کد خبر: ۲۴۸۶۲۴
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
در حالی که اکثر مقامات وزارت بهداشت نسبت به شکننده بودن وضعیت شیوع کرونا در کل کشور و دادن هشدارهایی نسبت به شروع موج چهارم توسط وزیر بهداشت، وزیر آموزش و پرورش اصرار دارد تا کودکان معصوم را به آغوش خطر بفرستد و با جان معلمان بازی کند. به نظر می رسد ایشان اهدافی دیگری داشته باشد وگرنه این همه اصرار بدون در نظر گرفتن دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا شک برانگیز است.
لجبازی وزیر برای باز شدن مدارس
 اعتدال: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تمام کشورها درصدد بازگشایی مدارس خود هستند و امروز این سیاست در تمام دنیا جریان دارد، شروط بازگشایی مدارس را اعلام کرد و از زمان اجرای رتبه بندی فرهنگیان از اول فروردین ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش  اعتدال، محسن حاجی میرزایی در اولین برنامه زنده «گفتگو با شما» که به طور زنده از شبکه شاد و در گفتگو با معلمان استان قم پخش شد، اظهار کرد: این اولین گفتگوی من با شما در پاسخ به پیام‌هایی است که شما همکاران فرستادید؛ حدود ۶ میلیون پیام رسیده که همکاران آنان را طبقه بندی و به تناسب فراوانی‌ها مرتب کردند هدف من این است که هر هفته به نکاتی که بیشترین توجه همکاران را به خود اختصاص داده صحبت کنم.

وی افزود: یکی از مهم ترین نکاتی که همکاران مطرح کردند درباره حضوری شدن مدارس است که در این باره دغدغه داشتند. مطالعات بین المللی حاکی است اگر زیرساخت‌های فنی، نرم افزاری و سخت افزاری برای آموزش غیرحضوری کامل باشد، اگر دانش‌آموزان به ابزارهای لازم مجهز باشند، اگر معلمان توانایی کامل را برای آموزش در فضای مجازی داشته باشند، اگر دانش‌آموزان توانایی لازم برای فراگیری آموزش‌ها را از مسیر مجازی داشته باشند، اگر خانواده‌ها هم انگیزه و هم توانایی برای کمک به تحصیل فرزندانشان را داشته باشند، آموزش با ۵۰ درصد کیفیت قابل دستیابی است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: استان‌هایی داریم که به این ابزارها دسترسی ندارند. مشکلات اقتضا می‌کند به آموزش حضوری فکر کنیم؛ دربسیاری از کشورهای دنیا مدارس اولین مکان بود که تعطیل شد و با توسعه آگاهی‌ها و ارزیابی‌ها، به تدریج درصدد بازگشایی مدارس خود هستند امروز این سیاست در کشورهای زیادی حتی با میزان ابتلا و فوت بیش از ما جریان دارد.

حاجی میرزایی اشاره کرد: مطالعات نشان می‌دهد تاثیر تعیین کننده ای بین بازگشایی و شیوع بیماری وجود ندارد اما مطالعات این را نیز می‌گوید که دور بودن دانش‌آموز از مدرسه با تبعات متعددی روبرو است مدرسه تنها کارکرد آموزشی ندارد بلکه مدرسه کارکرد تربیتی، پرورشی، اجتماعی و روانی دارد.

وی اضافه کرد: اصل بر این است که مدرسه باز باشد البته با رعایت پروتکل و دستورالعمل‌های بهداشتی؛ هرزمان که متخصصان به این نتیجه برسند که در مناطقی بازگشایی مدارس با تبعات روبرو است ما تبعیت می‌کنیم اما اکنون ستاد کرونا تصمیم گرفته است که آموزش‌ها حضوری باشد اما با الزاماتی همراه باشد.

وزیر آموزش و پرورش به شروط بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: مدارس باید در تمام مناطق به جز مناطق قرمز باز باشند و کادر اداری و اجرایی در مدرسه حضور داشته باشند اگر به دنبال مدرسه محوری هستیم زمانش اکنون است. دانش‌آموزان پایه اول و دوم ابتدایی باید به مدرسه بروند و حداکثر باید ۱۰ نفر در کلاس باشند. سلامت دانش‌آموزان برای ما بسیار اهمیت دارد ما با این کار سلامت و آموزش را قابل اهمیت می‌دانیم.


حاجی میرزایی درباره نظام رتبه بندی معلمان نیز بیان کرد: در اسفندماه امتیازات فصل دهم به تمام کارکنان داده و به فوق العاده فرهنگیان در فروردین ماه ۱۷ درصد اضافه شد. لایحه رتبه بندی به دولت ارائه شده و در کمیسیون است که کلیت آن تصویب شده و جزئیات آن نیز به زودی نهایی می‌شود. تلاش داریم قبل از نهایی شدن بودجه لایحه تقدیم مجلس شود و اعتبار آن نیز در بودجه دیده شده و زمان اجرای آن سال ۱۴۰۰ است.

وی افزود: صلاحیت تخصصی و حرفه ای معلمان در رتبه بندی با سنجه های مناسب سنجیده می‌شود و با توجه به امتیازات و صلاحیت‌های تحصصی و حرفه ای معلمان رتبه بندی خواهند شد.

 وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تخصیص حق التدریس معلمان بازنشسته و شاغل را دریافت کردیم و مترصد دریافت وجه از خزانه هستیم که به زودی انجام می شود.

انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
-
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
3
4
شما هیکل این وزیر رو نگاه کنید چه کسی این رابه عنوان وزیر انتخاب کرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
مثل اینکه وزیر را با مانکن اشتباه گرفتی عمو!!!!
کاری با شایستگی یا عدم شایستگی آقای وزیر ندارم ولی واقعاً این طرز تفکر فاجعه است که همه چیز را با معیار هیکل و قیافه بسنجی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
2
3
کشتار قبلی کافی نبود آماری از فوت معلمین و دانش آموزان منتشرکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
0
2
اونا واکسن دارند نقطه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
2
3
بی کفایت ترین و بی سوادترین = وزیر آموزش و پرورش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
1
2
ایا اقای وزیر بچه خودشان را هم مدرسه می فرستند یا فقط برای بچه های مردم نظرمی دهند ؛دوباره امار کرونا را می خواهند بالا ببرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
1
0
وزیر فشل تر و نا آشنا تر از ایشان با آموزش و پرورش نداشتیم. این تنها انتقام روحانی از قشر متفکر جامعه است
علیرضا شعبانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
5
2
باسلام
من به عنوان یک معلم با نظر وزیر محترم درخصوص با ز شدن مدارس موافقم به این دلیل که هم دانش اموزان از درس و مشق عقب نمی افتند و هم اینکه بیشتر اولیا به واسطه اینکه مدارس تعطیله یا به مسافرت می روند و یا تا ساعات یک شب می شینند و تا ان زمان هم مصرف برق بالاست با این روش با کاهش برق مصرفی هم روبرو می شویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
1
2
سلامتی بچه ها وخانواده هامهمتر از درس است بچه ها باید سالم وسلامت باشند تا درس بخوانند حتما باید شاهد فوت بچه ها وخانواده های انها باشیم ؛الان وقت ازمون وخطا نیست بحث جان ادم ها در میان است ،حرف وزیر بهداشت را گوش کنید اقای وزیر اموزش وپروش ؛لجبازی را کنار بگذار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
2
0
دم وزیر گرم
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
1
1
من به عنوان یک پدر فرزند سال اولی و پنجمی کاملا متوجه شدم یک دانش آموز هیچ احتیاجی به حضور در مدرسه و آموزش توسط معلم ندارد، چرا که در این مدت معلم فرزند من تقریبا نقشی معادل ۲۰ درصد در آموزش فرزندان داشته است و معلم هایشان که رسمی هستند با گذاشتن کلیپ های کاملا کپی شده زحمت خود را کم کرده اند و صدالبته مثل معلم های خودم اصلا سوادندارند و معلمان رسمی و دولتی آموزش و پرورش از پایین ترین سطح سواد در بین بقیه فارغ التحصیلان دانشگاهها دارند. ناگفته نماند خودم کارشناسی ارشد و همسرم کارشناسی دارد و تمام زحمت آموزش فرزندانم برعهده همسرم بوده است. بی ربط نیست که اکثر مدرسان سطح بالا و باسواد در مدارس بالای شهر تدریس می کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
بهتر است شما به عنوان یک فرد تحصیل کرده در گفتارتان اندکی ملاحظات اخلاقی را مدنظر قرار دهید. نمی توان براساس چنداق خاص کل جامعه خدوم آموزش و پرورش را زیر سوال برد. اینکه سطح علمی برخی معلمین پایین است، ناشی از سیاستی است که چندین سال انجام شده و نیروهای بی کیفیت وارد این سیستم شده اند. در ضمن در وزارت آموزش و پرورش بسیار معلمان خدوم و متخصصی داریم که شاید شما از وجود این عزیزان آگاه نباشید.
ناشناس
|
-
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
2
0
دیروز یکی از همکاران عزیزمان به نام خانم رونقی، آموزگار منطقه سیلوانا از استان آذربایجان غربی در جوانی به علت کرونا فوت شده اند. چه کسی پاسخگو است؟ بازگشایی مدارس در تضاد آشکار با اصول بدیهی مقابله با کرونا است و هیچ وظیفه و کاری مهمتر از سلامتی انسان ها وجود ندارد.
بهتر است به جای پنهان کاری توسط وزارت آموزش و پرورش، آمار واقعی (تاکید می کنم آمار واقعی) توسط نهادهای بی طرف جمعبندی شود تا ببینیم آیا وزیر محترم دیگر لایق تکیه زدن بر صندلی وزارت هستند یا خیر.
در طول مدتی هم که به اصطلاح آموزش ها غیرحضوری بود به اشکال مختلف ازجمله رفع اشکال حضوری معلمین را وادار به حضور در مدارسی کردند که کوچکترین پروتکل های بهداشتی در آنجا رعایت نمی شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۱
2
0
اگروزیر مال احمدی نژاد بود می گفتند اوترامپیزمه.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری