کد خبر: ۲۴۸۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
یک فعال رسانه ای اصولگرا گفت: پول هایی که خرج لشکر توئیتری می کنند تا به صورت هماهنگ به اشخاص مختلف فحاشی کنند، اگر تاثیرگذار بود مجلس مجددا یک مبلغ بالا به صداو سیما نمی داد که خرج این مسائل کنند.

پایگاه خبری جماران: در روزهای اخیر اعضای کمیسیون تلفیق مجلس، طی مصوبه‌ای ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تولید محتوا در فضای مجازی تخصیص دادند که بر اساس جدول تعیین شده در اختیار سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگ و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی و... قرار می گیرد.

در همین رابطه یک فعال رسانه ای اصولگرا معتقد است این پول ها دور ریختن بیت المال است و با توجه به اینکه دست در جیب مردم می کنند، ضامن و مدیون مردم هستند.

محمد مهاجری در گفت و گو با خبرنگار جماران، گفت: در شرایطی که به لحاظ منابع اقتصادی و منابعی که در بودجه سال 1400 مشخص شده، با مشکلات شدید مالی روبه رو هستیم، این نوع ولخرجی ها به نفع اقتصاد کشور نیست. به خصوص اینکه این ولخرجی صرف کارهای هزینه ای می شود و به هیچ وجه آورده ای برای تولید کشور ندارد و جز اینکه مشکلات معیشتی مردم را افزایش می دهد، حاصل دیگری ندارد.

 

ضریب نفوذ صداوسیما قابل اعتنا نیست
وی افزود: به لحاظ فرهنگی نیز صداوسیما قطعا هیچ کاری نخواهد کرد و با این پول کسری های مالی خود را جبران می کند. اگر صداوسیما کننده کار بود، با بودجه کلانی که داشت و همین آگهی های بسیار زیادی که هزینه های خود را با آنها تامین می کند، ضریب نفوذ خود را افزایش می داد. در حالی که امروز ضریب نفوذ صداوسیما قابل اعتنا نیست.

این فعال رسانه ای اصولگرا ادامه داد: اینکه صداوسیما هر چند وقت یکبار اعلام می کند که 70 الی 80 درصد مردم به ما توجه دارند، مصداق «خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی!» است. بنابراین اینکه خودش چنین ادعایی دارد تاثیری در فضای رسانه ای نمی گذارد. وقتی صداوسیما پول خرج می کند و سریال می سازد، مردم تماشا می کنند اما به همان نسبت نیز از سریال های شبکه های ماهواره ای استفاده می کنند.

پولی که اخیرا بابت تولید محتوا به صداوسیما داده اند منطقی نیست
وی بیان کرد: صداوسیما در سال های گذشته اعلام کرده بود که میزان استفاده مردم از ماهواره ها چقدر زیاد است. صداوسیما اگر پولی داشته باشد و بتواند آن را مدیریت کند و با برنامه ریزی ضریب نفوذ خود را افزایش دهد، اشکالی ندارد. اما پولی که اخیرا بابت کنترل فضای مجازی به آن داده اند که البته خودشان می گویند به منظور ایجاد محتوا برای فضای مجازی بوده، منطقی نیست.

مهاجری گفت: قبلا هم در یکی از رسانه ها نوشته ام که قبل از انقلاب، تمام رسانه های رسمی کشور دست حکومت بود. سینما، تلویزیون، تئاتر، مطبوعات، مجلات و ...همگی در دست حکومت بود. اما باید دید چرا ضریب نفوذی نداشت؟ مخالفین حکومت تنها مساجد را داشتند. چطور آن مساجد توانست نیروها را متحد کند و یک حکومت را با همه رسانه هایی که در اختیار داشت، ساقط کند؟ به خاطر تولید محتوای درست. مردم و جوانان در مساجد تولید محتوای علمی، سیاسی و مذهبی می کردند و به همین وسیله خود را ارتقای کیفی می دادند.

دور ریختن بیت المال است
وی افزود: امروز همه رسانه ها دست حکومت است. باید پرسید چرا این اتفاق نمی افتد؟ چرا هر روز نگران این هستیم که دشمن تولید محتوا می کند و ما این کار را انجام نمی دهیم؟ به نظرم مبالغی که این روزها صرف فضای مجازی می شود. برای نمونه پول هایی که خرج لشکر توئیتری می کنند تا به صورت هماهنگ به اشخاص مختلف فحاشی کنند، اگر تاثیرگذار بود مجلس مجددا یک مبلغ بالا به صداو سیما نمی داد که خرج این مسائل کنند.

مهاجری در پایان گفت: این میزان مبالغ را که به صداوسیما داده اند اگر به منظور تولید محتوا به مردم می دادند، نتیجه بهتری داشت. همین چهره های سیاسی و اقتصادی هم می توانند به صورت خودجوش در فضای مجازی تولید محتوا کنند، به نحوی که در جهت اهداف و منافع سیاسی و فرهنگی کشور باشد. این پول ها به نظرم دور ریختن بیت المال است و با توجه به اینکه دست در جیب مردم می کنند، ضامن و مدیون مردم هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری