کد خبر: ۳۸۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۹
گاهی دولت ارز را به بازار تزریق می کند و گاه هم یک هفته متوقف می کند، نتیجه این همه رفتارهای سلیقه ای آن می شود که دلار یک شبه ره صد ساله می پیماید.ارزش قیمت ارز با کاهش ارزش پول ملی مصادف است که این شرایط از نظر بین المللی بر کشور ما تاثیر منفی دارد، به همین دلیل رییس جمهور باید فکر عاجلی برای این معضل بکند
عبدالکریم رجبی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، با تاکید بر اینکه اکنون تورم و گرانی ناشی از نوسان شدید ارز است ، گفت: نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس برای سوال از رییس جمهور امضا جمع می کنند ، زیرا در مورد قیمت ارز هیچ کس پاسخگو نیست.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه بانک مرکزی زیر نظر رییس جمهور است، افزود: وقتی وزیر اقتصاد در صحن علنی مجلس حاضر می شود و به صراحت اعلام میک ند که در مورد نرخ ارز کاره ای نیست و بانک مرکزی زیر نظر رییس جمهور است باید هم رییس جمهور پاسخگوی این آشفته بازار ارزی در کشور باشد.

وی تاکید کرد: رییس جمهور باید در بین نمایندگان حاضر شود و بگوید که چگونه و چطور باید این بحران تمام شود.

نماینده مردم مینودشت و کلاله در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خیلی هم نباید گرانی و تورم را به تحریم ها وابسته دانست ، ادامه داد: معتقدم که دولتمردان خود تحریمی می کنند.

وی با انتقاد از رفتارهای سلیقه ای دولت گفت: گاهی دولت ارز را به بازار تزریق می کند و گاه هم یک هفته متوقف می کند، نتیجه این همه رفتارهای سلیقه ای آن می شود که دلار یک شبه ره صد ساله می پیماید.

نماینده مینو دشت و کلاله با تاکید بر اینکه سوءمدیریت دولت در بازار ارز و فضای کسب و کار اثر منفی گذاشته است گفت: ارزش قیمت ارز با کاهش ارزش پول ملی مصادف است که این شرایط از نظر بین المللی بر کشور ما تاثیر منفی دارد، به همین دلیل رییس جمهور باید فکر عاجلی برای این معضل بکند.

وی با تاکید بر اینکه  در شرایط کنونی هیچ کس نمی تواند برای آینده برنامه ریزی کند ، گفت: وقتی یک کاسب، تاجر یا هر فرد دیگری مطمعن باشد قیمت ارز ثابت است، آنگاه برای فردایش برنامه ریزی می کند اما اکنون اکثر مردم در یک سردرگمی به سر می برند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری