کد خبر: ۲۵۰۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
دبیر کانون عالی انجمن‌‌های صنفی کارگران کشور گفت: سبد معیشت 6 میلیون و 895 هزار تومان تصویب شده آیا می توان رقم پایین تر از آن را برای دستمزد پیشنهاد داد؟ به نظر بنده راه تامین آن نقدی و بخشی دیگر حمایتی است.
هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار عصرایران اظهار کرد: در جلسات شورای عالی کار نیازی به درصد و رقم نیست. مرکز آمار رقم سبد را تایید کرده و بر این اساس حقوق باید به همین مقدار باشد. حالا به هر شکلی که لازم باشد آن را پرداخت کنند، ما استقبال می کنیم.

ابوی در ادامه افزود: بخاطر فاصله زیاد بین سبد معیشت و دستمزد، متقاعد کردن طرفین در جلسه سخت است. لزا از دولت انتظار داریم به جامعه کارگری کمک کند تا زندگی آنها به خوبی اداره شود. باید حقوقی برای کارگر در نظر گرفته شود تا در پایان سال 1400 قدرت خرید داشته باشند و ضمن اینکه دولت باید ثبات را به قیمت ها برگرداند.

دبیر کانون عالی انجمن‌‌های صنفی کارگران با بیان اینکه الزامی به تعیین دستمزد تنها یکبار در سال نیست، گفت: بعد از پایان جلسات گروه کارگری به فکر این موضوع خواهد بود و از طریق مجلس پیگیری خواهد کرد. اگر مجلس تایید نکرد، لایحه ای برای اصلاح قانون ارسال خواهیم کرد چون نمی توان تنها برای یک سال حقوق در نظر گرفته شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری