کد خبر: ۳۹۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۰
تیم شکنجه‌گر "شیران نایف بن عبدالعزیز"، وابسته به وزات کشور عربستان سعودی توسط نیروهای ویژه فرانسوی و با هدف سرکوب اعتراضات مردمی در بحرین و شهر شیعه‌نشین "القطیف" در عربستان آموزش می بینند.

اعتدال:شبکه المنار در گزارشی افشا کرد که نیروهای ویژه فرانسوی مسؤولیت آموزش تیم شکنجه‌گر «شیران نایف بن عبدالعزیز» وابسته به وزات کشور عربستان سعودی را برعهده دارند.

به گزارش مشرق، المنار هدف از دادن این آموزش‌ها به تیم شکنجه‌گر معروف به «شیران نایف بن عبدالعزیز» را سرکوب اعتراضات مردمی در بحرین و شهر شیعه‌نشین القطیف در شرق عربستان بیان کرده است.

«شیران نایف بن عبدالعزیز»، یگان وابسته به وزات کشور عربستان سعودی است که مسئولیت آن را «نایف بن عبد العزیز آل سعود» عهد‌ه‌دار بود که دهه‌ها بر این وزارتخانه تسلط داشت.

این یگان نیروی ضربتی وزارت کشور عربستان سعودی به شمار می‌آید که اداره ده‌ها زندان و انجام وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها را برعهده دارد و هم اکنون به طور مستقیم توسط «محمد بن نایف بن عبدالعزیز»، پسر نایف و پس از مرگ وی اداره می‌شود.

رژیم سعودی در اشغال بحرین از این یگان استفاده کرد که در میان شهروندان سعودی به طور خاص و دیگر شهروندان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بسیار بدنام است و نام آن همه را به وحشت می‌اندازد.

همچنین این یگان در پوشش «سپر نیروی جزیره» عملیات‌های سرکوب انقلابیون بحرین را برعهده دارد و به غیر از بحرین عهده‌دار سرکوب اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی در منطقه شیعه نشین «القطیف» در شرق عربستان است و به آنها گارد نگهبانان ملی رژیم سعودی هم کمک می‌کند که ریاست آن را «متعب بن عبدالله بن عبد العزیز»، پسر پادشاه سعودی بر عهده دارد.

این یگان سرکوبگر به نظر می‌رسد، این روزها بسیار مورد توجه فرانسه قرار گرفته است، چون بنا به گفته منابع موثق نیروهای ویژه فرانسوی مسئولیت آموزش این یگان را برعهده گرفته است.

براساس این اطلاعات هفته گذشته نیروهای ویژه فرانسوی آموزش یگان شیران نایف را در جزیره «کورسیکا» فرانسه تحت عنوان آموزش‌های فرانسوی – سعودی موسوم به «ببر 2» را آغاز کردند. دوره آموزشی «ببر 1» توسط نیروهای ویژه فرانسوی سال گذشته در شهر «تبوک» عربستان برگزار شده بود.

در این آموزش مربیان فرانسوی بسیار سطح بالایی حضور دارند که قرار است، به زودی به نیروهای ویژه سعودی ملحق شوند و به این ترتیب راه را بر ورود شرکت‌های اسلحه سازی فرانسه به عربستان سعودی هموار کنند که تاکنون در انحصار آمریکا و انگلیس بوده است.

به نظر می‌رسد، دیدگاه‌های مشترک فرانسه و عربستان سعودی در قبال سوریه و همچنین ایران موجب نزدیکی بیش از پیش پاریس به ریاض شده است.

به علت فجیع بودن تصاویر از نمایش همه آنها معذوریم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری