کد خبر: ۳۴۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۶

اعتدال: رئیس جمهور تاکید کرد: روش های اصلاحات نباید با کشتار و جنگ باشد.


رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اجلاس اضطراری مکه در دیدار عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه افزود: در اجلاس مکه تعجب می کردم که برخی پادشاهان کشورها، علیه سوریه حرف می زدند در حالیکه بیشتر مردم کشورشان آنها را نمی خواهند.


به گزارش واحد مرکزی خبر، وی با اشاره به روابط گسترده دوکشور گفت: حوادث می گذرند اما ما هستیم و باید با هم کار و زندگی کنیم.

احمدی ن‍ژاد با اشاره به اینکه ملت ها خواهان عدالت، آزادی و احترام هستند افزود: با زور هیچ کس پیروز نیست و دولتی که با زور سرکار بیاید فردا نمی تواند استقلال خود را حفظ کند.

وی با اشاره به این نکته که درباره روش های اصلاحات بحث دارد گفت: اصل اصلاحات مساله ای قطعی است و البته منتظرم ببینم که این اصلاحات کی به دیگر کشورهای منطقه می رسد.

رئیس جمهور با تاکید بر این نکته که روش های اصلاحات نباید با کشتار و جنگ باشد افزود: در این اجلاس تعجب می کردم که برخی پادشاهان کشورها، علیه سوریه حرف می زدند در حالیکه بیشتر مردم کشورشان آنها را نمی خواهند.

احمدی نژاد با اشاره به طرح ارائه شده مرسی رئیس جمهور مصر در اجلاس دیشب گفت: پیشنهاد مرسی خوب است البته ما در نظر داریم به راه حلی دست یابیم که بیشتر مردم کشورها درتصمیم گیریها برای کشورشان مشارکت داشته باشند.

رئیس جمهور درباره سوریه گفت: ایران هر کاری بتواند برای برقراری شرایط آرام، انسانی و عالانه در سوریه انجام می دهد تا مردم کشته نشوند و شرایط پیچیده نباشد.

عبداله گل رئیس جمهور ترکیه هم در این دیدار با اشاره به اینکه ما دوست شما هستیم و اینکه شما طرفدار عدالت هستید گفت: ما به دنبال آرمانهایمان هستیم و نیامدیم تنها بر سر قدرت باشیم و دوستی ما برای قدرت نیست و می خواهیم قدمی برای آرامش برداشته باشیم.
دیدار احمدی نژاد با روسای جمهور سودان و گینه بیسائو

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین در دیدار رئیس جمهور سودان بر گسترش همکاری و روابط بین دو کشور تاکید کرد. احمدی نژاد در دیدار عمرالبشیر افزود: در جریانم شرایط سودان و فشارها علیه این کشور بسیار زیاد است، شما مقاومت می کنید و معتقدم وعده الهی حق است.

رئیس جمهور با رئیس جمهور گینه بیسائو نیزدر حاشیه اجلاس اضطراری مکه دیدار و گفتگو کرد.


روز قدس حرکت عمومی ملت‌ها برای نجات جامعه بشری است


رییس‌جمهور روز قدس را روز اعلام موجودیت انسان‌ها، آرمانی بودن و حرکت عمومی ملت‌ها برای نجات جامعه بشری توصیف کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد شامگاه (چهارشنبه) و در آستانه روز قدس در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه امیدوارم ملت ایران و بشریت از همه بارش لطف و رحمت الهی در ماه مبارک رمضان بهره برده باشند، گفت: روز قدس روزی ممتاز و نقطه تلاقی انسانیت همه انسان‌ها و آرمان‌ها و آرزوهای تاریخی بشر در مبارزه با خودخواهان و مستکبرانی است که در طول چندین هزار سال مانع از تحقق خواسته‌های آنان شده است.


رییس‌جمهور با اشاره به اینکه کاروان دیرپایی که به سردمداری اولیاء و انبیاء برای رسیدن بشر به سرمنزل مقصود که همان سعادت کامل در دنیا و زندگی جاوید برای بشر است، همواره توسط عده قلیلی مستکبر، سلطه‌طلب و خودخواه از اهداف خود بازمانده است، افزود: امروز صهیونیست‌ها تجلی همه مستکبران و خودخواهان تاریخ هستند و بخشی در پشت و بخشی در جلوی صحنه، دنیا را مدیریت می‌کنند و با در اختیار گرفتن مراکز اصلی سیاست، اقتصاد و رسانه همه موجودیت جامعه بشری را به خطر انداخته‌اند.


احمدی‌نژاد اظهار داشت: روز قدس، روز اعلام موجودیت انسان‌ها و اعلام زنده و آرمانی بودن ملت‌ها و حرکت به سوی قله‌های سعادت و روزی است که باید در آن آزادی حقیقی انسان را فریاد زد و یک جامعه انسانی کامل سرشار از ارزش‌های الهی، زیبایی‌های روحی و معنوی و آزادی، عدالت و پاکی را به دنیا معرفی کرد.


رییس‌جمهور روز قدس را روز حرکت عمومی ملت‌ها برای نجات جامعه بشری توصیف کرد و گفت: خوشبختانه ملت ایران این روز را خوب می‌شناسد و خطاب من به سایر ملت‌هاست که بخصوص با توجه به تحولاتی که در دنیا اتفاق افتاده و تمایل شدید مستکبران به نجات رژیم صهیونیستی و صهیونیست‌ها، لازم است در این مقطع، پرشورتر، گسترده‌تر و هوشمندانه‌تر از قبل روز قدس را برگزار کنند تا این روز بتواند ما را بیش از پیش به روز موعود استقرار عدالت و پاکی در جهان نزدیک کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری