کد خبر: ۴۵۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۱

اعتدال: مشاوران املاک مناطق مختلف تهران معتقد هستند در حالی که طی دو ماه گذشته فایل خرید و فروش آنها خالی است و حتی یک معامله هم صورت نگرفته است، اما قیمت بر اثر جو روانی و شایعه، دارای نوسان است.

به گزارش فارس،همواره در فصل زمستان به دلیل اتمام بازار اجاره مسکن، خرید و فروش مسکن تا حدی رونق می‌گیرد و به گفته مشاوران املاک در این فصل خرید و فروش رونق می‌گیرد، اما گزارش‌ها از سطح شهر این موضوع را تایید نمی‌کند.

بنابر این گزارش، موضوعی که اتفاقاً تمام مشاوران املاک به آن اذعان دارند، این است که چرا باید قیمت مسکن در این بازاری که حتی یک مورد هم در آن خرید و فروش صورت نمی‌گیرد، افزایش یابد.

گزارش‌ها حاکی است که مشاوران املاک در حالی که در دو ماه گذشته یک مورد هم خرید و فروش انجام نداده‌اند، اما شایعه افزایش قیمت و جو روانی ایجاد شده در بازار، باعث رشد سرسام‌آور قیمت‌ها شده است.

بنگاه‌داران مسکن می‌گویند که دو ماه است که قیمت‌ مسکن بدون ضابطه در حال نوسان است، اما این افزایش تنها به خاطر جو روانی و شایعاتی است که متأسفانه برخی از مردم نیز به آن دامن می‌زنند و با دلالان مسکن و سازندگان همراهی می‌کنند.

علی‌محمدی یکی از بنگاه‌داران خیابان حافظ گفت: در حالی که در دو ماه گذشته حتی یک مورد هم خرید و فروش مسکن انجام نداده‌ایم، قیمت مسکن بی‌مورد و بی‌ضابطه در حال افزایش است.

در همین میان با وجود کاهش قدرت خرید در بازار مسکن اما برخی از مالکان در مقابل کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند، این در حالی است که بازار مناسبی هم برای این دسته از آپارتمان‌ها وجود ندارد.

این روزها بازار مسکن با شرایط عجیبی روبه‌رو شده است و باوجودی که قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده اما باز هم بازار در مقابل کاهش قیمت و شکستن قیمت‌ها مقاومت می‌کند، در حالی که بازار مناسبی برای فروش واحدهای گران وجود ندارد.

از سویی خریداران هم با نگرانی به بازار مسکن نگاه می‌کنند و نسبت به آینده قیمت‌ها در این بازار نگران هستند و با مراجعه به بنگاه‌های املاک سعی دارند تا آپارتمانی با قیمت مناسب را خریداری کنند که همین موضوع نوسان بازار مسکن را بیشتر می‌کند.

براساس گزارش‌ها، یک دستگاه آپارتمان به مساحت 45 متر در خیابان قزوین، یک خوابه، طبقه چهارم، 85 میلیون تومان به فروش می‌رسد و واحدی دیگر به مساحت 45 متر در پونک، 220‌میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

آپارتمان 43 متری در خواجه نظام یک خوابه و طبقه اول به نرخ 108 میلیون تومان به فروش می‌رسد و واحدی 44 متری در خیابان قصرالدشت بوستان، بدون پارکینگ و انباری، طبقه سوم با 20 میلیون تومان رهن و 20 میلیون تومان وام و 80 میلیون تومان نقد به فروش می‌رسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری