کد خبر: ۲۴۹۷۷۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
شماری از انگلیسی‌ها با تصمیم دولت جانسون برای کاهش محدودیت‌های کرونایی و بازگشایی‌ها از جمله مدارس در آینده نزدیک مخالفت کردند.
به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما از لندن، شماری از شهروندان انگلیسی از جمله معلمان با تصمیم دولت برای کاهش محدودیت‌های کرونایی و بازگشایی‌ها از جمله مدارس در آینده نزدیک مخالفت کردند، آن را خطرآفرین و مستلزم بررسی‌های دقیق‌تر دانستند.

نخست وزیر انگلیس، در سخنانی طرح خود را به منظور کاهش و سپس برچیدن محدوددیت‌های کرونایی اعلام کرد و گفت: هدف، کم کردن محتاطانه محدودیت هاست، زیرا واکسیناسیون، اثر مثبت خود را نشان داده است. کرونا، در آینده نیز حضور خواهد داشت. طرح کاهش محدودیت ها، چهار مرحله خواهد داشت و میان هر مرحله، ۵ هفته فاصله خواهد بود تا پیامد برداشته شدن محدودیت‌ها در هر مرحله، بررسی شود.

وی افزود: چهار هفته، برای گردآوری و تحلیل داده‌ها و یک هفته نیز برای آماده کردن مردم کشور برای ورود به مرحله بعد، اختصاص خواهد یافت. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس پیش بینی کرد این کشور تا ۲۱ ژوئن، به وضعیت عادی باز گردد.

پژوهشگران دانشگاه‌های وریک (Warwick) و امپریال کالج لندن (Imperial College London) اعلام کرده اند براساس روش‌های مدل سازی، در بهترین حالت تا ماه ژوئن، ۳۰ هزار نفر دیگر به علت ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان می‌بازند و در بدترین حالت نیز تا ماه ژوئن امسال (خرداد ماه)، ۸۱ هزار و ۲۰۰ نفر دیگر در انگلیس، قربانی کووید ۱۹ می‌شوند.

در همین حال؛ وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی انگلیس اعلام کرد در شبانه روز گذشته، ۵۴۸ نفر دیگر، قربانی کرونا شدند و شمار آن‌ها به ۱۲۱ هزار و ۳۰۵ نفر رسید و همچنين، شمار جان باختگان در مقایسه با سه شنبه هفته گذشته، ۳۱.۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

این در حالیست که شبکه تلویزیونی آی تی وی در انگلیس با استناد به گزارش‌های مراکز آماری انگلیس شمار قربانیان همه گیری کووید ۱۹ در انگلیس را، بیش از ۱۴۱ هزار نفر اعلام کرد. دولت انگلیس بیماران کرونایی را که تا ۲۸ روز پس از ابتلا جان ببازند قربانی ویروس کرونا محسوب می‌کند.
براساس اطلاعیه وزارت بهداشت و درمان انگلیس در شبانه روز گذشته همچنین ۸ هزار و ۴۸۹ نفر دیگر بر شمار مبتلایان به کووید ۱۹ افزوده شد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در همه گیری جاری، براساس آمار دولتی، به ۴ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۶۳۹ نفر رسیده است.
براساس آمار دولت انگلیس، تاکنون حدود ۱۸ میلیون نفر در این کشور، دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند. اما نگرانی از بی اثر یا کم اثر بودن واکسن بر روی برخی ویروس‌های جهش یافته در این کشور بر نگرانی‌ها افزوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری