کد خبر: ۲۴۸۲۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص توقیف اموال این فدراسیون ارائه کرد.
واکنش رئیس کمیته حقوقی به توقیف اموال فدراسیون فوتبال: اجرای احکام مبادرت به کارشناسی اموال کرده است
به گزارش اعتدال، صفی‌الله فغانپور در خصوص توقیف اموال فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در راستای پرداخت حقوق و دستمزد سرمربی سابق تیم ملی، فدراسیون فوتبال ناگزیر شد از شرکت شستا مبلغ دو میلیون یورو قرض بگیرد و یک فقره چک به مبلغ دو میلیون یورو صادر و تحویل شستا دهد. شرکت مذکور چک را به بانک ارائه و با اخذ گواهی عدم پرداخت از بانک محال علیه از طریق مراجع قضایی اقدام کرده است.

وی ادامه داد: دادگاه دفاعیات فدراسیون مبنی بر اینکه چک به صورت ارزی صادر شده، در حالیکه چک مورد اعتبار و قانونی ریالی است و دادگاه بر اساس خواسته شستا حکم صادر کرده است و پرونده توسط فدراسیون فرجام خواهی شد. تاکنون نسبت به فرجام خواهی اتخاذ تصمیم نشده ولی پرونده به شعبه اجرای احکام مدنی ارسال شده است. اجرای احکام با معرفی املاک فدراسیون توسط شرکت شستا مبادرت به کارشناسی از املاک کرده است.

فغانپور افزود: از بابت بدهی در 8 ماه اخیر و در چند مرحله، مبلغ 16 میلیارد تومان از اعتبارات فدراسیون فوتبال به شرکت شستا پرداخت شده است که طبق دفاتر قانونی طرفین دعوی به شکل ریالی محاسبه شده و مبلغ 9 میلیارد تومان از بدهی فدراسیون به شرکت شستا باقی مانده است. درصورتیکه به شکل ارزی محاسبه شود الباقی نیز می‌بایست به نرخ نیمایی تقسیط و تسویه شود و درخواست فدراسیون نیز از طریق مراجع ذیربط در مسیر اداری قرار دارد و تاحصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

منبع:فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری