کد خبر: ۲۴۷۰۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
بازیکنان زیادی از استان‌های مختلف ایران در حال حاضر در اردوی تیم ملی حضور دارند و به نوعی نماینده شهرهای خود محسوب می‌شوند.

به گزارش اعتدال به نقل از  ایسنا، با حضور دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال، تغییراتی در ترکیب بازیکنان این تیم به وقوع پیوسته است. مصدومیت‌ها و انتخاب‌های این سرمربی کروات باعث شده برخی از بازیکنان در اردوی فعلی حضور نداشته باشند.

سردار آزمون، مهدی طارمی، علیرضا بیرانوند، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، وریا غفوری، رامین رضاییان، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، محمد محبی، مهدی ترابی و ... بازیکنانی هستند که در سالیان گذشته در اردوی تیم ملی حاضر بودند اما بنا به دلایل مختلف فعلا جای خود را به سایر بازیکنان شاغل در ایران و کشورهای دیگر داده‌اند.

اسکوچیچ برای دیدار با بوسنی ۲۳ بازیکن را به تیم ملی دعوت کرد که در ادامه به علت ابتلای دو بازیکن فولاد به ویروس کرونا، مهدی شیری و علی کریمی جایگزین این بازیکنان شدند.

نگاهی به ترکیب بازیکنان حاضر در تیم ملی، حاکی از پراکندگی بالای بازیکنان از اقصی نقاط ایران در این تیم دارد. در واقع در حال حاضر بازیکنانی از تهران، خوزستان، لرستان، گلستان، گیلان، مازندران، اردبیل، اصفهان، کرمانشاه و بوشهر بازیکنان این تیم را تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر هیچ نماینده‌ای از استان‌های فوتبال خیز مانند خراسان رضوی، فارس، آذربایجان شرقی، کرمان و ... در این تیم دیده نمی‌شود.

*کدام استان‌ها در تیم ملی بازیکن دارند؟

در حال حاضر بیشترین بازیکنان تیم ملی را تهرانی‌ها تشکیل می‌دهند که شامل هفت بازیکن هستند. بعد از تهران بیشترین نماینده‌ها از استان اردبیل است که در لیگ برتر و لیگ دسته یک هیچ نماینده‌ای ندارد. البته اگر دو بازیکن فولاد به کرونا مبتلا نشده بودند، خوزستان ۴ بازیکن در تیم ملی داشت که در حال حاضر به دو بازیکن تقلیل پیدا کرده است.

استان‌های خوزستان، گیلان، مازندران، گلستان و اصفهان دو نماینده و همچنین کرمانشاه، لرستان و بوشهر نیز یک بازیکن بومی در تیم ملی دارند تا به این شکل ترکیب ۲۳ نفره تیم ملی کامل شود. البته انتظار می‌رود این پراکندگی با بازگشت ستاره‌های که نامبرده شد، بهم بریزد.

خوزستان

رشید مظاهری – گچساران

محمدحسین کنعانی زادگان – ماهشهر

تهران

پیام نیازمند

امیر عابدزاده

میلاد محمدی

سید مجید حسینی

سیامک نعمتی

امید نورافکن

مهدی شیری

گیلان

صادق محرمی – تالش

سعید عزت‌اللهی – انزلی

کرمانشاه

کاوه رضایی – اسلام آباد غرب

لرستان

وحید امیری – خرم آباد

بوشهر

مهدی قایدی - بوشهر

اردبیل

کریم انصاری فرد - اردبیل

علی قلی زاده – نمین

اکبر ایمانی – پارس آباد

گلستان

عارغ غلامی – گرگان

احمد نوراللهی - آزادشهر

مازندران

شجاع خلیل زاده – قائمشهر

مرتضی پورعلی‌گنجی – بابل

اصفهان

احسان حاج‌صفی – کاشان

علی کریمی - اصفهان

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری