کد خبر: ۲۸۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۸
بعد از اینکه آمریکا 11 کشور از جمله ژاپن را از تحریم‌های مالی علیه ایران معاف کرد، کره جنوبی تلاش کرد در مذاکرات خود با آمریکا از تحریم نهادهای مالی ایران معاف شود.
اعتدال:  یک مقام ارشد دولت کره جنوبی گفت: به دنبال کاهش واردات نفت از ایران در سال ۲۰۱۲، کره جنوبی از تحریم‌های مالی آمریکا علیه ایران معاف شد و انتظار می‌رود کاخ سفید در هفته جاری این تصمیم را اعلام کند.

براساس این گزارش، بعد از اینکه آمریکا 11 کشور از جمله ژاپن را از تحریم‌های مالی علیه ایران معاف کرد، کره جنوبی تلاش کرد در مذاکرات خود با آمریکا از تحریم نهادهای مالی ایران معاف شود.

این مقام وزارت خارجه کره جنوبی تصریح کرد: مذاکرات و مشورت‌های دولت سئول با مقامات واشنگتن به خوبی پیش می‌رود و دولت ما انتظار دارد که آمریکا تصمیم خود را در زمینه معافیت کره جنوبی از تحریم ایران در هفته جاری اعلام کند.

وی گفت: این تصمیم به دنبال کاهش 30 درصدی واردات نفت از ایران مورد توافق قرار گرفته است.

براساس این گزارش، کره جنوبی حمایت خود را از تحریم‌های آمریکا علیه ایران اعلام کرده است اما به دنبال آن است که آسیب‌های آن به اقتصاد  کره جنوبی را به حداقل برساند.

کره جنوبی همچنین تلاش می‌کند تا شرکت‌های اروپایی را قانع کند از تحریم بیمه انتقال نفت ایران جلوگیری کند.

این مقام ارشد دولت کره جنوبی که خواست نامش فاش نشود اظهار داشت: مذاکرات با اتحادیه اروپا در این زمینه ادامه دارد اما این یک موضوع دشوار است و رسیدن به چنین توافقی چندان آسان نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری