کد خبر: ۲۴۷۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره تاثیر ترور شهید محسن فخری‌زاده دانشمند ممتاز هسته‌ای و صنعت دفاعی کشورمان بر آینده برجام تصریح کرد: ایرانی‌ها حق دارند حس کنند به آن‌ها خیانت شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، جوسپ بورل روز جمعه در گفت وگو با «یورو نیوز» گفت: کسی که این کار را کرده، قطعا برای تسهیل گفت‌ وگو این کار را نکرده است. قطعا کسانی هستند که منافع‌شان در برقرار نماندن این توافق است؛ منافع خیلی‌ها در گرو آن است که این توافق پابرجا نماند. 

وی افزود: اروپا بسیار مشتاق است که برجام دوام بیاورد. من می‌بایست این توافق را زنده نگاه می‌داشتم، توافقی که کمی به‌خواب زمستانی رفته، اما نمرده است. 


بورل: ایرانی‌ها حق دارند حس کنند به آن‌ها خیانت شده است

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: حالا باید دید ایرانی‌ها چه فکر می‌کنند؛ چون حق دارند حس کنند که به آنها خیانت شده؛ شاید نخواهند دوباره با همان کارت‌های قبلی بازی کنند اما باید منتظر بود.

او درباره نقش رژیم صهیونیستی در این اقدام تروریستی نیز گفت: من جز آنچه پیش‌تر علناً گفته‌ام اطلاع دیگری ندارم.

دکتر محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که مقام معظم رهبری ایشان را دانشمند ممتاز و برجسته هسته ای و دفاعی ایران توصیف کردند، عصر جمعه هفتم آذرماه در بلوار شهید مصطفی خمینی شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند و در شرق تهران در جریان یک عملیات تروریستی به دست عناصر جنایتکار رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش‌تر از جامعه جهانی و بویژه اتحادیه اروپا خواست تا این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند. دفتر سخنگویی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا شنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای به مجرمانه خواندن این عمل بسنده کرد و از طرف‌ها خواست خویشتن‌داری کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری