کد خبر: ۴۷۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۲۱
جلسات مشترک دولت و مجلس برای اتخاذ تصمیمی در خصوص کمک به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه در نهایت منجر به آن شد که مبلغی تحت عنوان عیدانه در حدود 70 تا 90 هزار تومان به هر فرد ایرانی اختصاص داده شود. این گزارش با نظرات شما کامل می‌شود.
اعتدالجلسات مشترک دولت و مجلس برای اتخاذ تصمیمی در خصوص کمک به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه در نهایت منجر به آن شد که مبلغی تحت عنوان عیدانه در حدود 70 تا 90 هزار تومان به هر فرد ایرانی اختصاص داده شود.

ارسلان فتحی پور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان جزئیاتی از این عیدانه گفته: برآورد ما پرداخت یارانه به 76 میلیون نفر است که از این تعداد 73 میلیون نفر عیدانه 70 هزار تومانی می‌گیرند و افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیز مبلغ 90 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی همچنین یادآور شده است که محل تأمین بودجه برای این کار صندوق توسعه ملی است که دولت از آن قرض گرفته و در بودجه سال آینده آن را به صندوق باز خواهد گرداند. همچنین وی گفته است که این مبلغ اوایل اسفند ماه پرداخت می‌شود.

فشارهای تورمی این روزها و به خصوص با نزدیک شدن به ایام پایانی سال بیشتر و بیشتر می‌شود. در این میان عدم افزایش حقوق و دستمزد افراد متناسب با نرخ تورم و افزایش نرخ ارز منجر به آن شده است که قدرت خرید جامعه به شدت کاهش پیدا کند. در همین راستا بود که دولت و مجلس تصمیم به پرداخت کمک نقدی به افراد گرفتند.

در این خصوص چند مسئله مطرح است:

اول: آیا با توجه به وضعیت تورمی فعلی در جامعه و افزایش بی رویه قیمت‌ها، این 70 هزار تومان مبلغ مناسبی برای کمک به افراد است؟

دوم: آیا نحوه پرداخت این کمک به افراد روش مناسبی است و پرداخت نقدی این عیدانه چه تأثیری بر اقتصاد خانوار خواهد داشت؟ آیا این امر منجر به بروز تورم بیشتر شده یا آنکه می‌تواند کمک مهمی در حل مشکلات معیشتی خانوار باشد؟

سوم: پرداخت این مبلغ از منابع صندوق توسعه ملی که اهداف آن در قانون تعریف شده است، از لحاظ قانونی آیا صحیح است؟

چهارم: بهترین و مناسب‌ترین روش برای استفاده از این 70 هزار تومان چیست؟ چه برنامه ریزی برای استفاده از این مبلغ می‌توان کرد؟

شما چه نظری در خصوص این کمک 70 هزار تومانی دارید و برای آن چه نقشه ای کشیده‌اید؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری