کد خبر: ۲۴۷۷۴۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
یک بازنشسته اما برادر نماینده تالش در سمت هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران. این در حالی است که وزیر کار و پدر زن مفسد اقتصادی - رضوی - بارها اعلام کرده بود که تمام دوشغله و بازنشستگان از سمت های مدیریتی وزارت کار برکنار شده اند و با تکیه بر هزینه های هنگفت، در ابعاد گسترده ای این موضوع را اطلاع رسانی کرده بود.
به رغم قانون ممنوعیت بکار گیری بازنشستگان در مشاغل دولتی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در راس آن شریعتمداری وزیر این وزارتخانه که تا کنون این قانون را اجرا نکرده، اخیرا به بازنشسته دیگر در زیر مجموعه خود سمت داده البته چون این بازنشسته برادر نماینده تالش است، شاید نه تنها مشکلی برای این وزیر در مجلس ایجاد نکند بلکه مصونیت هم ایجاد کند.


به گزارش اعتدال، سایت بولتن نیوز در ادامه این افشاگری می نویسد: بهمن محمدیاری نماینده سابق مجلس است که برای انتخابات در چند دوره مجلس از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

اما در انتخابات مجلس یازدهم برادرش یعنی حسن محمدیاری از حوزه انتخابیه تالش رای آورد و اتفاقا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شد.
کمیسیونی که بیشترین سر کارش با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. در روزهای اخیر «بهمن» وزارت تعاون بدون دارا بودن تخصص لازم به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش که از شرکت های تخصصی در حوزه حمل و نقل نفت می باشد، منصوب شد.

وزارت کار و تعاون یا وزارت رانت و تخلف!
این شرکت از زیر مجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. همان وزارتخانه ای که از یک طرف با کمیسیون اجتماعی مجلس باید کار کند و شاید به همین دلیل مجبور است به برخی از اعضای کمیسیون امتیازاتی بدهد و از طرف دیگر مجبور است بعضا دچار تخلفاتی شود مثل بکار گیری اقوام و بستگان بازنشسته برخی از اعضای این کمیسیون در سمت های مهم حتی بدون تخصص و شایستگی لازم.


البته این انتصاب غیر قانونی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شاید نه تنها مشکلی برای این وزیر در مجلس ایجاد نکند بلکه مصونیت هم ایجاد کند چون بده و بستانها همچنان ادامه خواهد داشت.

حال کمیسیون اجتماعی مجلس که یکی از وظایفش نظارت بر حسن اجرای امور از جمله امور وزارت تعاون است با این بده و بستانها چگونه می خواهد بر عملکرد وزیر نظارت داشته باشد و ضمن اجرای قانون از جمله قانون منع بکارگیری بازنشستگان، در پی احقاق حق کارگران و بیکاران باشد.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
امیر ارسلان نامدار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
0
0
البته این تنها وزارتخانه این دولت نیست که این فساد و بی قانونی در آن رواج دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری