کد خبر: ۲۴۷۵۳۵
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
لعیا جنیدی که یکی از بیکارترین اعضای کابینه است و هر از چندگاهی مصاحبه ای برای خالی نبودن عریضه انجام می دهد، اینبار تصمیم گرفته تا بر سر لوایح FATF کلامی منعقد نماید. بهترین توصیه به ایشان آن است که در ماه های پایانی شَر نرسانند که ما را به خیر دولت و اعضای کابینه امیدی نیست. اگر توان و عرضه انجام امور داشتند در این 40 ماه کار را به سرانجام می رسانند و اگر قرار است مقدرات ایران در ساختمان های واشنگتن رقم بخورد، پس این دوستان عنایت کنند بروند کسانی بیایند که یانکی‌ها بیشتر برایشان احترام قائل هستند.
لعیا جنیدی، استاد حقوق دانشگاه تهران، دختری میانسال که با هزاران امید و آرزو پا به نهاد ریاست جمهوری گذاشت اما دیر یا زود مشخص دست و پای بیخود خانم معاون در ماه های خداحافظیشد از وی نیز همچون اکثر اعضای دولت روحانی، آبی برای کشور گرم نمی شود.

به گزارش خبرنگار «اعتدال»، جنیدی نه در دادگاه های مربوط به خروج آمریکا از برجام توانست کار قابل ارائه ای انجام دهد و نه در جریان شهادت سردار سلیمانی توسط دولت امریکا و به دستور رئیس جمهور آن کشور حرکت مفیدی انجام داد.

جنیدی هر چه در داخل گفته فقط یک خروجی داشته است، حجم زیاد شکایت دولت از رسانه ها. دست اوردی که اصحاب رسانه از زحمات این دختر خانم به دست آورده اند. 
 

هر چند درباره چگونگی انتصاب وی توسط حسن روحانی حرف و حدیث ها زیاد است و برخی شایعات از نقش پر رنگ یکی از همسران مقامات برجسته ریاست جمهوری در این بین حکایت می کند اما به هر ترتیب عملکرد این دختر خانم جز در حوزه سخن و گفتمان فراتر نرفته است.

لذا با توجه به غیر ملموس بودن عملکرد ایشان و چلوگیری از بدبینی اذهان عمومی ایشان صراحتا از طریق رسانه های جمعی اعلام کند 

1- اقدامات حقوقی مجموعه ایشان در پیگیری حقوقی خروج آمریکا از معاهده بین المللی برجام چه بوده است؟ نتیجه این اقدامات چیست؟

2- درباره ترور عالی ترین فرمانده نظامی کشور توسط دولت آمریکا و اعتراف رسمی این کشور به این جنایت چه اقدامات حقوقی صورت گرفته است؟ نتایج این اقدامات چه بوده است؟

3- درباره لوایح FATF تاکنون چرا اعلام موضع نکرده اند و بفرمایند در دولت رو به افول و مجلس ناهمسو چه شاهکاری قرار است انجام دهند که در طول 40 ماه گذشته و در مجلس همسو انجام آن غیر ممکن بوده است؟

اعتدال طبق رسم خود جهت اطلاع رسانی و سپردن قضاوت به افکار عمومی متن سخنان سرکارخانم لعیا جنیدی را به طور کامل منتشر می کند.  


معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: رسیدگی به لوایح چهارگانه رها نشده است؛ یک کارگروه مشترک با نهادهای ذی‌ربط تشکیل خواهیم داد تا برای ادامه کار به توافق برسیم.
 
لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور درخصوص سرنوشت لوایح چهارگانه موسوم به «FATF» و مسکوت ماندن آن‌ها گفت: پیگیری لوایح چهارگانه در جریان بررسی است و باید ببینیم به کجا خواهد رسید.
 
معاونت حقوقی رئیس جمهور تاکید کرد: به هیچ وجه پیگیری لوایح چهارگانه رها نشده است، چرا که این امر مساله کلی کشور است.
 
وی ادامه داد: قرار است یک کارگروه مشترکی که مقدماتش هم فراهم شده با مجموع نهادهای ذی‌ربط تشکیل دهیم تا برای نحوه ادامه کار را به توافق برسیم.
 
جنیدی با بیان این‌که در حال حاضر مساله لوایح چهارگانه در حال بررسی است، گفت: همانطور که می‌دانید کار ۲ لایحه انجام شده است و ۲ لایحه دیگر که معاهده است انشاالله در یک کارگروه مشترک بررسی می‌شود که باید دید به کجا می رسد.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که عنوان می‌شود ایران عضو گروه «FATF» نیست که بخواهد با شرط وارد این سازمان شود، گفت: خیر، به هیچ عنوان مساله شرط برای سازمان مطرح نیست.
 
جنیدی خاطرنشان کرد: اصلاً سازمان FATF به آن معنایی که اطلاق می‌شود سازمان نیست، چرا که کشورها به صورت کارگروه‌های منطقه‌ای، بین المللی و جهانی یا کارگروه بین المللی و منطقه‌ای در آن هستند ایران عضو کمیته اوراسیای FATF است.
 
معاون حقوقی رئیس‌جمهور تاکید کرد: ایران عضو ناظر است و در همین تحولات هم ندیده‌ام این موقعیتش را از دست داده باشد.

انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
0
1
از پیگیری خون سردار چه خبر سرکار خانم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
0
0
خانم جنیدی عجب اسمی این هم توی دولت بوده من که تا حالا اسمش را نشنیده ام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
0
0
چرا هی گفتید دختر خانم؟
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
0
3
سال 1400 چه سال با شکوهی است ؛
نه ترامپ ، نه روحانی ، نه جهانگیری ، نه نوبخت ، نه جنیدی و نه دیگر غربگداهای وطنی .
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
احسنت
حمید
| - |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
هشت سال دیگه هم میگین خداروشکر که این دولت داره میره
ناشناس
|
-
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
0
0
نفوذی
نام:
ایمیل:
* نظر: