کد خبر: ۲۴۷۲۲۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
دونالد رئیس جمهوری که از روز بر روی کار آمدن هم آمریکا و هم دنیا را به دردسر انداخت، اصلا دوست نداشت نحوه اخراجش از کاخ سفید تاریخ ساز شود. زیاد تلاش کرد. از ترور گرفته تا دشنام و هتاکی، اما اخرین توییت ترامپ رویاهای او و هوادران اندکش را برای همیشه انگشت نمای تاریخ کرد.
پس از گذشت حدود دو هفته از تاریخ ۳ نوامبر روز انتخابات آمریکا، سرانجام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با انتشار یک پیام توییتری برای اولین‌بار پیروزی جو بایدن در انتخابات را تایید کرد.

به گزارش خبرنگار «اعتدال»، ترامپ در این توییت نوشت:

«او برد زیرا در انتخابات تقلب شد. به هیچ ناظری اجازه داده نشد، رای‌ها توسط دومینیون، شرکتی که یک چپ رادیکال مالک آن بود جمع آوری شد. شرکتی با سابقه بد و کارکنانی تنبل که حتی برای تگزاس واجد شرایط نبودند (جایی که من با رای زیادی برنده شدم!) به کمک رسانه‌هایی جعلی و خاموش و چیزهای دیگر».


ترامپ بالاخره پیروزی بایدن را پذیرفت


رئیس جمهور آمریکا در توئیت دیگری نوشت: «تمام "نقایص فنی" ماشینی که شب بعد از انتخابات رخ داد در واقع دست آن‌ها را حین دزدیدن رأی‌ها رو می‌کرد. به هر حال آن‌ها بدون اینکه مچشان گرفته شود به میزان زیادی موفق شدند. انتخابات پُستی شوخی کثیفی است».

علی‌رغم ارزیابی رسانه‌های آمریکایی مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری، به دلیل مخالفت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور با پذیرش شکست و تأکید وی به شکایت به مراجع حقوقی به‌خاطر «تقلب گسترده در انتخابات»، اداره خدمات عمومی این کشور هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

با توجه به عدم پذیرش شکست از جانب نامزد جمهوری‌خواهان و در جریان بودن برخی اقدامات حقوقی، بایدن زمانی می‌تواند خود را پیروز قطعی انتخابات بداند که توسط مجمع گزینندگان به عنوان رئیس‌جمهور تعیین شود و یا ترامپ رسما شکست را بپذیرد.

تا کنون تلاش کارزار ترامپ برای اثبات تقلب در دادگاه‌های آمریکا راه به جایی نبرده است. دادگاهی در شهر «فیلادلفیا» ایالت «پنسیلوانیا» روز جمعه پنج شکایت حقوقی ستاد انتخاباتی ترامپ و جمهوری‌خواهان را که در آن مدعی بی‌نظمی و تخلف در آرای صندوق‌های پستی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شده بودند، رد کرد.

حتی در ایالت جوجیا نیز که آرای انتخابات در حال بازشماری قرار هستند، گلایه‌های ترامپ همچنان پابرجا است و به عقیده او: «بازشماری دستی آراء در جورجیا، اتلاف وقت است. آنها امضاءها را تطابق نمی‌دهند. بازشماری را تا زمانی که تطابق دهند، متوقف کنید. اجازه ندهید دموکرات‌های افراطی چپ‌گرا، انتخابات را سرقت کنند».

با این حال ترامپ در پیام‌های توییتری روز یکشنبه خود برای اولین بار بایدن را «پیروز» انتخابات نامیده است.
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
0
0
برای من ایرانی قباهت دارد با چهل سال شدیدن مرگ بر امریکا هنوز اقتصاد گشور وابسته به دولار وانتخابات امریکا ببینم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
0
0
سلام
اینم شد خبرنگاری؟
مردم را ظاهرا غیر عاقل فرض کردید اینجور خبر را جعل میکنید
این از خدا بی خبر میگه طرف با تقلب برنده شده از کجای حرفش فهمیدید که قبول کرده اون از خدا بی خبر برنده شده؟
خدایا تو صاحب روز جزائی به تو پناه میبریم از شر شیطان وسوسه گر
علی رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
1
1
برو به جهنم و میری فقط دیر و زود داره. تاریخ سلاطین کثیفی چون تو را نبخشیده و نخواهد بخشیذ. قمارباز وحشی بسازبفروش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۶
1
0
بعد از 40 سال مرگ بر امریکا گفتن چقدر شماها بدبختید که از بردن یک جوی خواب الود خوشحال میشید پس نگید امریکا هیچج کار نمی تونه بکنه امریکا خدای ماست درود بر خدای ما امریکا
ایکاش ترامپ برنده میشد تا ما مردم بیچاره را راحت کتنه
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری