کد خبر: ۳۸۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۹
اکثر مردم از گرانی و تورم شکایت دارند. گرانی در کشور کمرشکن است و این گرانی برای مردم منطقه محروم و فقرنشین بیشتر آسیب‌رسان است و موجب می‌گردد تا فاصله فقر و غنی بیشتر شده و مردم بیشتر زیر خط فقر قرار گیرند.

اعتدال: باید برای مهار تورم در کشور مسئولان دست به مجاهدت بزنند و با توجه به ناراحتی و نگرانی مردم کشور از تورم و گرانی، مقابله با گرانی و تورم می‌تواند بهترین هدیه مجلس برای مردم باشد.

به گزارش تابناک، ابراهیم محبی با بیان این‌که مردم استان کرمانشاه و حوزه انتخابیه‌‌اش از گرانی و تورم نگران هستند، گفت: در روزهای گذشته که در حوزه انتخابیه حضور داشتم در دیدارها و ملاقات مردمی، مرتب از گرانی و تورم گلایه می‌شد و مردم عنوان می‌کردند که قدرت خرید آنها کاهش یافته و مثل گذشته نمی‌توانند خرید کنند و مایحتاج خود را تامین کنند.

وی با اشاره به دیدارهایی که از نزدیک با مردم حوزه انتخابیه اش داشته است، گفت: اکثر مردم از گرانی و تورم شکایت داشتند. گرانی در کشور کمرشکن است و این گرانی برای مردم منطقه محروم و فقرنشین بیشتر آسیب‌رسان است و موجب می‌گردد تا فاصله فقر و غنی بیشتر شده و مردم بیشتر زیر خط فقر قرار گیرند.

نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به گرانی‌ها تاکید کرد: مجلس و دولت برای مقابله با گرانی وظایف مهمی بر عهده دارند. مجلس می‌تواند سیاست‌های کاهش قیمتی را تنظیم و برای اجرا در اختیار دولت قرار دهد و دولت هم باید با اجرای درست قانون و سیاست‌های مجلس نقش خود را به خوبی ایفا کند.

وی با اشاره به عزم مجلس در رسیدگی به مسائل و مشکلات اقتصادی مردم گفت: نمایندگان مجلس مصمم هستند تا با اتخاذ سیاست‌های درست از مشکلات اقتصادی مردم بکاهند. البته کمیسیون‌های تخصصی مجلس در این زمینه گام‌هایی خواهند برداشت و از دولت هم انتظار دارند تا با روش‌های قانونی و عمل به قانون در این زمینه گام‌های مؤثری‌ بردارند. البته در این زمینه لازم است تا مجلس و دولت هماهنگ و متحد بوده و در راستای یک سیاست واحد حرکت کنند.

محبی با بیان این‌که یکی دیگر از مطالبات مردم  ایجاد شغل آبرومند برای جوانان جویای کار است، گفت: بیکاری خانواده‌های سنقر و کلیایی را رنج و عذاب می‌دهد و جوانان با داشتن تحصیلات بالا بیکار هستند که مردم در مراجعات و ملاقات‌های خود خواستار چاره‌اندیشی در این زمینه شدند و تاکید دارند که باید شغل مناسبی برای جوانان آنها تدارک دیده شود.

وی با بیان این‌که نمی‌توان جوان بیکار را دید و ساکت نشست، گفت: امیدواریم وعده‌های دولت برای ایجاد شغل برای جوانان محقق گردد و این جوانان بیش از این سرخورده نشوند و ما از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتظار داریم تا این هفته در صحن مجلس برنامه‌های خود را در این زمینه بیان کند و اگر نیاز به مصوبه و یا کمکی از مجلس شورای اسلامی است، به‌صورت شفاف مطرح کند تا نمایندگان اقدامات لازم را به عمل آورند.

این عضو کمیسیون  با بیان این‌که افزایش هزینه تولید و کاهش قیمت خرید محصولات تولیدی کشاورزان یکی دیگر از مشکلاتی بود که مردم حوزه انتخابیه‌‌اش از آن گلایه داشتند، گفت: مردم تاکید داشتند که حمایت دولت از تولید محصولات کشاورزی لازم و ضروری است و باید در این زمینه سیاست‌های حمایتی در پیش گرفته شود و از کشاورزان و تولیدات آنها حمایت به عمل آید تا آنها از مشکلات فعلی رهایی یابند.

 محبی با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به کار کشاورزی، افزود: کشاورزان تاکید دارند که هزینه‌های تولید بالاست و ادامه کار برای آنها صرفه اقتصادی ندارد و آنها نمی‌توانند با این روند کار کنند و لازم است تا دولت هر چه سریعتر وارد عمل شده و با خرید تضمینی محصولات آنها، وظیفه خود را در این زمینه بعمل آورد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری