رقم زدند که درس بزرگی برای ملت‌ها به ارقام آورد.

 

رییس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به عملیات بیت‌المقدس به منظور آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: در این عملیات 5800 کیلومتر از خاک وطن آزاد شد و با ایثار و فداکاری شش هزار شهید و 25 هزار مجروح به دست آمد که بخش قابل توجهی از آن بچه‌های تهران بودند و می‌توان گفت مردم شریف تهران بیشترین نقش را در آزادی خرمشهر داشتند.

 

وی تبسم امام (ره) و سرور شادمانی ملت ایران، باور دنیا به قدرت ایمان، باور جهانیان به ظهور قدرت دفاعی جدید در سایه اسلام در خاورمیانه، ایمان آوردن به ایران به عنوان قدرت جدید در غرب آسیا، تغییر موازنه قوا به نفع انقلاب و انتقال ابتکار عمل از عراق و آمریکا به ایران و وحشت رژیم صهیونیستی را از نتایج سیاسی فتح خرمشهر عنوان کرد.

 

فیروزآبادی همچنین گفت: ما باید پس از آزادسازی خرمشهر، جنگ را ادامه می‌دادیم، چراکه صدام تن به صلح نمی‌داد و جنگ را دنبال می‌کرد اما در نهایت ما اراده خود را به دشمن تحمیل کردیم و به پیروزی رسیدیم.

 

وی با بیان اینکه "بند آمدن زبان گروهک منافقین از دیگر دستاوردهای سیاسی فتح خرمشهر بود"، افزود: فتح خرمشهر روی یأس و شکست آمریکا و دشمنان ایران بود که محصول اتحاد ملت و حضور قوی بسیج در کنار مردم و امام و به صحنه آمدن معجزه روح‌اللهی او بود. این اندیشه پایه‌ای برای مقابله با هر نوع تهدیدات آینده شد. بر اساس استراتژی بازدارندگی، سرزمین ایران امروز در امنیت کامل است و در صورت تجاوز بیگانگان، تبدیل به قتلگاه متجاوزان خواهد شد.

 

رییس ستادکل نیروهای مسلح، پیروی از ولایت فقیه، توکل به خدا،‌ رهبری امام، حضور یکپارچه مردم و حذف لیبرال‌ها‌،‌ اتحاد ارتش‌، سپاه و بسیج و روحیه شهادت‌طلبی، خلاقیت و ابتکار را رمز پیروزی در آزادسازی خرمشهر عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه "نقش امام یک نقش بی‌بدیل در بسیج مردم بود"، گفت: اشتباه سازشکاران کجاست؟ بازگشت از انقلاب مگر دست کسی است که بخواهند بر سر آن معامله کنند؟ امام فرمود این آمریکاست که باید درست شود. ایران امروز تبدیل به الگو شده است. ایستادگی ملت ما موجب شد تا همه در برابر آمریکا بایستند و شیخک‌ها و شاخک‌ها هیچ‌کاره باشند.

 

فیروزآبادی با بیان اینکه "امروز عظمت قیام مردم بحرین از اسلام ناب است"، تصریح کرد: انتفاضه فلسطین پیروز حماس و بیداری اسلامی دنباله‌روی از راه امام است. چگونه می‌شود از اینها بازگشت و معامله کرد؟ سازش در مقابل آمریکا نتیجه‌ای جز ذلت و خواری نخواهد داشت.

 

رییس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه "دشمنان برای تعضیف رابطه میان مردم و نظام تلاش می‌کنند"، خاطرنشان کرد: علاج این مساله در تحقق حماسه سیاسی،‌ حماسه اقتصادی، خدمت به مردم و وحدت کلمه است.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: شرکت پرشور در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب فردی اصلح کسی از نشاط،‌ تفکر، برنامه، توانمندی و دلسوزی برای مردم و بویژه محرومان برخوردار باشد و مطابق چشم‌انداز و راهبردهای رهبری حرکت کند، اهل تبعیت از ولی فقیه باشد و با مفاسد مبارزه کند و مردم را نسبت به نظام دلگرم سازد که شما باید مصداق آن را از بین هشت نفری که احراز صلاحیت شده‌اند انتخاب کنید.

 

فیروزآبادی با بیان اینکه "شرکت در انتخابات تضمین امنیت ملی و قدرت بازدارندگی است"، خاطرنشان کرد: نماد حماسه سیاسی، انتخابات است و هر رای بیشتر مثل یک سرباز بیشتر در میدان جنگ است.

 

رییس ستادکل نیروهای مسلح همچنین خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ایران همواره آماده از دفاع کیان سرزمین ایران است.

 

فیروزآبادی با شعار «زنده باد امام خامنه‌ای عزیز» و «سلامت و شاد باد مردم عزیز ایران» به سخنان خود پایان داد.

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری