کد خبر: ۳۴۱۹۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۵:۰۶

اعتدال: معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی گفت: بودجه برخی دستگاه‌ها کاهش پیدا کرده و برخی نیز از افزایش برخوردار شده است اما در شرایطی که محدودیت منابع داریم باید در مصارف نیز محدودیت داشته باشیم.

رحیم ممبینی درباره تخصیص بودجه دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد:‌ به استناد بند «و» قانون برنامه پنج ساله پنجم دولت موظف است در حدود وصولی درآمدها و سایر منابع عمومی تخصیص صادر کند. وی در ادامه با بیان این‌که صدور تخصیص سازوکار قانونی دارد که در قانون برنامه و بودجه مشخص شده است، تصریح کرد:‌ کمیته‌ای به نام کمیته تخصیص وجود دارد که این کار را در مقاطع سه ماه مشخص می‌کند و پیش‌بینی وصول درآمدها بررسی می‌شود.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با بیان این‌که خزانه‌داری کل وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در این کمیته حضور دارند، خاطرنشان کرد: ‌دراین کمیته پیش بینی درآمدها برای باقی مانده سال تعیین و متناسب با هشت ماه آینده به دستگاه‌ها اعلام شده است. ممبینی در ادامه با بیان این‌که تخصیص بودجه دستگاه‌ها متفاوت است و برخی بیش از 90 درصد را دریافت می‌کنند، گفت:‌ به برخی دستگاه‌ها نیز میزان کمتری تخصیص داده می‌شود.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با اشاره به این در بودجه کل کشور دو نوع پرداختی اجتناب ناپذیر و اجتناب‌پذیر داریم، افزود: حقوق و مزایای کارکنان در ردیف پرداخت‌های اجتناب ناپذیر قرار دارد و ‌دستگاه‌ها باید در چارچوب اولویت خود برنامه‌ریزی کنند. ممبینی با بیان این‌که بودجه برخی دستگاه‌ها کاهش پیدا کرده و برخی نیز از افزایش برخوردار شده است گفت: در شرایطی که محدودیت منابع داریم باید در مصارف نیز محدودیت داشته باشیم.

وی در ادامه درباره اضافه کاری کارمندان اظهار کرد: این امر بستگی به نظر دستگاه‌ها دارند و باید ابتدا حقوق و مزایا را پرداخت کنند و سپس براساس اولویت‌ها برنامه‌ریزی کنند. معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در پایان درباره پرداخت معوقه کارمندان اظهار کرد:‌ تا جایی که اطلاع دارم صندوق‌های بازنشستگی و شاغلان نیز معوقه‌هایشان را دریافت کرده‌اند.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۲
0
0
بیشتر بودجه کشور حیف ومیل می شود بنابراین چیزی برای جقوق بگیران باقی نمی ماند...
کارمند...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۲۲
0
0
واقعا متاسفم.اول آقایان به حقوق و مزایای کارمندان نگاهی بیندازند بعد حرف بزنند.با این کار فقط فساد اداری بیشتر میشود.مطمین باشند...
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری