کد خبر: ۲۸۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۰
چنین رکوردهایی توان فنی و مهندسی بالای کشورمان را نشان می دهد و نوید بخش آن است که متخصصان و مهندسان ایرانی می توانند در سالی که مزین به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی است ، سهم بیشتری در عمران و آبادانی ایران اسلامی داشته باشند.
اعتدال:  همزمان با سال "تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی" و در سالروز ولادت امام محمدباقر و حماسه فتح خرمشهر ،  عملیات شکستن رکورد بالاترین حجم بتن ریزی در مشهد مقدس آغاز شد.

 مهندسان ، متخصصان و کارگران ایرانی از نخستین ساعات امروز ، در حالی بزرگ ترین عملیات بتن ریزی در ایران را در پروژه پدیده شاندیز آغاز کرده اند که رکورد بتن ریزی درآمریکا و استرالیا به ترتیب 6372 متر مکعب در 30ساعت و 2472 متر مکعب در 24 ساعت بوده است.
رکورد بالاترین حجم بتن ریزی در جهان متعلق به  پروژه برج عبدالرح امارات با 10500 متر مکعب در یک شبانه روز بوده است.

گقتنی است رکورد بتن ریزی در ایران در پروژه کارون سه ، 2630 متر مکعب بود که در ادامه به 3000 متر مکعب در پروژه سارای مشهد رسید؛ بعد از آن دوباره  آن را300 متر مکعب ارتقا دادند و در پایان 4623 متر مکعب رکوردی بود که در تهران به عنوان بیشترین حجم بتن ریزی ایران در 23 ساعت و 39 دقیقه به ثبت رسید و سرانجام در پروژه پدیده شاندیز این رکورد بار دیگر به دست متخصصان ایرانی بهبود می یابد.

در این پروژه 5000 نفر از نیروی اداری، انتظامات و مدیریت گرفته تا تولید، حمل و اجرای بتن در گیر هستند و فقط در زمان بتن ریزی 3000 نفر در کارگاه حضور فعال دارند.

  تا کنون بیش از 2.5 برابرکل بتن استفاده شده در پروژه برج میلاد به (همراه فنداسیون) در پروژه پدیده شاندیز بتن‌ریزی شده است.

  بی تردید چنین رکوردهایی توان فنی و مهندسی بالای کشورمان را نشان می دهد و نوید بخش آن است که متخصصان و مهندسان ایرانی می توانند در سالی که مزین به نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی است ، سهم بیشتری در عمران و آبادانی ایران اسلامی داشته باشند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری