کد خبر: ۳۱۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۷
اعتدال: نماینده مردم بجنورد در مجلس با اشاره به پیگیری طرح استیضاح وزیر کشور توسط جمعی از نمایندگان، تغییر استانداران در استان‌های قم و خراسان شمالی را از علل طرح این استیضاح عنوان کرد.
 
موسی‌الرضا ثروتی با اشاره جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر کشور اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان طرح استیضاح را امضا کردند اما عده‌ای منصرف شدند و ما منتظر نهایی شدن تعداد امضاها هستیم. امروز هم نمایندگان قم به دنبال امضای استیضاح بودند.
 
وی انتصاب استانداران جدید در استان‌های قم و خراسان شمالی را از علل این استیضاح عنوان کرد و گفت: ما انتصاب استاندار با این روش را به صلاح نمی‌دانیم. علی‌رغم توصیه‌های رهبری به رفع تنش و همچنین ایجاد آرامش و وحدت در جامعه، معتقدیم چنین تصمیماتی به جامعه تنش تزریق می‌کند.
 
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه انتصاب استاندار از اختیارات دولت است، در عین حال گفت: دولت می‌توانست با ایجاد شرایط مناسب و همچنین هماهنگی با نمایندگان استان‌ها این اقدام را انجام دهد. ضمن اینکه ما شنیده‌ایم قرار است تا 10 استاندار تعویض شوند.
 
ثروتی نارضایتی از وزیر کشور، موضوع تقسیمات کشوری، مشکلات حوزه راه‌های مرزی و عدم توجه وزارت کشور به ابعاد امنیتی را از جمله دلایل استیضاح کنندگان برای طرح استیضاح وزیر کشور عنوان کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری