کد خبر: ۴۷۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۵۲

با سخنان دیروز مقام معظم رهبری درباره گروه های فشار ، دیگر ادعاهایی مانند "حزب اللهی گری" و "تکلیف گرایی" از سوی کسانی که خود را فراتر از قانون می پندارند ، تجمعات غیرقانونی برگزار می کنند و تجمعات قانونی را بر هم می زنند ، پذیرفته شده نیست.

اگر اینان تا دیروز ، اهداف سیاسی خود را تحت نقاب "حزب اللهی" بودن ، دنبال می کردند ، امروز رهبر انقلاب ، درباره آنها چنین تصریحی دارند: «اگر واقعاً حزب‌اللّهى و مؤمنند» ؛ و بعد از این «اگرِ» معنی دار ، خطاب به آنها چنین اتمام حجت می کنند: «مى‌بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است، این کارها به نفع نیست. با احساساتشان راه بیفتند اینجا، آنجا، علیه این شعار بدهند، علیه آن شعار بدهند؛ این شعاردادن‌ها کارى از پیش نمی برد. این خشم ها را، این احساسات را براى جاى لازم نگه دارید. در دوران دفاع مقدس اگر بسیجى‌ها می خواستند همین طور بروند یک جایى، طبق میل خودشان حمله کنند، که خب پدر کشور در مى‌آمد. نظمى لازم است، انضباطى لازم است، مراعاتى لازم است.»

رهبر انقلاب

رهبر انقلاب ، سپس حساب مدعیان بی اعتنا را جدا می کنند: «اگر چنانچه به این حرفها اعتنائى ندارند، آنها که خب حسابشان جداست؛ اما آن کسانى که به این حرفها اعتناء دارند و مقیدند که برخلاف موازین شرع حرکت نکنند، باید مراقبت کنند، از این کارها نکنند.»

نکته جالب در این بیانات ، اشاره ایشان به نتیجه این اقدامات فراقانونی است ؛ آنجا که از دوران دفاع مقدس مثال آوردند و نتیجه را درآمدن پدر کشور اعلام می کنند.

تجمعات غیرقانونی

بی هیچ تردیدی ، درآوردن پدر کشور ، نمی تواند مصداق حزب اللهی گری و ارزشی بودن باشد. این ، نکته مهمی است که نیروهای میانه رو و عقلگرای جامعه ، مدام بر آن تأکید می کردند و البته همواره هم از سوی این مدعیان و نیز افراد ساده انگار ، متهم به تضعیف نیروهای ارزشی(!) جامعه می شدند. اینک ، کسانی که دم از رهبری می زنند ، باید بپذیرند که حق با معتدلین و عقل اندیشان بود و تمام آن نارواهایشان ، تهمت های معصیت آلود بود.

با تصریحات و تأکیدات اخیر رهبری ، دیگر هیچ گروهی نمی تواند خود را حزب اللهی و انصار حزب اللهیان و یاوران نظام بنامد و در همان حال ، به سفارتخانه ها حمله کند، برنامه های قانونی از سخنرانی مسوولان گرفته تا اکران فیلم و برگزاری کنسرت های مجوزدار را بر هم بزند ، مقابل خانه های این و آن تجمع و ایجاد مزاحمت کند ، یا در انتخابات ستادها را مورد حمله قرار دهد و ... . از امروز به بعد ، همان طور که رهبر معظم انقلاب به صراحت بیان داشتند ، حساب این افراد جداست.

اغتشاش در سخنرانی لاریجانی

نکته مهم دیگر آن که روی سخن رهبری ، فقط با پیاده نظام های قانون گریز نیست ، بلکه دو گروه دیگر نیز مخاطب جدی این سخنان و البته در معرض آزمون مردم اند.
گروه اول ، آمران این اقدامات غیرقانونی و  ساختار شکنانه هستند. کسی تردید ندارد که تجمع کنندگان در برابر خانه سردار علایی ، بر هم زنندگان سخنرانی حسن خمینی و علی لاریجانی و کسانی که به زور فیلم ها را از اکران به زیر می کشند ، از جاهایی هماهنگ می شوند. "آن جاها"، مخاطبان اصلی دستور اخیر رهبری اند.

حمله به سینما

گروه دوم اما، مسؤولانی هستند که وظیفه برخورد با این گروه ها را دارند. رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود تصریح داشتند: «این را من صریح بگویم. این کارهائى که در قم اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. آن کارهائى که در مرقد امام اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. بارها به مسئولین و کسانى که میتوانند جلوى این چیزها را بگیرند، تذکر داده‌ام.»

این که برغم تذکر رهبری ، هنوز این قبیل اقدامات ادامه دارد ، نشان دهنده آن است که مخاطبان تذکر رهبری ، برغم همه ادعاهایشان در باب ولایتمداری ، عملاً نفاق می ورزند و مسوولانی هم که قرار بود بعد از تذکرات قبلی رهبری ، با خاطیان برخورد کنند تا اتفاقات بعدی پیش نیاید ، به وظیفه قانونی خود عمل نکرده اند. هم از این روست که بارها شاهد بوده ایم ، پلیس به جای برخورد با قانون شکنان ، صرفاً به نظاره بر آنها بسنده کرده است!
نوع برخورد با "عاملان" و بالاتر از آن ، "آمران" حادثه قم ، نشان خواهد داد مسوولان ، تا چه اندازه در ادعای ولایتمداری و قانون مندی شان صداقت دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری