کد خبر: ۲۴۷۵۱۷
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
اگر بخواهیم قرینه سازی کنیم، آیا واقعا سال 88 در کشور ما این جوری بود؟! و یا برعکس، همه مصادیقی که دوستان در این نشریه برای ترامپ مطرح می کنند برای شخص دیگری بود؟ اگرچه من این را نمی پسندم ولی واقعیت دارد به کار ببرم اما این وجه که همیشه حق با خودشان هست را باید تجدید نظر کنند.
قربان بهزادیان نژاد، رئیس ستاد انتخابات میرحسین موسوی در انتخابات 1388، در واکنش به عکس جنجالی موسوی و ترامپ در صفحه اول روزنامه تهران تایمز، تاکید کرد: «اینها نشان از یک فروپاشی اخلاقی دارد. یعنی کسی جلوی این حرکات غیر اخلاقی و مخرب را نمی گیردL.

به گزارش اعتدال قربان بهزادیان نژاد در گفت وگو با خبرنگار جماران در خصوص توهین نشریه تهران تایمز به میرحسین موسوی، اظهار داشت: درون این مساله دو نگاه وجود دارد یکی "خود حق پنداری" است که نویسندگان و دست اندرکاران نشریه دارند و می خواهند از هر رخدادی به نفع خود و جناحی که به آن تعلق دارند استفاده کنند.

فرقی ندارد که از امام حسین(ع) و کربلا باشد داشته باشند یا  کشتاری در فلان جزیره یا انتخابات امریکا، همیشه این وضعیت را دارند. در تصویرسازی اخیر که اولین مورد نبوده و احتمالا آخرین هم نخواهد بود، همین رویکرد به چشم می خورد: یک روز مهندس موسوی را در کنار مسعود رجوی و روز دیگر در کنار ترامپ می گذارند.

وی افزود: اگر واقعا قرار است از قرینه سازی و مشابه سازی استفاده کنیم، اولا انتخابات آمریکا با انتخابات ایران قابل مقایسه نیست و مواضع و شفافیت عملکرد، مراحل بعد از آن. اما فرض می کنیم همه اینها مشابه باشند، آیا در پروسه انتخابات آمریکا نقش و موقعیت ترامپ، نقش و موقعیت مهندس موسوی بود یا جور دیگری است؟

ترامپ مصداق و نماینده دروغگویی در کشورش به حساب می آید
بهزادیان نژاد گفت: شما توجه کنید که ترامپ یک شرایط کاملا غیر متعارف را در کشورش به وجود آورده و همه نظام های جهانی را به چالش کشیده است. خودش هیچ نظمی را قبول ندارد و مصداق و نماینده دروغگویی در کشورش به حساب می آید. به نظر می آید که همه نخبگان آمریکا، حتی جمهوری خواهان اصیل، از ترامپ حمایت نمی کنند؛ تا کسی که به ناحق و بر مبنای یک جریان پوپولیستی کشورشان را گروگان گرفته را از مسند حکومت بیرون کنند و کشورشان را نجات بدهند.

حق پنداری بدون زمینه های اجتماعی و عینی دارد صورت می گیرد
وی تاکید کرد: اگر بخواهیم قرینه سازی کنیم، آیا واقعا سال 88 در کشور ما این جوری بود؟! و یا برعکس، همه مصادیقی که دوستان در این نشریه برای ترامپ مطرح می کنند برای شخص دیگری بود؟ اگرچه من این را نمی پسندم  ولی واقعیت دارد به کار ببرم اما این وجه که همیشه حق با خودشان هست را باید تجدید نظر کنند.

این فعال سیاسی افزود: اگر دوستان ادعای خیانت می کنند باید پاسخگو هم باشند که چه خیانتی و بر چه مبنایی؟ خودشان قاضی و خودشان هم مدعی هستند؟ این که نمی شود.

وی اظهار داشت: لذا این حق پنداری بدون زمینه های اجتماعی و عینی دارد صورت می گیرد. حتی در مشابهت سازی های  تاریخی جاها را کاملا تغییر می دهند و بدون هیچ توجهی دوستان این کار را انجام می دهند . آنها از پیامدهای این رفتارشان و تاثیر سویی که بر جامعه ایرانی می گذارد عموما و بر نیروهای مذهبی می گذارد خصوصا یا بی اطلا ع آن و یا عمدی در تخریب اعتماد عمومی دارند. حتما این بزرگواران میزان افت سرمایه های اجتماعی و اعتماد را بهتر از من و امثال من می دانند؛ و باز از تاثیر معکوسی که بر همان مخاطبانشان می گذارد هم مطلع اند.

امکان اقناع افکار عمومی را ندارند و به فرافکنی روی می آورند
وی افزود: سالها پیش یکی از نشریات وابسته به یک موسسه دینی مقاله ای منتشر کرده بود و در گوشه ای از آن اسم من را هم زده بود و بعد زیرنویس زده بود که جاسوسی فلانی برای دستگاه های امنیتی محرز شده است‌. من خودم به دوستان گفتم تا می توانید این مقاله را بین مجموعه خود آنها پخش کنید.

رئیس ستاد انتخابات میرحسین موسوی در سال 88 ادامه داد: بعد از چند روز  یکی از مسئولین آنها به من زنگ زد که این چه کاری است دارید می کنید؟ گفتم مگر شما مجله را منتشر نکرده اید که همه بخوانند؟ من دارم نشریه شما را تبلیغ می کنم. گفت بعد از اینکه شما توزیع کردید مرتب به من مراجعه می کنند که چرا به فلانی توهین کرده اید. بعد هم مردم استدلال می کنند که فلانی را با 55 سال عمر و نزدیک به 50 سال فعالیتش می سنجیم نه بر اساس آنچه که شما می گویید.

وی یادآور شد: در گذشته اگر این طور بوده که دوستان چیزی می گفتند و مردم اعتماد می کردند‌. الان چنین نیست و یکی از دلایل آن استفاده نابجا از چنین جایگاهی است. خلاصه مهندس موسوی، خانم رهنورد،  آقای کروبی و دیگران را بر مبنای سابقه تاریخی 60 سال مبارزه و خدمت آنها می سنجند؛ نه بر اساس مطلبی که یک آدم ناآگاه یا قلم به مزد نوشته است. موسوی را به تایید امام می شناسند، به خدمتی که به جنگ و رزمندگان کرده، به ساده زیستی، به سلامت مالی و....می شناسند باید به اینها توجه کنیم . از همان سازمان و حتی روزنامه تماسهایی در تقبیح این رفتار و عذر خواهی داشتم.

کسی جلوی این حرکات غیر اخلاقی و مخرب را نمی گیرد
دومین نکته ای که از چنین رفتارهایی می توان دریافت این است که امکان اقناع افکار عمومی را ندارند و به فرافکنی روی می آورند. من اگر  امکانی داشتم بدون هیچ دخل و تصرفی برای همه آحاد مردم همین تصویر و همه کارهای به اصطلاح افشا گرانه شان را توضیح می دادم.

بهزادیان نژاد گفت: ضمن اینکه اینها نشان از یک فروپاشی اخلاقی دارد. یعنی کسی جلوی این حرکات غیر اخلاقی و مخرب را نمی گیرد. طنز ماجرا این است که بر اساس گفته ها این روزنامه  وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است و به زبان انگلیسی منتشر می شود تا به احتمال برای سفارتخانه های مستقر در تهران و دوستداران انقلاب  ارسال و به آنها اطلاع رسانی شد.  یعنی نشریه ای که گمان می کنم باید ترویج معنویت، رواداری، صداقت و انصاف باشد و من افسوس و غصه می خورم.
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
0
2
موسوی رابابه هم ریختن کشوروتامرزازهم پاشیدگی اجتماعیدرسال 88 هم می شناسند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
0
0
نگاه کن حالا دیگه چوب شور ندهید که بودی گند فعلا همه جا را فرا گرفته علی برکت الله
باقر
|
-
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
0
4
شما خوبید. 9 ماه کشور را به آشوب کشیدید تا به قدرت برسید. به نظرم تا اینجا ترامپ بهتر از شما بوده چون دعوت به آشوب نکرده و از راه قانونی پیگیره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
بله برای ترامپ یک دادگاهی بود
حامیانش در یک راهپیمایی حمایت خود را از وی اعلام کردند.
دستگاه حقوقی مستقل به شکایت وی رسیدگی کرد
هر جا اعتراض داشت با حضور ناظرانش رای ها را شمارش کردند
در نهایت تا نتیجه انتخابات تایید رسمی نشده هنوز وی حق اعتراض و شکایت در مراجع حقوقی را دارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
ناشناس 13.22
هوادارن موسوی در راهپیمایی حمایت خود را اعلام نکردند؟! چند بار راهپیمایی کردند؟! آیا با شمارش آرا موافقت نشد؟ گفته نشد که هر جا و منطقه را که سوال در مورد آن هست با حضور ناظران بازشماری بشود؟! فرافکنی نکنید. باید قبول کر که شعور دموکراتیک ترامپ به مراتب بیشتر از موسوی نشان داده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
0
0
چطور شما عکسای احمدی نژاد نه یکبار بلکه ده ها بار با انواع شخصیت های جهان چاپ کردید کسی جلوی شما را گرفت
محمد
|
-
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
0
4
چطور کشته شدن بسیجیان مردم عادی ونظامیان توسط طرفداران موسوی وکروبی توفتنه 88 وبه چالش کشاندن کشور به مدت 8 ماه مخرب نیست ولی چاپ یک عکس مخربه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۸
1
2
بهترین عکس و مقایسه بود اتفاقا. ولی به نظرم ترامپ با همه دیوانگیش رفتار سنجیده تری داشته.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
1
0
آقای بهزادیان می گوید قضایای سال 88 خیانت نبوده است. واقعاً خیانت نبوده؟ پس خدمت بوده.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری