کد خبر: ۳۹۹۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۳
نائب رییس کمیسیون شوراها با اشاره به قانون جدید انتخابات:
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رییس جمهوری نفر دوم مملکت بعد از مقام معظم رهبری است ، گفت: باید قانون به نوعی نوشته شود که هر کس می خواهد رییس جمهور شود ، به صورت عملی به قانون اساسی توجه داشته باشد و قوانین مجلس را رعایت کند
محمدجواد کولیوند نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، با اشاره به پیش نویس قانون جدید انتخابات و با تاکید بر اینکه باید شخص دوم مملکت بعد از رهبر معظم انقلاب را در چارچوب قوانین صحیح انتخاب کنیم ، گفت: برای انتخاب رییس جمهور باید قوانین قوی و درستی وجود داشته باشد و همین امر ثابت میکند به اصلاح قانون انتخابات نیاز داریم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه نباید برای مصداقها قانون بنویسیم ، گفت: این درست نیست که بگوییم چون "فلان" شخص عملکرد ضعیفی داشته یا در فلان مورد کج روی داشته است ، باید بر مبنای این شخص قانون بنویسیم ؛ باید قانون را درست بنویسم تا دیگر چنین مواردی اتفاق نیفتد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رییس جمهوری نفر دوم مملکت بعد از مقام معظم رهبری است ، گفت: باید قانون به نوعی نوشته شود که هر کس می خواهد رییس جمهور شود ، به صورت عملی به قانون اساسی توجه داشته باشد و قوانین مجلس را رعایت کند.

وی با تاکید بر اینکه شرط اطاعت از رهبری، درک قوانین است ، گفت: قانون مشخص کرده که رهبری نفر اول مملکت است و همه باید از ایشان اطاعت کنند بنا بر این هر کس که می خواهد رییس جمهور شود باید متوجه این موضوع باشد.


وی با تاکید بر اینکه امروزه از باب اقتصادی ضربه های شدیدی را متحمل میشویم گفت: بی برنامگی به شدت به کشور ضربه می زند.

نائب رییس کمیسیون شوراها با تاکید بر اینکه گرانی و تورم به ویژه در بحث ارز به کشور ضربه می زند ، گفت: گزارشهای متعدد نشان می دهد که سیستم های نظارتی از یک سال گذشته تاکنون تذکرات بسیاری را به دولت داده اند ، اما با کمال تاسف به آنها توجهی نشده است.

وی با اشاره به اصلاح قانون انتخابات گفت: اکنون اصلاح را شروع کرده ایم، مدرک تحصیلی رییس جمهور را دکترا تعریف کرده ایم؛ مدیر و مدبر بودن او را نیز تعریف کرده ایم و باید یک مشاوره ای هم با شورای نگهبان داشته باشیم که به مشکل برخورد نکنیم.

کولیوند در پاسخ به اینکه داوطلب ریاست جمهوری هر مدرک دکترایی داشته باشد می تواند نامزد ریاست جمهوری شود گفت: البته که این طور نیست اما تعریف مدیر و مدبر بودن، نوع دکترا را در دل خودش تعریف خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری