کد خبر: ۲۷۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۷
169 منتخب مجلس نهم برای اولین بار بر صندلی‌های نمایندگی تکیه می‌زنند.
اعتدال  از 290 کرسی نمایندگی مجلس، 169 نماینده با کسب آرای مردم از حوزه‌های انتخابیه‌شان برای اولین بار وارد بهارستان شدند تا اولین تجربه نمایندگی‌شان را رقم زنند.

سیزده منتخب استان آذربایجان شرقی برای ورود به مجلس نهم اولین بار است که به بهارستان وارد شده‌اند که این افراد عبارتند از: محمداسماعیل سعیدی، میرهادی قره‌سیدی رومیانی، محمد باقری، غلامحسین شیری، محمدعلی مددی، شهروز افخمی، غلامرضا نوری، محمد حسن‌نژاد، الله‌وردی دهقانی، عباس فلاحی باباجان، علی علی‌لو، مهدی دوات‌گری و مهناز بهمنی.

استان آذربایجان غربی نیز دارای پنج منتخب در مجلس نهم است که برای اولین بار وارد بهارستان می‌شوند که این افراد نیز شامل رسول خضری، محمدعلی پورحمتی، عبدالکریم حسین‌زاده، روح‌الله بیگی و عثمان احمدی هستند.

چهار منتخب استان اردبیل نیز برای اولین بار به مجلس وارد شده‌اند که عبارتند از: منصور حقیقت‌پور، مصطفی افضلی‌فرد، میرقسمت موسوی، جلیل جعفری و حبیب برومند.

عباس مقتدایی، محسن صرامی‌فروشان، سکینه عمرانی، سیدحمیدرضا طباطبایی‌ناینی، حسینعلی حاجی دلیگانی، ابوافضل ابوترابی، محمد فیروزی، احمد بخشایش اردستانی، مجید منصوری‌بیدکالی، عباسعلی منصوری، محمدعلی اسفنانی، علی ایرانپور و سیدمحمدحسین میرمحمدی، سیزده منتخب استان اصفهان هستند که اولین بار تجربه تکیه زدن بر صندلی سبز مجلس را کسب می‌کنند.

سه منتخب استان ایلام یعنی احمد شوهانی، علی‌اکبر متین و علی‌محمد احمدی نیز برای اولین بار به مجلس وارد شدند.

عبدالکریم جمیری، سیدمهدی موسی‌نژاد و موسی احمدی نیز سه منتخب استان بوشهر هستند که مجلس نهم اولین تجربه نمایندگی آنها است.

چهار منتخب استان چهارمحال و بختیاری در مجلس نهم یعنی سیدسعید زمانیان ‌دهکردی، محمدجلیل سرقلعه، امیرعباس سلطانی و حمیدرضا عزیزی‌فارسانی نیز برای اولین بار به مجلس نهم وارد شده‌اند.

از استان خراسان رضوی ده منتخب مجلس نهم برای اولین بار تجربه نمایندگی را کسب می‌کنند که این افراد عبارتند از نصرالله پژمان‌فرد، محمدحسین حسین‌زاده بحرینی، رمضانعلی سبحانی‌فرد، محمد رجایی، احمد سجادی، محمد اسماعیل‌نیا، حسین محمد‌زاده، ابوالقاسام خسروی، محمود نگهبان‌اسلامی و هادی شوشتری.

قاسم جعفری و عبدالرضا عزیزی نیز دو منتخب تازه وارد مجلس نهم از استان خراسان شمالی هستند که تجربه نمایندگی را در این دوره برای اولین بار به دست می‌آورند.

استان خراسان جنوبی نیز چهار منتخب را برای اولین بار به مجلس می فرستد که این افراد عبارتند از: حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی، مراد هاشم‌زهی، محمدعلی عبدالله‌زاده و جواد هروی.

از استان خوزستان نیز سیزده منتخب مجلس نهم برای اولین بار وارد بهارستان شدند که این افراد عبارتند از: سیدشکرخدا موسوی، محمدسعید انصاری، عباس پاپی‌زاده پالنگان، سیدعیسی دارایی، حبیب آغاجری، حجت‌الله درویش‌پور، اسماعیل جلیلی، سیدراضی نوری، ناصر صالحی‌نصب، عبدالله سامری، محمدباقر شریعتی، شمس‌الله بهمنی و عبدالله تمیمی.

محمد اسماعیلی، محسن علی‌مرادی و محمدرضا خان‌محمدی خرمی سه نماینده منتخب مجلس نهم از استان زنجان هستند که برای اولین بار بر کرسی سبز نمایندگی تکیه می‌زنند.

سه منتخب استان سمنان که برای اولین بار وارد بهارستان شده‌اند نیز علیرضا خسروی، غلامرضا کاتب و عبدالرحمان رستمیان هستند.

از استان سیستان و بلوچستان چهار منتخب یعنی ناصر کاشانی، سیدباقر حسینی، رضا نجفی و سعید اربابی برای اولین بار وارد مجلس می‌شوند.

استان فارس نیز ده منتخب را برای اولین بار به مجلس وارد می‌کند که این افراد نیز عبارتند از: ضرغام صادقی، نبی‌الله احمدی، جمشید جعفرپور، سیدموسی موسوی، الیاس طاهری، محمدمهدی برومندی، داریوش اسماعیلی، علی‌اصغر عزیزخانی، نوذر شفیعی و نادر فریدونی.

داوود احمدی و سیدمرتضی حسینی نیز دو منتخب استان قزوین هستند که برای اولین بهارستان‌نشین می‌شوند.

استان قم نیز تنها احمد امیرآبادی فراهانی را برای اولین بار به مجلس می‌فرستد و نمایندگان دیگر این استان تجربه نمایندگی در دوره کنونی را دارند.

سیداحسن علوی، سالار مرادی، حامد قادرمرزی، محسن بیگلری، امید کریمیان و سیدمحمد بیاتیان شش نماینده منتخب استان کردستان هستند که در مجلس نهم تجربه نمایندگی را برای اولین بار کسب می‌کنند.

از استان کرمان شش نماینده منتخب برای اولین بار تجربه نمایندگی را کسب می‌کنند که این افراد عبارتند از: محمدمهدی زاهدی، محمدرضا پورابراهیمی داورانی، فرج‌الله عارفی، علیرضا منظری توکلی، حسین فتاحی و حسین آذین.

عبدالرضا مصری، سیدسعید حیدری‌طیب، محمد رزم، فتح‌الله حسینی، نعمت‌الله منوچهری، محمدابراهیم محبی و علی جلیلیان هفت نماینده منتخب استان کرمانشاه هستند که در مجلس نهم تجربه نمایندگی را برای اولین بار به دست می‌آورند.

استان کهکیلویه و بویراحمد نیز غلامرضا تاج‌گردون و غلام‌محمد زارعی را برای اولین بار به مجلس می‌فرستد.

از استان گلستان نیز پنج منتخب برای اولین بار تجربه نمایندگی را کسب می‌کنند که این افراد نیز عبارتند از: عیسی امامی، عبدالکریم رجبی، سلیمان عباسی، رحمت‌الله نوروزی و رضا صابری.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌بادی، حمیدرضا خصوصی‌ثابتی، صفر نعیمی رز، محمدحسین قربانی و محمود شکری پنج منتخب مجلس نهم هستند که برای اولین بار به صندلی سبز نمایندگی تکیه می‌زنند.

هشت منتخب استان لرستان نیز تجربه نمایندگی را در این دوره کسب می‌کنند که آنها عبارتند از: بهرام بیران‌وند، ایرج عبدی، ابراهیم آقامحمدی، عباس قائد رحمت، محمدتقی توکلی، الله‌یار ملک‌شاهی و حجت‌الله سوری.

در استان مازندران نیز هفت منتخب نیز جزو اولین‌ کسانی هستند که تجربه نمایندگی را کسب می‌کنند. این افراد نیز عبارتند از: محمد دامادی، کمال علیپور، سیدهادی حسینی، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری، حسین نیازآذری، قاسم احمدی و عبدالوحید فیاضی.

چهار منتخب مجلس نهم در استان مرکزی نیز که برای اولین بار به مجلس راه یافته‌اند، محمدحسن آصفری، عباس صالحی، شهلا میرگلوبیات و محمدابراهیم رضایی هستند.

عبدالقاسم جراره، منصور آرامی و عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی نیز سه منتخب اولی در استان هرمزگان و در استان همدان نیز امیر خجسته، علی‌نعمت چهاردولی، احمد آریایی‌نژاد، بهروز نعمتی، کاظم سلیمی و عطا‌الله سلطانی صبور شش منتخبی هستند که برای اولین بار به مجلس راه پیدا کردند.

از استان یزد نیز محمدصالح جوکار و دخیل عباس‌‌ زارع‌زاده مهریزی نیز دو منتخبی هستند که این دوره تجربه نمایندگی را برای اولین بار کسب می‌کنند.

در بین منتخبان اقلیت‌های دینی نیز تنها کارن خانلری به نمایندگی از مسیحیان ارامنه شمال کشور برای اولین بار به مجلس راه پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، در حوزه انتخابیه تهران علاوه بر مسعود میرکاظمی که راه یافتن او به مجلس قطعی شده است، طبق آخرین آمار منتشر شده از ستاد انتخابات کشور، هفت منتخب دیگر نیز برای اولین بار به مجلس راه یافتند که این افراد شامل سیدمحمد نبویان، سیدمهدی هاشمی، زهره طبیب‌زاده، مجتبی رحماندوست، محمد سلیمانی، مهرداد بذرپاش و حسین طلا هستند. در حوزه انتخابیه استان تهران نیز محمدجواد کولیوند و ابراهیم نکو نیز دو منتخبی هستند که در مجلس نهم تجربه نمایندگی را برای اولین بار به دست می‌آورند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری