کد خبر: ۵۴۶۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۳

اعتدال:  رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با بیان اینکه صلاحیت 90 تا 95 درصد کاندیدا‌ها تایید شده است، گفت: از روز گذشته اسامی تایید صلاحیت شدگان به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها ابلاغ شده است.
محمدجواد کولیوند اظهار کرد: بررسی صلاحیت کاندیدا‌های انتخابات شورای شهر در هیات‌های اجرایی منجر به تایید یا رد صلاحیت تعدادی از داوطلبان شد؛ آنهایی که تایید صلاحیت شده‌اند باید از هیات‌ نظارت نیز تاییدیه بگیرند، داوطلبان شوراها در بخش صلاحیت‌شان در هیات نظارت همان بخش و داوطلبان شوراها در شهرستان‌های در هیات نظارت همان شهرستان بررسی شد.

ایسنا نوشت:اکنون این روال در حال بررسی است و این افراد تا سه خرداد فرصت شکایت دارند. چهار خرداد اسامی کاندیدا‌هایی که صلاحیت‌شان در هیات‌های اجرای رد شد ولی در هیات‌های نظارت تایید شد از طریق فرمانداری و بخش‌داری‌ها به آنها اعلام می‌شود. از زمان چهارم خرداد تکلیف فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها تقریبا روشن می‌شود و آنها لیست تایید شدگان صلاحیت را برای عموم چاپ می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: اگر کسانی که صلاحیت‌شان در هیات‌های نظارت استان رد شده باشد می‌توانند مجددا به هیات‌های نظارت برای بررسی اعتراضشان شکایت کنند در این مرحله هیات‌ مرکزی نظارت مدارک را مورد بررسی قرار می‌دهد و حتی ممکن است از خود افراد برای ارائه توضیحات نیز دعوت کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری