کد خبر: ۴۵۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۵۳
اعتدال:  یک عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به جلسات مشترک مجلس و دولت، گفت: طرح کمک 100 هزار تومانی به خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) برای شب عید به عنوان یکی از طرح‌های پیشنهادی در این جلسات مطرح است.

علی نعمت چهاردولی در گفت‌و‌گو با (ایسنا)- منطقه همدان، خاطرنشان کرد: صدور کارت هوشمند برای سه یا چهار دهک پایینی جامعه نیز از دیگر طرح‌های پیشنهادی بود که هنوز برای اجرا مصوب نشده است.

وی در عین حال با بیان این‌که «در این جلسات پیشنهاداتی ارایه شد که اجرایی شدن آنها هنوز معلوم نیست»، ابراز عقیده کرد که زمینه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید فراهم شود و سپس نسبت به اجرای آن اقدام شود.

وی اظهار کرد: در صورت تصویب، اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با شیب بسیار کمی رخ خواهد داد.

"کمک معیشتی به اقشار کم‌ در‌آمد"ماحصل جلسه دولت و مجلس

این سخنان در حالی بیان می‌شود که رییس کمیسیون عمران مجلس، صبح امروز از تفاهم مجلس و دولت در کمک نقدی جهت مساعدت در معیشت اقشار کم درآمد خبر داد.

علی‌اکبر آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: در جلسه شب گذشته که با حضور لاریجانی و احمدی‌نژاد و روسای کمیسیون‌ها و برخی از چهره‌های اقتصادی مجلس برگزار شد، حمایت عیدانه از اقشار کم‌درآمد با اولویت خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی مورد توافق قرار گرفت.

وی از آغاز بررسی نحوه اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها از شنبه هفته آینده سخن گفت و افزود: در جلسه دیشب تصمیم گرفته شد تا در خصوص نحوه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و شیوه‌های اجرای این مرحله از قانون بحث و بررسی شود.

توافقات کمیته مشترک دولت و مجلس در مورد هدفمندی و کمک به اقشار آسیب‌پذیر نهایی می‌شود

روز گذشته نیز یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از برگزاری نشست کمیته مشترک دولت و مجلس با حضور روسای قوای مجریه و مقننه خبر داده بود.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: احتمالا در این جلسه جمع‌بندی نهایی درباره نحوه اجرای هدفمندی یارانه‌ها و کمک به اقشار آسیب‌پذیر انجام خواهد شد.

وی افزود: در این جلسه‌ در مورد نحوه کمک به اقشار ضعیف، هدفمندی یارانه‌ها و بسته حمایتی که قرار است شب عید به پانزده میلیون خانوار ارائه شود، توافق نهایی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه این جلسه در ادامه جلسات قبلی برگزار خواهد شد، گفت: این جلسه، جلسه جمع‌بندی و احتمالا جلسه نهایی کمیته مشترک خواهد بود.

به گفته جلیلی، تصمیمات این کمیته مشترک پس از نهایی شدن چه در قالب لایحه بودجه 92، چه برداشت از صندوق توسعه ملی و چه برداشت از محل درآمدهای فعلی دولت باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

به گزارش ایسنا، بعد از حضور رییس جمهور در مجلس در 27 دی ماه و طرح مسائل اقتصادی کلان از جمله هدفمندی یارانه‌ها، یک کمیته مشترک اقتصادی متشکل از اعضای مجلس و دولت تشکیل جلسه داد. اولین جلسه این کمیته در حضور مقام معظم رهبری تشکیل شد و بعد از بهره‌مندی از رهنمودهای ایشان، این کمیته مشترک در چند جلسه پیاپی، مسائل اقتصادی و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را مورد بررسی قرار داد.

در برخی از جلسات این کمیته که با حضور مردان اقتصادی مجلس و دولت همراه بود، رییس مجلس و رییس جمهور هم حضور داشتند.

تصمیم‌گیری برای اعطای بسته‌های حمایتی به 15 میلیون نفر از اقشار آسیب پذیر پیش از پایان سال جاری، چگونگی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده و لایحه بودجه 92 از جمله موضوعات محوری این جلسات بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری