کد خبر: ۲۴۶۹۳۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
بنابر اعلام غیر رسمی توسط رسانه ها
جو بایدن سیاستمدار کارکشته و نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده تا کنون با کسب اکثریت الکترال ها یعنی 290 رای به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا معرفی شده است. التبه گفتن این جملات در اکثر رسانه ها این بار خیلی راحت نیست چون هنوز یک دعوای حقوقی با رئیس جمهور مستقر دارد. رئیس جمهوری که قبلا اعلام کرده مسالمت امیز از قدرت کناره گیری نمی کند.
به گزارش خبرنگار «اعتدال»، یکی از لطیفه هایی که در انتخابات ریاست جمهوری 2016 بر سر زبان ها افتاده بود. اگر کیلنتون اتخاب شود، بایدن برنده انتخابات ریاست جمهوری 2020 شداول زن رئیس جمهور آمریکا و اگر ترامپ انتخاب شود، آخرین رئیس جمهور آمریکاست. اما این طنز گویا هر روز به واقعیت نزدیک تر می شود. 

سی ان ان، ابرقدرت رسانه ای دموکرات ها اولین جایی بود که اعلام کرد « بایدن پیروز انتخابات آمریکا شد» شبکه فاکس نیوز نزدیک به نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا اعلام کرد: بایدن توانسته۲۹۰ رأی الکترال را به دست آورده است و در برابر ترامپ تا کنون  ۲۱۴ رأی را به دست آورده است اما از اینکه بایدن را برنده انتخابات اعلام کند، خودداری نموده است.

در نوک پیکان معترضین خود دونالد ترامپ و خانواده اش قرار دارند. آنها در سال 2016 نیز از موضع خود کوتاه نیامدند و با اینکه انتخابات ریاست جمهوری را از هیلاری کیلنتون برده اما تا دوسال دعوای خود را برای احیای میلیون ها رای ادامه دادند.

ترامپ: بایدن برنده نشده است

دونالد ترامپ نامزد مغلوب جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ امروز شنبه در واکنش به اعلام پیروزی جو بایدن رقیب دموکرات خود در رسانه اجتماعی توئیتر بیانیه ای صادر کرد.

در بیانیه صادره از سوی نامزد مغلوب جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ در این خصوص آمده است: همه می دانیم چرا بایدن عجله داشت تا به دروغ اعلام پیروزی کند و رسانه ها هم به کمک او آمده اند.

دونالد ترامپ در ای خصوص ادعا کرد: آنها نمی خواهند حقیقت آشکار شود. واقعیت این است که انتخابات به پایان نرسیده است. جو بایدن به عنوان برنده در هیچیک از ایالات به ثبت نرسیده است! چه برسد به اینکه برنده ایالت‌های کلیدی که به بازشماری آراء رفته‌اند یا ایالت‌هایی که ستاد ما چالش‌های حقوقی مشروع ارائه داده که می‌تواند برنده نهایی را تعیین کند.

وی در این باره ادامه داد: برای نمونه در پنسیلوانیا ناظران قانونی ما اجازه دسترسی معنادار برای نظارت بر روند شمارش آراء را پیدا نکردند. آراء قانونی تصمیم می‌گیرند که چه کسی رئیس‌جمهور است، نه رسانه‌های خبری.

نامزد مغلوب جمهوری‌خواهان اضافه کرد: از روز دوشنبه کار را در دادگاه ها شروع می کنیم تا قانون اجرا شود و پیروز واقعی انتخاب شود.مردم آمریکا مستحق انتخابات صادقانه هستند. تا احقاق حق مردم آمریکا برای شمارش صادقانه آراء از پا نخواهم نشست.


تداوم ترامپیسم و تشدید دو قطبی در امریکا

دونالد ترامپ در حالی 4 میلیون رای از رقیب دموکرات ها عقب تر است که خود نیز 70 میلیون رای به دست آورده است. که از این تعداد 68 درصد پس از رای دادن ابراز داشته اند که فقط به خاطر خود ترامپ به وی رای داده اند. یعنی حز جمهوری خواه و نه رقیب سالخورده آتها را تحریک نکرده است و این یعنی ایجاد گروه بسیار قوی منتقد از سیاست های جمهوری خواهان و مخالف با سیاست های دموکرات ها.


از سویی دیگر ترامپ مباحث حقوقی را برعلیه کاراز بایدن به صورت جدی شروع کرده است و وکلای وی با توجه به اختلاف اندک و به دست گرفتن ادله محکمه پسند در صدد هستند تا خیلی مهندسی شده و با پشتیبانی دادگاه عالی و آرای بسیار قوی دعاوی حقوقی خود را پیگیری کند.

همه از ترامپ می ترسند

نه تنها بایدن بلکه رهبران همه کشورها خوب می داند با یک میلیاردر کله خراب مواجه هستند که هر چقدر با آداب دیپلماتیک نا آشنا با زبان زور خوب آشنا است و تا وقتی بر سر قدرت است بهتر است با او شاخ به شاخ نشوند.  البته در این بین جاستین ترودو نخست وزیر کشور همسایه با عجله ریاست جمهوری « جو بایدن » را تبریک گفت. 

همه اتفاقات خیلی سریع در آمریکا رخ می دهد خیلی ها هنوز باخت ترامپ را باور نکرده اند و شاید بایدن و پلوسی هنوز نمی توانند باور کنند که کابوس ترامپ تمام شده است. ترامپ که با دخالت آشکار در سایر کشورها حتی انگلستان، شهره آفاق شده بود حالا گویا قرار است دستش از کاخ سفید کوتاه شود. برخی از طرفداران ترامپ دو اتیشه ترامپ بدرفتاری وب با ملکه انگلستان را دلیل حذف او می دانند و برخی نیز را داستان سرایی و هذیان های ناشی از تب باخت می دانند.


طولانی شدن چالش های انتخاباتی

به هر ترتیب بعید می رسد به این زودی ها رسما بایدن به عنوان رئیس جمهور اعلام شود، اما باید تا همینجا ترامپ و دوستان آتش افروزش را بازنده این انتخابات دانست. دیگر «بن سلمان» و « نتانیانهو » نوکر حلقه به گوش خود را در کاخ سفید ندارند. اما باید بسیار توجه داشت که بایدن بارها و بارها خود را «صهیونیست» نامیده است. خبری که باید شیفتگان داخلی بایدن نیز به خوبی به آن توجه کنند. 

حواشی و حرف و حدیث ها در روزهای اینده بسیار است اما رفته رفته دارد موج آبی سلطه خود را بر ایالات متحده حکم فرما می کند. مگر ..........
تنها یک جمله شرطی باقی است به نام فردی قدرتمند و قلدر مآب به نام ترامپ که همگان را نگران آینده کرده است.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۷
1
0
خدا کند بایدن بلایی را که ترامپ با تحریم ظالمانه، بر سر مردم مظلوم ایران آورده بردارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری