کد خبر: ۲۴۸۸۵۷
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
محمد جواد ابطحی نماینده سابق مجلس اولین کسی بود که به نامه افشاگرانه احمد توکلی واکنش نشان داد و مدعی شده است اولا سخنان توکلی به دلیل ابتلا به پارکینسون! فاقد اعتبار است و دوما نباید با جریانی که به دنیال تخریب مرحوم مصباح است همراه شد.
توکلی بیمار است و افشاگری اش درباره غسال بی اعتبار است

اعتدال: احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و حسین رجایی، معاون سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در یادداشت مشترکی، مدعی شده‌اند که «غسال محمدتقی مصباح یزدی، یک ابَربدهکار بانکی است که جنازه‌های روحانیون سرشناس را به خانه خود می‌برد و غسل می‌دهد.»

 غسال مصباح یزدی از زمانی بر سر زبان‌ها افتاد که کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، در یک برنامه تلویزیونی به نقل از «غسال آیت‌الله مصباح» گفته بود موقع غسل، میت چشمانش را گشوده و نگاهی مهربانانه به غسال انداخته است.

این ماجرا توسط صدیقی به عنوان «کرامت آیت‌الله مصباح» مطرح شد. صدیقی بعدا مجبور شد بابت این اظهارات عذرخواهی کند.

حالا، اما دوباره یادداشت احمد توکلی و حسین رجایی این غسال را در مرکز توجه قرار داده است. غسالی که به ادعای احمد توکلی، «یک کلان سرمایه‌دار است که شبکه بزرگ و تو در تویی از ارتباطات با مسوولان عالی رتبه و روحانیون سرشناس دارد». توکلی همچنین اشاره کرده اسناد این مسائل در بررسی‌های مختلف در موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت موجود است.

محمدجواد ابطحی، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری درباره این یادداشت احمد توکلی گفت: آقای توکلی مجموعه‌ای در ارتباط با شفافیت و این دست از مسائل دارد، اما خود درگیر بیماری پارکینسون است و در وضعیت سلامتی مناسبی نیست.

نماینده مردم خمینی‌شهر در ادوار هفتم تا نهم مجلس همچنین تاکید کرد: من معتقدم از نام ایشان (احمد توکلی) استفاده می‌شود و افرادی سایت و موسسه را از طرف او اداره می‌کنند؛ به هر حال با وضعیت و شدت بیماری، نمی‌توان از آقای توکلی درباره اظهاراتشان توقعی داشت.

وی درباره ادعای توکلی مبنی بر وجود اسناد در موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت می‌گوید: اگر ایشان اسنادی دارند ارائه کنند، ما که با ایشان تعارفی نداریم و بیشتر از آقای توکلی هم نگران نفوذ افراد با چهره‌های موجه در بین مسئولان و چهره‌های نظام هستیم و به خوبی می‌دانیم که از ابتدای انقلاب اسلامی مساله نفوذ وجود داشته است.


عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با بیان این مطلب که «فضای رسانه‌ای علیه آقای مصباح است تا بگویند غسال ایشان ثروتمند و رانت‌خوار» است، تاکید کرد: فرضا هم که باشد، این مساله چه ربطی به آقای مصباح دارد؟

وی ادامه داد: باید ترس از نفوذ داشته باشیم تا از چهره‌هایی که خود را به علما و مراجه و مسئولان نزدیک می‌کنند، مراقبت کنیم، اما این مورد به خصوص که بگویند غسال آیات مصباح یزدی و حق‌شناس رانت‌خوار بوده و بدهکار بانکی است، جریان مشکوکی به نظر می‌رسد.

ابطحی خاطرنشان کرد: غسل دادن و دفن میت واجب کفایی است و هر کسی می‌تواند در صورتی که توان و علم این کار را داشته باشد – خواه پولدار یا بی‌پول - این کار را انجام دهد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با ابراز نگرانی از تقویت جو رسانه‌ای برای زیر سوال بردن مصباح یزدی گفت: این جریان مشکوک است و خود آقای توکلی باید در این زمینه پاسخ دهند منتها به واقع با وضعیت سلامتی که درباره ایشان می‌دانیم توقعی از ایشان نداریم، اما بالاخره رسانه‌ها باید با آقای توکلی تماس بگیرند و خواهان دریافت مستندات این ادعا شوند تا ببینیم واقعیت مساله چه چیزی بوده است.

ابطحی همچنین خاطرنشان کرد: این روز‌ها درد اصلی ممکلت و مطالبات مردم این مسائلی نیست که آقای توکلی به دنبال آن افتاده‌اند.

انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
|
-
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
1
باسلام خدمت عزیزان پس اقای ابطحی پس درد اصلی مملکت ومطالبات مردم این نیست پس چرا وقتتو گذاشتی راست میگی درد مردم این نیست درد افرادی مثل شماست .......
احمد
|
-
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
1
این بیچاره کجا به آیت الله مصباح توهین کرده فقط گفته این غسال حقه باز است و حرفایی روبهانه زده و حتی عالم مجاهد صدیقی را هم قول زده، حال چرا اینقد به این حرف توکلی واکنش نشان می دین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
1
اینکه فرق پارکینسون و الزایمر رو هم نمی دونه
سلیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
1
جناب شما به تک تک جملات توکلی جواب بدهید
ایا ادم بیمار جملا
مهدی
|
-
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
1
برید همگی گم سید که مردم را فراموش کردید
ناشناس
|
-
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
1
پس درد مملکت چی هست ؟ به غیر از شفاف سازی مملکت درد دیگری ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۸
0
1
توکلی بیمار بدحال شما که فرق پاکینسون و آلزایمر و یا مشکلات عقلی را نمی دانید فکر می کنید سالم هستید.
افرادی کم خردی مثل شما دو تا صدای حق هم که بلند شود می خواهید خفه کنید حرف نمی زدید چیزی می شد
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری