کد خبر: ۲۵۰۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
کارگران تنها 30 درصد هزینه های زندگی را دریافت می کنند و این یک فاجعه است.
نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه جلسه شورای عالی کار امروز سه شنبه ساعت 16 برگزار می شود، گفت: امیدوارم شرکای اجتماعی به خصوص دولتی ها بیشتر به فکر جامعه باشد و کمک کنند تا معیشت کارگران تامین شود.

«محمدرضا تاجیک» در گفت و گو با خبرنگار عصرایران اظهار کرد: ساختار شورای عالی کار به این صورت است که وزیر کار و دیگر اعضاء یعنی معاون وزیر، نمایندگان وزارت صنعت، اقتصاد و رئیس استاندارد در جلسه حضور داشته باشند.

تاجیک با اشاره به اینکه کارگران تنها 30 درصد هزینه های زندگی را دریافت می کنند و این یک فاجعه است، عنوان کرد: لازم است شرکای اجتماعی نسبت به این موضوع درک بیشتری را به خرج و نیز روال سال گذشته را تکرار نکنند. در جلسات سال گذشته شرکای اجتماعی دیدگاه های جامعه کارگری را قبول نکردند و همین موضوع باعث شد که جلسات طولانی شود.

وی در ادامه افزود: با ارائه مدارک چانه زنی می کنیم. فعلا اعداد و ارقامی را مطرح نمی کنیم تا نظر دیگر گروه ها اعلام شود. هدف این است که تمام دیدگاه ها دیده شود، توقع نداریم که امروز دستمزد کارگران تعیین شود، ضمن اینکه انتظار داریم که مزد کارگران در روزهای آخری سال مشخص شود تا اتفاق سال گذشته تکرار نشود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری