کد خبر: ۲۴۸۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
ظریف با اشاره به برخی اظهارات از سوی کشورهای غربی در خصوص لزوم مذاکره بر سر چارچوب‌های زمانی برجام یادآور شد: «تقویم زمانی برجام از این توافق جدایی‌پذیر نیست. مذاکره مجدد منتفی است.»


به گزارش اعتدال به نقل از جماران؛ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی در توییتر نوشت که کشورهای اروپایی به تعهدات خود در برجام عمل نکرده‌اند.

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران در یک رشته توییت در حساب کاربری‌اش در توییتر خلاصه‌ای از گفت‌وگوهای برجامی خود با سه کشور اروپایی را ارائه کرد. 

او نوشت: «در نشست وزرای خارجه کشورهای باقی‌مانده در برجام من تأکید کردم: ۱- این آخرین فرصت برای سه کشور اروپایی/اتحادیه اروپا است که برجام را نجات دهند.
 


ظریف:این آخرین فرصت شما برای حفظ برجام است
۲- داده‌های مربوط به حجم مبادلات تجاری ایران و اتحادیه اروپا بین ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ ثابت می‌کند که تروئیکای اروپا/اتحادیه اروپا تعهدات برجامی‌شان را نقض کردند.

۳- تروئیکای اروپا همانند آمریکا برای وارد آوردن خسارات جبران‌ناپذیر به ایرانی‌ها مقصر است.»

ظریف در پیامی دیگر با اشاره به برخی اظهارات از سوی کشورهای غربی در خصوص لزوم مذاکره بر سر چارچوب‌های زمانی برجام یادآور شد: «۴- تقویم زمانی برجام از این توافق جدایی‌پذیر نیست. مذاکره مجدد منتفی است.

۵- تسلیحات و بحران‌های منطقه ما اصولاً وارداتی از آمریکا و سه کشور اروپایی هستند ولی ما به صورت جمعی تصمیم گرفتیم این موضوعات را [از مذاکرات] کنار بگذاریم.

۶- «کشورهای دموکراتیک» نمی‌توانند از ما بخواهند قانون مجلس را نقض کنیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری