کد خبر: ۲۴۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۵
رئیس فدراسیون فوتبال مهمان عادل فردوسی پور در اولین برنامه 90 سال 91 بود./ افشاگری های کفاشیان در مورد ورودش به فوتبال و انتخابات فدراسیون / درگذشت ناصر حجازی مهمترین اتفاق فوتبالی سال 90

اعتدال:رئیس فدراسیون فوتبال مهمان عادل فردوسی پور در اولین برنامه 90 سال 91 بود.

 

* کفاشیان: به صورت تحمیلی و اشتباهی به فوتبال آمدم
علی کفاشیان مهمان عادل فردوسی پور بود. فردوسی‌پور که قصد داشت قبل از انتخابات فدراسیون فوتبال یک برنامه ویژه را پخش کند سرانجام موفق به انجام این کار نشد. از همین رو وی برای برنامه شب گذشته علی کفاشیان را دعوت کرده و گفتگویی مفصل با رئیس فدراسیون فوتبال داشت.
علی کفاشیان در ابتدای اظهارات خود ضمن عرض تبریک سال نو به مردم ایران در خصوص نحوه ورود خود به فوتبال اظهار داشت: «سال 86 قرار بود که آقای علی آبادی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال معرفی شوند اما بالاجبار ایشان کنار کشیدند و من به عنوان تنها کاندیدا ماندم و به صورت تحمیلی و اشتباهی رئیس فوتبال شدم.»
وی در ادامه افزود: «روزهای سختی در فوتبال داشتم. در ابتدای امر این پست جدید برای من ناآشنا بود. البته هرچند من 30 سال در ورزش حضور داشتم اما فوتبال فضای خاص خودش را داشت.»
 

* توقع وزارت ورزش این بود که انصراف بدهم ؛ قریب گزینه فدراسیون بود
فردوسی پور در این برنامه از او در مورد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال سوال پرسید و از او خواست که بگوید وزارت ورزش برای انصراف دادنش فشار آورده یا نه. کفاشیان در مورد این موضوع گفت: «فشار نیاوردند اما آن ها نمی خواستند من رئیس بشوم. توقع داشتند انصراف بدهم.»
وی همچنین اظهار داشت: «به نظرمن آقای قریب زمان کافی را برای معرفی خود نداشت و می بایست زودتر می آمد و برنامه های خود را ارائه می داد.»
کفاشیان در ادامه اظهارات خود خاطر نشان کرد: «3 یا 4 ماه قبل از انتخابات قرار بود که کاندیدا نشوم. اما شرایط به گونه ای پیش رفت که در انتخابات حاضر شدم و پس از آن هر چه به من فشار آوردند که از کاندیداتوری کنار بکشم، این موضوع را رد کردم.»
رئیس فدراسیون فوتبال همچنین افشا کرد که خواسته وزارت ورزش این بود که قریب به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال مطرح شود. اما آنها معتقد بودند که مجمع باید کاملا آزادانه رای دهد.
وی افزود: «من بهترین نبودم. اما احساس می کنم اعضای مجمع متوجه شدند که من بیشتر از سایرین به درد این فوتبال می خورم.»
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: «با مدیریتی که در حال حاضر در وزارت ورزش وجود دارد، استقلال فدراسیون فوتبال مانند قبل از انتخابات برقرار بوده و آقای عباسی هم همواره تصمیم گیری درباره امور را بر عهده خود ما گذاشته است.»
 

* تغییرات فدراسیون فوتبال آغاز می شود
کفاشیان در بخش دیگری از اظهارات خود از آغاز تغییرات در فدراسیون فوتبال خبر داد و گفت: تغییرات در فدراسیون فوتبال از راه خواهد رسید. ما تغییراتی را در کمیته های مختلف انجام خواهیم داد و از نفرات قوی تری استفاده خواهیم کرد.
فردوسی پور به صورت متداوم از کفاشیان درخواست می کرد که توانایی نه گفتن به بالا دستی های خود را داشته باشد. کفاشیان در پاسخ به اتهام توصیه پذیری اش از مقامات بالا دستی خود گفت: «بعضی اوقات توصیه های خوبی به ما می شود. ما نیز بر این باوریم که نباید به صورت انفرادی تصمیم گیری کنیم و مشورت می کنیم. اما برخی اوقات نیز بر طبق مقررات توصیه ها را نیز اجرا می کنیم.»
رئیس فدراسیون فوتبال همچنین به اشتباه خود در ماجرای کناره گیری از انتخابات کنفدراسیون فوتبال آسیا اشاره کرد و افزود: «برخی اوقات اشتباهاتی از سوی بنده انجام شده از جمله آنها نیز کناره گیری من در کرسی کنفدراسیون فوتبال آسیا است.»
 

* احتمال بازگشت عزیز محمدی به سازمان لیگ برتر
کفاشیان درخصوص علت جدایی عزیز محمدی از فدراسیون فوتبال گفت: «بعد از انجام رای گیری خود به خود آقای عزیز محمدی به خاطر رای نیاوردن از فدراسیون جدا شدند اما این جدایی ایشان به معنای قطع همکاری ها نیست. یکی از نکات مثبت فدراسیون من در 4 سال گذشته وجود آقای عزیز محمدی و اقدامات موثر ایشان بود. در آینده نیز از وجود ایشان بهترین بهره را خواهیم برد و احتمال انتخاب ایشان به عنوان نائب رئیس دوم در جلسه بعدی مجمع وجود دارد.»
وی در ادامه افزود: «سازمان لیگ به کمیته مسابقات تبدیل شده است و در آینده در خصوص مفاد این موضوع در هیئت رئیسه تصمیم گیری خواهیم کرد.»
 

* حقوق کارمندان فدراسیون فوتبال؛ سالی یک و نیم میلیارد تومان
عادل فردوسی پور در مورد حقوق اعضای کمیته های مختلف فدراسیون با کفاشیان صحبت کرد و معتقد بود فدراسیون حقوق کمی به کارمندان خود می دهد که نتیجه اش اتفاقاتی مثل حذف تیم امید می شود. اما علی کفاشیان در جواب او گفت: «ما همین الان هم سالی یک و نیم میلیارد تومان به کارمندان فدراسیون فوتبال حقوق می دهیم که این جدا از حقوق داوران است که در سال مبلغی حدود 4 میلیارد تومان می شود.»
با این حال عادل معتقد بود فدراسیون نمی تواند با حقوق 400 یا 500 هزار تومانی، افراد خبره ای را به کمیته هایی مثل کمیته آموزش ببرد. البته علی کفاشیان هم قبول کرد که فدراسیون مجبور می شود به خاطر حقوق کمی که می دهد، از افرادی مثل ترابیان در چند پست مختلف استفاده کند که نتیجه اش اشتباهاتی مثل اشتباهات منجر به حذف تیم امید است.
 

* عاقبت منشور اخلاقی چه می شود؟
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص عاقبت منشور اخلاقی گفت: «منشور اخلاقی از فوتبال ایران حذف نخواهد شد بلکه نحوه کارکرد آن تغییر خواهد کرد. بدین صورت که در دو بخش تصمیم گیری و تشخیص جرائم کار خود را ادامه خواهد داد.
کفاشیان درباره رئیس آینده ستاد منشور اخلاقی نیز این چنین گفت: «منشور اخلاقی از این به بعد با نام کمیته اخلاق کار خود را ادامه می دهد و آقای علیپور فعلا هست تا زمانی که مسئول کمیته اخلاقی مشخص شود و بعد از آن درباره ماندن یا رفتن آقای علیپور نیز تصمیم گیری می شود.»
 

* اکبر میثاقیان دیگر مهمان حضوری 90
اکبر میثاقیان دیگر مهمان حضوری90 بود که به دلیل صعود تیم آلومینیوم هرمزگان در این برنامه حضور یافت و در مورد این تیم به گفتگو نشست.
 

* دعوای درخشان و مدیر کل ورزش بوشهر
در پایان برنامه در مورد مشکلات مالی شاهین صحبت شد که با پخش مصاحبه چند بازیکن شاهین از جمله انصاریان این معضل به وضوح مشخص شد و در ادامه مدیرکل ورزش بوشهر رویخط آمد و با درخشان مربی این تیم درگیری لفظی پیدا کرد.
در ادامه درخشان گفت: «بوشهر را به مقصد تهران ترک کرده تا در نشست با افراشته تکلیف خود را مشخص کند.»
درخشان اعلام کرده تعهدات شان نسبت به بازیکن را عملی نکرده اند و طلبکار هم هستند. با این شرایط باید تکلیفم را با افراشته مشخص کنم.
این مربی با پرواز عصر دیروز، بوشهر را به مقصد تهران ترک کرده تا در نشست با افراشته تکلیف خود را مشخص کند. وی به دستیارانش گفته که فقط اگر پول نقد دادند تا تعهدات باشگاه به بچه ها عملی شود برمی گردم!
 

* نتیجه نظرسنجی برنامه 90
درگذشت ناصر حجازی مهم ترین اتفاق فوتبال در سال 90 بود.
نظرسنجی این هفته برنامه نود در مورد مهم ترین اتفاق فوتبال ایران در سال 90 بود.
عادل فردوسی پور برای برنامه این هفته اش 5 اتفاق را در نظر گرفته بود تا بینندگان، یکی از آن ها را به عنوان مهم ترین اتفاق فوتبال ایران در سال نود انتخاب کنند. «حذف تیم ملی امید و سپاهان»، «قهرمانی مجدد سپاهان در لیگ برتر»، «درگذشت ناصر حجازی»، «حضور کارلوس کی روش در ایران» و «کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا» پنج اتفاقی بودند که فردوسی پور انتخاب کرده بود. از میان این گزینه ها درگذشت ناصر حجازی با حدود 50 درصد آرا، بیشترین رای را آورد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: