کد خبر: ۲۴۹۸۰۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
قیمت طلا به علت کاهش ارزش دلار و تاثیرات احتمالی تورم در نتیجه اجرای محرک‌های اقتصادی در نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته که دیروز ثبت شد، در نوسان است.
به گزارش اعتدال، فارس به نقل از رویترز نوشت: قیمت طلا در نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته که دیروز ثبت شد، در نوسان است.

افزایش قیمت دیروز و امروز ناشی از کاهش ارزش دلار و اظهارات جرم پاول، رئیس فدرال رزرو است که گفت اقتصاد امریکا هنوز به حمایت نیز دارد و این اظهارات جذابیت طلا به عنوان دارایی امن را تقویت کرد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۱.۹۴ دلار افزایش ۱۸۰۷.۶۷ دلار فروخته شد.

طلا دیروز به ۱۸۱۵.۶۳ دلار در هر اونس، بالاترین رقم از ۱۶ فوریه رسید.

جرم پاول به کمیته بانکداری سنای آمریکا گفت سیاست پولی هنوز باید با روند ترمیم اقتصادی «ناهموار و کامل نشده» سازگار باشد.

از دیگر عوامل تقویت کننده قیمت طلا، کاهش ارزش دلار در برابر ارزهای رقیبش است. در عین حال سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا نیز کاهش یافت.

سیاست های پولی انبساطی بر سود اوراق قرضه دولتی تاثیر منفی دارد و بر جذابیت دارایی های بدون سود نظیر طلا می‌افزاید.

به گفته تحلیلگران، کاهش ارزش دلار و تاثیرات احتمالی تورم در نتیجه اجرای محرک‌های اقتصادی، عوامل اصلی افزایش قیمت طلا بوده‌اند.

سرمایه گذاران همچنان بر بسته ۱.۹ تریلیون دلار کمک مالی کرونایی آمریکا که قرار است اواخر این هفته تصویب شود، متمرکز شده اند.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری طلا در جهان در روز سه شنبه ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۱۱۰.۴۴ تن رسید.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
0
س. کدام علّت یکطرفه است که افزایشش، افزاینده است ولی کاهشش، کاهنده نیست؟
ج. قطعاً دلار نیست که اگر بالا رود همه چیز را نیز [مربوط و نامربوط] بالا می‌کشند؛ پدرسوختگی گرگهای بازاری است که به همین بهانه/ ملاک خودشان هم پایبند نیستند. دائم نقشه میکشند تا چیزی را گرانتر نمایند و سپس همان را بهانۀ گرانترفروشی هزارچیز دیگر کنند.
فرمول‌شان اینست: یک‌چیز میتواند هزار چیز را گرانتر سازد ولی هزارچیز نمی‌توانند یک‌چیز را ارزان کنند
و الهی صبر خدا خیلی زیاد است که به همین کرونا بسنده فرموده! خدایا به آه دل مستضعفین مظلوم قسمت میدهم دلارشان را ساقط و بیتکوین‌شان را نابود فرما. آمین
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری