کد خبر: ۳۲۵۸۸
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۲
اعتدال: مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور با اشاره به اینکه دولت روزانه برای هر پناهنده حدود 5 دلار هزینه می‌کند گفت: دولت به تناسب جمعیت پناهندگان، برای هر استان برنامه‌ریزی کرده و امکانات در نظر گرفته است.
 
سید محمد تهوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس اظهار داشت: دولت برای تحصیل هر فرد پناهنده به طور میانگین حدود یک میلیون و سیصد تا یکمیلیون و هشتصد هزار تومان هـــزینه می‌کند و میانگین این مبلغ در مدارس غیرانتفاعی به سه میلیون تومان می‌رسد.
 
وی درباره بیمه اتباع خارجی بیان داشت: بیمه نیز فقط شــــامل قشــر آسیب پذیر می‌شود و هزینه‌ای برای آن‌ها در بر ندارد.
 
تهوری درباره تردد اتباع خارجی در شهرهای مختلف کشور افزود: در خصوص رفت و آمد هم، اتباع خارجی باید برگ تردد دریافت کنند تا به دلیل تردد غیرمجاز توسط پلیس دستگیر و دچار مشکل نشوند.
 
مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی درباره ازدواج اتباع خارجی بیان داشت: ازدواج افراد دارای کارت معتبر با افراد فاقد کارت تخلف محسوب شده و در نتیجه این ازدواج، فرد دارای کارت، غیرمجاز تلقی می‌شود. 
 
تهوری با اشاره به اینکه دولت روزانه برای هر پناهنده حدود 5 دلار هزینه می‌کند گفت: دولت به تناسب جمعیت برای هر استان برنامه‌ریزی کرده و امکانات در نظر گرفته است.
 
وی افزود: افغانستان در برهه‌ای از زمان در بحران به سر می‌برد، ولی هم اینک دارای ثبات و امنیت است. لذا پناهندگان از حالا به فکر بازگشت باشند و در این راستا برنامه‌ریزی کرده و رایزنی‌های لازم را انجام و در کشور خود ســرمایه گذاری کنند.
 
تهوری تأکید کرد: مردم کشور ما میزبان‌های خوبی بوده و هستند و دلیل آن هم حضور بیش از 30 سال پناهندگان در ایران است که اکثریت حاضر به ترک آن نیستند، ولی با همه این اوصاف باید بگویم که پناهندگی روزی پایان خواهد یافت و پناهندگان باید به کشور خود بازگردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری