کد خبر: ۳۱۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۹
برخورد با استفاده کنندگان از کروات و آرایش غلیظ در بیمارستانها، اجرای طرح برخورد با مزاحمان نوامیس، استفاده 20 درصد از ایرانیها از ماهواره، برخورد با مالخران و اعلام مصادیق بد پوششی مهمترین اخبار پلیس در هفته جاری است.
سردار اسماعیل احمدی مقدم در این هفته بار دیگر در جمع خبرنگاران حاضر شد و اولویت اول پلیس را ارتقا و تامین امنیت اخلاقی، اجتماعی در فصل تابستان اعلام کرد و از ماموران خواست قاطعانه با مزاحمان نوامیس،هنجارشکنان و سارقان که اوقات فراغت مردم را در تفرجگاهها به مخاطره می اندازند، برخورد کنند.
 
البته فرمانده نیروی انتظامی از بهبود وضعیت اخلاقی کشور نیز خبر داد و گفت که میزان استفاده ماهواره در کشور 20 درصد است البته هم اکنون 50 درصد کاهش یافته است.
 
انتقاد از سرقت بالای خودرو

 احمدی مقدم که در همایش معاونان عملیات نیروی انتظامی سخن می گفت با انتقاد از آمار بالای سرقت خودرو به ماموران پلیس دستور داد تا طرح مهار سرقت خودرو را اجرا کنند. همچنین او اعلام کرد علاوه بر اوراقچی ها پلیس به سراغ فروشندگان قطعات خودرو و فروشگاههای اسپورت نیز می رود.
 
طرح برخورد با مالخران
 
روز دوشنبه هفته جاری طرح بزرگ برخورد با مالخران جنوب تهران به اجرا در آمد. در این طرح که با حضور ماموران پلیس اماکن و اگاهی تهران به اجرا در آمد سه هزار واحد صنفی شناسایی شده بررسی شده و 40 مغازه متخلف پلمب شد.
 
سردار حسین ساجدی نیا رئیس پلیس تهران نیز از کنترل قطعات خودرو در هنگام خرید و فروش خبر داد.

او به شهروندان توصیه کرد از خرید لوازم دست و دوم مشکوک خودادری کنند. البته خریداران اموال دست دوم باید اطلاعات آن را در دفتر فروشگاه ثبت کنند و از فروشنده کپی کارت خودرو را بگیرند.

مصادیق بدحجابی

پس از ماهها سردار رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی این هفته در حاشیه دیدار مردمی در جمع اهالی رسانه حاضر شد و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
 
پوشیدن مانتوهای تنگ و چسبان، مانتوهای کوتاه که از نظر ما در صورت تنگ نبودن تا روی زانو مناسب است، لباس و مانتوهای آستین کوتاه و همچنین شال و روسری که موی سر از دو طرف آن پیدا باشد از مصادیق بدحجابی است.
 
علاوه بر معرفی مزاحمان صوتی و نوامیس به مراجع قضایی سیستم صوتی آنها از سوی پلیس توقیف می شود.

با مزاحمان نوامیس قاطع تر از همیشه برخورد می کنیم.
 
با استفاده کنندگان از کراوات و آرایش غلیظ در بیمارستانها برخورد می کنیم.
 
کار برخی از شرکت ها تامین فروشنده بدحجاب برای نمایشگاه ها است.

مقابله با مواد مخدر، بدپوششی و مزاحمین نوامیس از مهمترین خواسته های مردم از پلیس است.

ورود کنکوری ها با کارت آزمون به محدوده طرح ترافیک

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس راهور تهران در خصوص تسهیل برگزاری کنکور گفت: داوطلبان کنکور روزهای پنج شنبه و شنبه با داشتن کارت آزمون می توانند در محدوده طرح زوج و فرد و طرح ترافیک تردد کنند. این افراد در صورت مواجهه با ماموران راهور می توانند با نشان دادن کارت کنکور به راحتی در این مناطق تردد کنند.

این در حالی است که رئیس پلیس راهور هیچ توضیحی در خصوصو ثبت پلاک خودرو و اعمال جریمه توسط دوربینهای محدوده طرح ترافیک نداده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری