کد خبر: ۲۴۸۷۲۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
آقای حداد عادل دولت وظیفه دارد و باید برای رفع تحریم ها - آنچه که شما سیاست خصمانه جبهه استکبار خوانده اید و از بهانه دادن های داخلی چشم پوشی کرده اید- تلاش کند. نمی شود هم تحریم ها رفتار استکباری باشد و هم تلاش برای رفع آن.
پایگاه خبری اعتدال- محمد جواد بربریان - آقای حداد عادل گفته است احتمالا در ماههای باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری دلار، ارز و طلا و سکه کاهش یابد و برخی تحریم ها رفع شود و این را در راستای روی کارآمدن رییس جمهور مورد دلخواه بیگانگان دانسته است و دولت را متهم کرده که با این رفتار درصدد تاثیرگذاری بر انتخابات آینده ریاست جمهوری می باشد. و تلویحا آن را متهم به وابستگی به بیگانگاه کرده است. یعنی تلاش دولت برای رفع تحریم ها را در راستای انتخابات دانسته است.
این اظهارات اقای حدادعادل یادآور ماه‌های ابتدایی مجلس هفتم و پایان دولت اصلاحات هشتم می  باشد.
اقای حداد عادل  یادتان می آید عیدی مجلس متبوع شما به مردم چه بود؟ تثبیت نرخ حامل های انرژی. بله مجلس اصولگرای هفتم که با مشارکت حداقلی مردم در انتخابات شکل گرفته بود طرح تثبیت قیمت ها را ارایه کرد این طرح مانع اجرایی شدن برنامه پنجم توسعه ‌شد. چرا که براساس برنامه پنجم توسعه دولت می‌بایست به صورت پلکانی قیمت‌ها را افزایش می‌داد که به این ترتیب فشار کمتری به مردم وارد می‌شد. سالانه حدود 10 الی 20 درصد افزایش قیمت داشته باشیم تا رسیدن به فوب خلیج فارس. اما شما با این مصوبه به مردم عیدی دادید تا مردم در انتخابات ریاست جمهوری به اصولگرایان رای دهند. 
اما با اجرایی نشدن برنامه پنجم توسعه و عدم افزایش پلکانی قیمت‌ها، به صورت ناگهانی 300 درصد قیمت‌ها افزایش یافت.
ان زمان بر اساس سیاست های درست اقتصادی دولت نرخ تورم حدود 11 درصد بود و با افزایش تدریجی قیمت حامل های انرژی پیش بینی می شد در صورت تداوم سیاست های اقتصادی طی چند سال یارانه حامل های انژی حذف شود بدون آنکه فشار مضاعفی بر مردم وارد شود. اما مجلس  هفتم که در اختیار اصولگرایان قرار گرفته بود برای بدست آوردن کرسی ریاست جمهوری همه را فدای آرزوهای حزبی خود کرد و به تصویب طرح تثبیت قیمت ها مبادرت ورزید و شما آن را عیدی مجلس اصولگرا به مردم خواندید هرچند سالهای بعد هم حزبی شما آقای احمد توکلی به غلط بودن تثبیت قیمت ها اعتراف کرد ولی این سیاست غلط ادامه یافت تا اینکه دیگر دولت توان پرداخت یارانه های انرژی را نداشت و با افزایش یکباره در سال های بعد شاهد اغتشاشات بنزینی بودیم.
اقای حداد عادل که فقط با 730 هزار رای مردم تهران به عنوان نفر اول لیست تهران به مجلس هفتم راه یافته بود، ریاست مجلس اصولگرا را بر عهده گرفت. و این در حالی بود که وی در انتخابات مجلس ششم توانسته بود با همین میزان رای نفر سی و سوم تهران شود و با ابطال برخی صندوق های رای  توسط شواری نگهبان به عنوان نفر سی ام وارد مجلس شود و رهبری فراکسیون اقلیت مجلس ششم را برعهده بگیرد.
آقای حداد عادل اکنون دولت را متهم به رفتاری می کند که وی و دوستان ایشان پیش تر این رفتار را انجام داده اند، اما با این تفاوت که غلط بودن آن تصمیم بر کسی پوشیده نبود مگر آنان که مقاصد حزبی را دنبال می کردند و چشمشان را بسته بودند. و اما امروز وظیفه و  انتظار همه مردم و متخصصان امر رفع تحریم های ظالمانه وغیر قانونی است و نه تنها آسیبی هم به کشور و مردم وارد نمی کند که فواید بسیاری دارد اگر آقای حداد عادل نمی داند، بگویند تا برای ایشان و هم فکرانشان بشماریم. درصورتی خودشان را به ندیدن نزده باشند.
آقای حدادل امروز انتظار این بود که برای رفع تحریم ها اگر در کنار دولت قرار نمی گیرید آن را محکوم ننمایید که کردید. شما به فکر مردم و معیشت مردم هستید یا به فکر مقاصد حزبی تان ؟ اما به چه قیمتی؟ قرار نیست هزینه رقابت های سیاسی شما از جیب مردم، معیشت و اقتصاد کشور داده شود.
که البته تا کنون چنین بوده است. به یادتان می آید یکی دیگر از شاهکارهای سیاسی مجلس هفتم حذف بهره مالکانه دولت بر نفت از برنامه پنجم توسعه بود. این سیاست درصدد آن بود تا مناسبات شرکت ملی نفت  وزارت نفت و دولت را مشخص کند و بخش خصوصی را وارد عرصه نفت کرده و تصدی گری دولت را پایان دهد. دولت با این سیاست در برنامه چهارم می خواست اکتشاف، استخراج و بهره برداری نفت را به بخش خصوصی واگذارد و حق دولت را تحت عنوان بهره مالکانه از بهره بردار دریافت نماید. شما در مجلس هفتم این بند را نیز از برنامه چهارم جذف نمودید و تا  کنون که 4 مجلس یعنی 16 سال از آن می گذرد و مجالس هم در اختیار اصولگرایان هیچ طرحی برای تعریف درست مناسبات وزارت نفت، شرکت ملی نفت و دولت ارایه نشده است و ار دل این نابسامانی ها افرادی چون بابک زنجانی ها پدید آمدند. تولد بابک زنجانی ها مولود ادامه سیاست های غلط در حوزه نفت و انرژی است. زیرا که کشور نیازمند حضور بخش خصوصی در این عرصه می باشد به خصوص در شرایط تحریم که دولت قادر به فروش نفت نمی باشد. وقتی بخش خصوصی به صورت قانونمند نتواند وارد شود وزارت نفت هم مجبور می شود به افراد تکیه کند که آن هم سبب می شود بابک زنجانی ها پرورش یابند.
آقای حداد عادل طرح های اقتصادی که با مقاصد سیاسی و حزبی تعریف و اجرایی می شوند. مفاسد اقتصادی را به دنبال دارند.
آقای حداد عادل دولت وظیفه دارد و باید برای رفع تحریم ها - آنچه که شما سیاست خصمانه جبهه استکبار خوانده اید و از بهانه دادن های داخلی چشم پوشی کرده اید- تلاش کند. نمی شود هم تحریم ها رفتار استکباری باشد و هم تلاش برای رفع آن. تحریم ملت ها که جنگ اقتصادی علیه کشور است تلاش دشمن برای ایجاد انسداد است، پس رفع آنها به نفع کشور، نظام، ملت و دولت است. به خصوص این تحریم ها که تمام اقتصاد کشور را نشانه رفته است. بدست آوردن پول های بلوکه شده ایران نزد کشورهای دیگر حق ایران است و مردم باید از مواهب آن بهره ببرند. و مردم هرگز کس یا کسانی که مانع آن شوند هرگز نخواهند بخشید. مردم در این شرایط تحریم و کرونا بسیار در مضیغه هستند و اکر نبود تیزبینی، هشیاری و دقت و علاقشان به کشور و نظام آنها تا کنون نمی توانستند مقاومت نمایند. اما مردم فقط برای حفظ کشورشان مقاومت می کنند و نه برای مقاصد حزبی شما.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
0
0
دنيا در مسابقه براي واكسيناسيون، اينجا هنوز مسابقه ي چاپلوسي ست براي بدگوئي از واكسن.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری