کد خبر: ۵۳۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۸
اسد الله عباسی وزیر کار می شود؟
نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در باره اسدالله عباسی تصمیم گیری خواهند کرد و صلاحیت وی را برای تصدی وزارت کار بررسی خواهند کرد.

اعتدال:  اولین و آخرین وزیر  رفاه، کار و امور اجتماعی در پانزده اسفند سال 91 بعد از جنجال های ایجاد شده و برخوردی که دو رئیس قوه با هم داشتند، از سمت خود غذل شد.

بعد از شیخ الاسلامی اداره وزارت رفاه به اسدالله عباسی واگزار شد تا در این مدت وزارت خانه بی سرپرست نباشد، در چهار اردیبهشت امسال محمود احمدی نژاد عباسی را به عنوان ویر پیشنهادی دولت به مجلس معرفی کرد.

امروز نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در باره این فرد تصمیم گیری خواهند کرد و صلاحیت وی را برای تصدی وزارت کار بررسی خواهند کرد.

رییس‌جمهور وارد مجلس شد


محمود احمدی‌نژاد دقایقی پیش برای دفاع از وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی وارد جلسه علنی مجلس شد.


رحیمی معاون اول و فروزنده معاون پارلمانی، رییس جمهور را در مجلس همراهی می‌کردند.


نمایندگان مته به خشخاش نگذارند

رئیس جمهور با بیان اینکه وزیر پیشنهادی کار فردی پای کار و اهل خدمت است از نمایندگان خواست که برای رای دادن به وی مته به خشخاش نگذارند و اظهار امیدواری کرد عباسی امروز بتواند در جلسه استانی هیات دولت به عنوان وزیر شرکت کند.

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور صبح امروز (یکشنبه) پس از حضور در مجلس برای رأی اعتماد وزیر پیشنهادی وزارت کار، تعاون، رفاه و تامین اجتماعی با تبریک ایام ولادت حضرت زهرا(س) و تسلیت سالگرد شهادت شهید مطهری، هفته معلم را تبریک گفت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه با همت نمایندگان این وزارتخانه سامان بیشتری پیدا کند، افزود: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی یک وزارتخانه مهم و کلیدی است که از ادغام 3 وزارتخانه ایجاد شده است.

احمدی‌نژاد صیانت از کار و کارگر و تنظیم روابط این دو را یک امر پایه‌ای برای پیشرفت کشور دانست و تصریح کرد: در سال‌های اخیر فعالیت‌های بسیار خوبی در این زمینه انجام شد و فضای کارفرمایی و کارگری به فضایی برای همکاری و پیشرفت نزدیک شد و اکنون تقریبا با نزدیک شدن کشمکش‌های طولانی به صفر، تقریبا در حل و فصل مسائل کارگری بروز هستیم.

رئیس جمهور پشتیبانی از بخش تعاون را از دیگر وظایف این وزارتخانه برشمرد و گفت: تعاون در ایران به عنوان بخشی ویژه در کارکردهای اقتصادی پیش‌بینی شده و در طول سال‌های اخیر نه تنها تعداد اعضای تعاونی‌ها به نزدیک دو برابر افزایش یافت، بلکه سهم تعاون در اقتصاد نیز بالا رفت، ولی هنوز تا سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب فاصله باقی است.

وی به مسئولیت‌های مهم این وزارتخانه در حوزه تامین اجتماعی اشاره کرد و با تبین رسالت‌های مهم بخش تامین اجتماعی نیز تاکید کرد که باید به این نکته توجه داشت که بخش عمده بار هدفمندی باید برعهده این وزارتخانه باشد.

احمدی‌نژاد با اشاره به مسئولیت اسدالله عباسی در سرپرستی وزارت کار، رفاه و تعاون در ماه‌های گذشته اظهار داشت: امروز ایشان برای تصدی این وزارتخانه مطرح هستند، همه شما آقای عباسی را می‌شناسید. دو دوره نماینده مجلس در کنار شما و همراه شما بودند و در کمیسیون‌ها و مسئولیت‌های مختلف مجلس خدمات و سوابق خوبی داشتند.

وی افزود: همچنین در این دوره چند ماهه که در وزارتخانه بودند عملکرد قابل توجهی داشتند. امروز هم می‌بینیم که وزارتخانه سرپاست و نکثی در کار وزارتخانه دیده نمی‌شود.

رئیس‌جمهور وزیر معرفی شده را نیروی مومن‌، دلسوز، شبانه‌روزی، پای‌کار و اهل خدمت معرفی کرد و خطاب به نمایندگان گفت: وقت شما را زیاد نمی‌گیرم، امیدوارم با رای بالای شما امروز آقای عباسی به عنوان وزیر در جلسه هیئت دولت شرکت کنند و بتوانند خدمت بالاتری را ارائه دهند.

وی در پایان دفاعیه کوتاهش از اسدالله عباسی اظهار داشت: عازم سفر هستم و همین مقدار کفایت می‌کند. امیدوارم دوستان مته به خشخاش نگذارند تا زودتر تکلیف این وزارتخانه مهم مشخص شود.

احمدی‌نژاد مجلس را ترک کرد

رئیس جمهور کشورمان پس از دفاع از وزیر پیشنهادی برای وزیر کار جلسه علنی مجلس را ترک کرد.

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان صبح امروز با حضور در صحن علنی مجلس طی سخنانی کوتاه به دفاع از اسدالله عباسی وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه کار پرداخت.

براساس این گزارش احمدی‌نژاد پس از دفاع از وزیر پیشنهادی‌اش جلسه علنی مجلس را ترک کرد. قرار است احمدی‌نژاد امروز به سفر استانی برود.

براساس این گزارش، رحیمی معاون اول رئیس جمهور هنوز در جلسه علنی حضور دارد.
در شرایط کنونی کسی پاسخگوی عملکرد گذشته وزارت تعاون نیست

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر اینکه بزرگ‌ترین مجموعه اقتصادی کشور در دست افراد غیرمتخصص قرار گرفته است، گفت: در شرایط کنونی کسی پاسخگوی عملکرد گذشته وزارت تعاون نیست.

محمدرضا پورابراهیمی  در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۵ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با انتخاب اسدالله عباسی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز در فضای این وزارتخانه شرایط خاصی وجود دارد، گفت: این وزارتخانه مهم ترین مجموعه متولی اقتصاد کشور است که بخش‌های زیادی مانند صندوق بیمه عشایر و صندوق بیمه بازنشستگی را تحت پوشش دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه مجموعه شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۵ درصد از بازار سرمایه را تشکیل می‌دهند، افزود: متاسفانه در چند سال اخیر این مجموعه‌ها دچار شرایط ویژه‌ای شده‌اند، از طرف دیگر شاهد هستیم که افرادی وارد این مجموعه‌ها شدند که کمترین تجربه و تخصص را دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه هم اکنون کسی پاسخگوی عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه نیست، حال باید گفت که چه کسانی و با چه سوابقی در بخش نفت و گاز شستا کار می کنند، هم اکنون شاهد هستیم که در چند وقت اخیر فقط چهار پزشک به این گروه اضافه شده است.

پورابراهیمی با تاکید بر اینکه بزرگ‌ترین مجموعه اقتصادی کشور دست افراد غیرمتخصص قرار گرفته است، تصریح کرد: به طور حتم این موضوع سطح بازده عملکرد اقتصادی کشور را کاهش می دهد.

وی با انتقاد از تغییر مکرر مدیران در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یادآور شد: در شش ماه گذشته حدود سه مدیرعامل در سازمان تامین اجتماعی منصوب شده است. از طرفی دیگر نمایندگان در نشست های علنی مجلس درخصوص واگذاری سهام و تعیین تکلیف بیمه بازنشستگی فولاد صحبت کرده‌اند اما هیچ کسی پاسخگوی این مشکلات نیست.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام مجموعه‌های اقتصادی را در بردارد خطاب به عباسی، گفت: شما باید متعهد به اصلاح این امور شوید زیرا در چهار ماه گذشته کسی پاسخگوی مشکلات نبوده است.


حضور عباسی در دو هیأت علمی دانشگاه غیر قانونی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه لاهوتی در صحبت هایش اعلام کرد که وزیر پیشنهادی وزارت تعاون عضو هیأت علمی دانشگاه آزاداسلامی و دانشگاه پیام نور است، گفت: براساس قانون افراد نمی توانند در دو جا عضو هیأت علمی دانشگاه باشند.

مهدی دواتگری  در تذکری با استناد به ماده ۷۹ آیین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه براساس این ماده اگر در جلسه علنی مجلس صریحاً نسبت سوئی به یک نماینده زده شود آن نماینده برای رفع نسبت می تواند با درخواست از هیأت رئیسه بدون تشریفات ۵ دقیقه اجازه نطق داشته باشد گفت: لاهوتی در صحبت هایش اظهارات من را تحریف کرد که یکی از این موارد این بود که گفت دواتگری دقت نکرد.

نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه های ارائه شده وزیر پیشنهادی تعاون،کار و رفاه اجتماعی سوابق اجرایی دیده نشده است افزود: تمام نمایندگان برنامه های وزیر پیشنهادی را روی میز خود دارند حال خود افراد قضاوت کنند که آیا این سوابق اجرایی است.

وی با تأکید بر اینکه سوابقی مانند ریاست فراکسیون فرهنگیان و فراکسیون های دیگر عنوان اجرایی ندارد تصریح کرد: لاهوتی در صحبت هایش اعلام کرد که وزیر پیشنهادی وزارت تعاون عضو هیأت علمی دانشگاه آزاداسلامی و دانشگاه پیام نور است اما براساس قانون افراد نمی توانند در دو جا عضو هیأت علمی دانشگاه باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: عباسی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رابطه با موضوع عضویت در هیأت علمی دانشگاه ها باید به نمایندگان مدرک ارائه کند تا شبهات برطرف شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری