کد خبر: ۲۶۳۰۵
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۲
رییس پلیس آگاهی آذربایجان‌غربی علت تامه مرگ دختر بوکانی را فرار از خانه اعلام ‌کرد.
اعتدال: سرهنگ رسول النقی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر گفت: درپی اعلام مفقودشدن دختر خانواده‌ای در 16 فروردین ماه این پرونده در دستور کارپلیس قرار گرفت و در حین بررسی‌های پلیس معلوم شد، دختر مفقودی سابقه فرار از خانه و مصرف موادمخدر را دارد که این امر بر جدی‌تر شدن تجسس‌ها منجر شد.

رییس پلیس آگاهی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه 21 فروردین ماه جسدی در کنار پارک ساحلی بوکان کشف و خانواده دختر مفقودشده برای شناسایی احضار شدند تصریح‌کرد: پس از شناسایی مقتول توسط خانواده وی، جسد برای رسیدگی علت تامه مرگ به پزشکی قانونی ارجاع شد. وی ادامه داد: در بررسی‌های به عمل آمده از پزشکی قانونی آثاری از کبودی و ضرب و شتم در بدن مقتوله کشف نشد و در نتیجه تجاوزی نیز صورت نگرفته بود اما معلوم شد وی در روز قتل، روابط جنسی نامشروعی داشته است و پزشکی قانونی در حال حاضر گزارشی دقیق از علت تامه مرگ ارائه نکرده است در عین حال تاریخ مشخص مرگ همان روز مفقودی مقتول بوده است. ر

ییس پلیس آگاهی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه روز 24 فروردین ماه در رابطه با این پرونده پنج نفر دستگیر شدند که در صورت ثابت‌شدن جرم، آنان تحویل مراجع قضایی خواهند شد. گفت: ‌یکی از دستگیرشدگان به نام «سلیمان» اعتراف به داشتن روابط نامشروع با مقتوله کرده است.

النقی‌پورهمچنین از کشف دفتر یادداشت مقتوله از محل جسد خبر داد و افزود: مقتوله در این دفترچه به فرار از خانه و سرنوشت نامعلوم خود اشاره کرده که این نشان از کمبود عاطفه و محبت دارد. همچنین حسن عباسی، فرماندار بوکان وقوع هرگونه آدم‌ربایی در این شهرستان را کذب محض دانست و به ایسنا گفت: هیچ گونه آدم‌ربایی در این شهرستان اتفاق نیفتاده است بلکه دختر به‌نام «سمیه. ف» با توجه به اختلافاتی که با خانواده خود داشته به اتفاق مردی از خانه و شهر خود خارج شده و در یک روستا اقامت کرده‌ است. وی ادامه داد: پس از دو روز ماندن در این روستا، مرد با اعلام اینکه متاهل است، قصد بازگشت به شهر را می‌کند، اما میان آنان دعوایی به وجود می‌آید که در نهایت منجر به قتل دختر فراری می‌شود.

فرماندارشهرستان بوکان با بیان اینکه متهم به قتل در روز پنجشنبه 24 فروردین ماه دستگیر شده است، اظهار کرد: متهم هرگونه قتلی را منکر شده اما آن چیزی که مسلم است میان این دو نفر دعوایی صورت گرفته که نهایتا منجر به قتل «سمیه» شده است. وی تصریح کرد: دعوا صورت گرفته بین این دو نفر محرز است و آثار خراشیدگی‌های مربوط به این درگیری روی بدن متهم وجود دارد که نشان از قتل دختر توسط همین فرد دارد. عباسی درباره اینکه چگونه پلیس با وجود صحت نداشتن آدم‌ربایی در این ماجرا رسیده است، به ایسنا، گفت: دست خطی از مقتول به دست آمده است که براساس آن وی به خانواده خود اعلام کرده روز 16 فروردین ماه از خانه خواهد رفت و دیگر باز نمی‌گردد؛ اعترافات متهم نیز حاکی از این است که دو روز پس از اقامت در روستا، وی به مقتول اصرار می‌کند که به شهر بازگردند اما مقتول نمی‌پذیرد.
وی درباره اینکه قاتل همدستانی نیز در این ماجرا داشته است یا خیر، اظهار کرد: متاسفانه شایعاتی به وجود آمده که این ماجرا یک آدم‌ربایی بوده که توسط 10 تا 15 نفر اتفاق افتاده است اما این کذب است و صحت ندارد؛ البته پلیس شش نفر از افرادی را که این دختر قبلا با آنها در تماس بوده را دستگیر کرده است اما این شش نفر در قتل این دختر دخالتی نداشتند. فرماندار بوکان همچنین وقوع هرگونه تجاوز به عنفی را در این ماجرا رد کرد و گفت: بنا به اعلام نظریه پزشکی قانونی به مقتول تجاوز نشده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری