کد خبر: ۲۴۸۵۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
رييس اداره حفاظت محيط زيست آبادان گفت: شكايتي عليه پالايشگاه و پتروشيمي آبادان به دليل آلودگي محيط زيست به مرجع قضايي ارائه شد.

به گزارش ايرنا، علي فتحي‌نيا اظهار داشت: از ابتداي سال تاكنون اداره حفاظت محيط زيست آبادان به پالايشگاه و پتروشيمي آبادان براي انتشار آلايندگي در هوا و ورود پساب به رودخانه در چند نوبت اخطار داده است ولي توجهي  به اين اخطارها  نشد.

وي افزود: طبق وظيفه قانوني عليه شركت پالايش نفت و پتروشيمي آبادان شكايتي تنظيم و تحويل مراجع قضايي آبادان شد.

رييس اداره حفاظت محيط زيست آبادان گفت: پالايشگاه و پتروشيمي آبادان از ارائه هرگونه توضيح در خصوص آلودگي ايجاد شده از سوي آنها خودداري كرده‌اند و حتي اطلاعيه‌اي در خصوص رفع مشكل و عذرخواهي از شهروندان و ارائه توضيح در خصوص زمان پايان يافتن انتشار اين آلاينده‌ها در فضاي شهر ارائه نكردند. وي بيان كرد: ظاهرا پالايشگاه و پتروشيمي آبادان در پايان دادن به آلودگي زيست محيطي ناتوان هستند و وظيفه اداره محيط زيست، پيگيري قضايي در اين خصوص است.
فتحي‌نيا گفت: پساب صنعتي پالايشگاه آبادان وارد رودخانه محلي شده و نتيجه آن مي‌تواند به آلوده  شدن آب آشاميدني منجر  شود.

وي افزود: با وجود اخطار مكرر از سوي محيط زيست براي رفع بوي گازهاي متصاعدشونده از پالايشگاه آبادان هيچگونه همكاري با اين اداره براي استانداردسازي ميزان گازهاي فرار متصاعد شده در هوا صورت  نگرفته است. 

فتحي‌نيا گفت: براي حفظ سلامت شهروندان و برطرف كردن مشكل بوي گازهاي فرّار در فضاي شهري مجبور به ارائه شكايت از پالايشگاه آبادان به دادگستري شديم.  به گزارش ايرنا يك واحد بازيافت گوگرد (SRP) پالايشگاه آبادان كه از آن به عنوان يكي از عوامل آلوده كننده هواي اين شهر و تصاعد گاز گوگرد ياد مي‌شود، در آبان ۱۳۹۳ به دستور دادستان آبادان تعطيل شد كه با برطرف كردن مشكل زيست محيطي در فروردين ۱۳۹۴مجدد وارد مدار توليد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: