کد خبر: ۲۴۸۵۹۲
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
پس از چند وقت آرامش در بازار ارز
حسن روحانی که ضعیف ترین عملکرد را در حوزه ارزش پول ملی در تاریخ ایران به خود اختصاص داده است، تمام تلاش های خود را به کار خواهد بست تا حداقل کاری کند که رکوردش قابل شکستن باشد. با فرض محال رسیدن دلار به 15 هزار تومان همچنان دولت روحانی تقریبا ریزش 450 درصدی ارزش پول ملی را به عنوان رکورد در کتاب تاریخ ایران به خود اختصاص داده است.
روحانی وعده رویایی دلار15 هزار تومانی را داد

 اعتدال: روحانی در جلسه امروز هیئت دولت گفت: مردم بدانند قیمت فعلی دلار که در نیما و بازار هست واقعی نیست. دست بانک مرکزی ما در اعمال سیاست بر نرخ ارز بسته است اما در آینده شرایط بهتر می شود و اگر منابع ما آزاد شود دلار تا ۱۵ هزار تومان پایین خواهد آمد.


به گزارش اعتدال ؛ رییس جمهوری با مقایسه سرنگونی رژیم شاه و پایان دولت ترامپ، گفت: پایان یک دولت با سرافکندگی و رسوایی نشان می‌دهد در جهان قلدرمابی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون پایان خوبی نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت اظهار داشت: شاهد سالروز فرار شاه معدوم با حادثه مشابه‌ای در سطح دیگری از جهان هستیم.  ۲۶ دی ماه فرار آن مزدور نمادی برای رسوایی و پایان استبداد و استعمار خارجی در ایران بود و امروز هم با یک پدیده کم نظیری از سقوط یک مستبد دیگری در آمریکا مواجه هستیم.

رییس‌جمهوری اضافه کرد: آنجا هم بحث پایان یک دولت و آغاز دولت دیگر مطرح است. پایان یک دولت را با سرافکندگی و رسوایی از سوی کاخ سفید را می‌بینیم و نشان داد که در دنیا قلدر مابی، نژادپرستی و زیر پا گذاشتن قانون پایان خوبی نخواهد داشت.

روحانی خاطرنشان کرد: در طول این سه سال گذشته که مردم عزیز و صبور ما برابر این تروریست بزرگ مقاومت کردند و به‌رغم اینکه آنها می‌خواستند سه ماهه نظام را سرنگون کنند، خودشان با رسوایی سرنگون شدند.

 وی تصریح کرد: این روزها پایان یک دولت نیست بلکه شکست یک سیاست یعنی سیاست فشار حداکثری علیه ملت بزرگ ایران است. امروز روز شکست سیاست تروریسم اقتصادی است که می‌خواستند زندگی مردم را به هم بریزند.

رییس جمهوری گفت: امروز در پایان این سه سال جنگ،خشونت و اقدامات تروریستی در کشور در پایان سال ۹۹ علی رغم همه فشارها شاهد یک حرکت و ثبات در اقتصاد کشور هستیم و انتظارات تورمی امروز شرایط دیگری پیدا کرد و مردم افق روشن‌تری را در پیش چشم خود می بینند.

روحانی با بیان اینکه وضعیت رشد اقتصادی ما تغییر کرده است،گفت: در سال ۹۹ با همه فشارها و ویروس کرونا اقتصاد مثبت در ۶ ماهه بودیم و در پایان شش ماهه دوم هم همه علائم به ما می‌گوید اقتصاد با نفت و اقتصاد بی نفت مثبت خواهد بود.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: امروز شاهد رشد ۶ و نیم درصدی در بخش صنعت هستیم و این نشان می‌دهد جهش و رونق تولید چیزی است که در جامعه خودمان وجود دارد.

وی اضافه کرد: در صنعت ساختمان که شاهد یک رکود بودیم امروز شاهد یک حرکت مناسب در ساختمان‌های مناطق شهری با رشد ۴.۲ درصد هستیم؛ وقتی مسکن حرکت می‌کند پیشران حرکت در بسیاری از مشاغل و صنایع است و می‌توانیم شاهد روند خوبی باشیم.

روحانی با اشاره به اینکه در تجارت کشور هم شاهد رشد و حتی در ماه های اخیر شاهد رشد در صادرات هستیم، تصریح کرد:  همه این حقایق این واقعیت را به ما می‌گوید نه تنها سیاست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی آمریکا با شکست قطعی و حتمی مواجه است که طراحان این سیاست هم در حال سرنگونی هستند.نه تنها دولت این سیاست تمام شده است بلکه حیات سیاسی آنان هم برای همیشه به پایان رسیده است.

روحانی در جلسه امروز هیئت دولت گفت: مردم بدانند قیمت فعلی دلار که در نیما و بازار هست واقعی نیست. دست بانک مرکزی ما در اعمال سیاست بر نرخ ارز بسته است اما در آینده شرایط بهتر می شود و اگر منابع ما آزاد شود دلار تا ۱۵ هزار تومان پایین خواهد آمد.
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
2
سال96: ترساندن از دلار 5000 تومانی رئیسی!!!
سال99: وعده رویایی دلار 16000 تومانی علی برکت الله!!!
عجب تدبیری!! عجب امیدی!!!
شهرفرنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
0
کاهش و تثبیت قیمت دلار در حاشیه امن برای تقویت قیمت پول ملی نه فقط یه خواسته اقتصادیست بلکه امنیّت ملی کشور در آن است،افزایش افسارگسیخته قیمت ارز ها موجب تورم های بی سابقه شده و ادامه ای آن دقیقاً خواسته دشمنان تحریم کننده ایران هست.
شهرفرنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
1
1
البته نظرم آقای روحانی در مورد مدیریت اشتباه گفتند مدیریت همیشه مشکل داشته در دوره های مختلف ریاست قوه مجریه، البته این شامل تمام دولت بوده، اگر رهبری می گویند مقاومت اقتصادی، حتماً در گذشته غیرعلنی به دولت تذکر داده اند و آشکار گفتن این مورد ایجاد کننده فشار مضاعف رهبری و خواسته عمومی برای افزایش تلاش دولت ها برای رسیدن به هدف بلند مدت کشور است، همچنان که پوشیده نیست مشکلات عدلیه که البته در دوره آقای رئیسی امید به اصلاحات اساسی به وجود آمد و قوانین مجلسی که تا چه اندازه به اجرایی شدن نزدیک بوده یا بر کاهش مشکلات مدیریتی و افزایش شیوه های مدیریتی تأثیر گذاشته .
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
2
جالبه
دلار 15 تومنی شده رویا

بابا شماها مگه نبودید که میگفتید اگه رئیسی دربیاد، دلار میشه 5 تومن؟
حالا دلار 15 تومنی براتون شده آرزو...
علی اصفهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
2
به احتمال زیاد منتظر گرانی دلار باشید چون هر وقت گفته ارزانی برعکس فکر کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
1
2
اگر با آزاد شدن منابع تان قیمت دلار پایین می آید،پس با همه کشورها خوب باشید تا قیمت دلار به پایین ترین حد آن برسدو مردم از این همه درد و گرفتاری ناشی از افزایش قیمت دلار و به تبع آن کم شدن ارزش ریال و افزایش کمرشکن قیمت اقلام ضروری و غیرضروری،نجات پیدا کنند و از این همه گرفتاری آزاد شوند و مثل مردم کشورهای دیگر راحت زندگی کنند!
مهمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
2
دروغ
دروغ
وعده
و دیگر هيچ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
2
از کابوس دلار 5000 تومنی رسیدیم به رویای دلار 15000 تومنی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
0
2
""تاثیر یک انتخاب""
و با این انتخاب، ظرف چند سال دلار 15 هزار تومنی میشه رویاااااااا
مرگ بر امریقا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
0
2
قبلاً هم وعدۀ دلار 1000 تومنی داده بود
به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان با قی‌ست
دلار بی‌زبان قبل از رأی‌گیری، هزار تومن را خیال میکرد؛ یکهو شد 33 برابر
الآن هم غزل خداحافظی 15 برابری را میخواند
از فردا هم کسی خبر ندارد
به ماچی
رئوف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
0
0
رئیس جمهور چقدر به فکر مردمی هست که به بورس دعوت کرده! بطوری که 5 ماه قبل با دلار 35هزارتومن صندوق پالایشی را با فیمت 10هزار تومن به ملت فروختند ولی دیروز به قیمت فاجعه بار کمتر از 6هزار تومن رسید یعنی بیش از 40درصد ضرر پس با دلار 15هزار تومنی حساب کردن و اینگونه موجب سرخوردگی و نارضایتی خیل مردم از نظام شده است
نام:
ایمیل:
* نظر: