کد خبر: ۲۴۶۶۳۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲
«اعتدال»، رئیس بیمارستان بوعلی‌سینای خرم‌دره گفت: قدرت انتقال ویروس کرونا افزایش یافته و سرایت آن خانوادگی شده است.

سعید فرهادی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با اعلام شیوع کرونا در کشور، بیمارستان خرم‌دره نیز به حالت آماده‌باش درآمد، اظهار کرد: تقریبا ۹ ماه است که کادر بهداشت و درمان با این ویروس منحوس دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با بیان اینکه تداوم این روند و افزایش بیماران موجب خستگی کادر بهداشت و درمان می‌شود، یادآور شد: از مردم ملتمسانه خواهش می‌کنیم که زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را با جدیت بیشتر دنبال کنند.

این مسئول با بیان اینکه در پیک جدید بیماری میزان مریض‌های بدحال افزایش یافته است، افزود: سرایت ویروس نیز به صورت خانوادگی شده است. مریض‌ها نیز به نسبت موج‌های قبلی کرونا بدحال تر بوده و درگیری ریه افزایش یافته است.

وی با بیان این مطلب که میزان اکسیژن در یک انسان عادی باید ۹۷ به بالا باشد، اضافه کرد: اکسیژن زیر ۹۵ نشان از درگیری ریه است و در اکسیژن زیر ۸۸ این درگیری به مرحله بحرانی رسیده و حتی ممکن است بیمار نیاز به ICU پیدا کند.

این مسئول با تاکید بر این‌که متاسفانه افرادی که دارای علائم هستند به علت ترس از کرونا به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند، ادامه داد: همین امر سبب می‌شود میزان درگیری ریه افزایش یابد. در حال حاضر سرماخوردگی وجود ندارد مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

رئیس بیمارستان بوعلی‌سینای خرم‌دره با اشاره به اینکه آی‌.سی‌.یوهای این شهرستان پر شده است، گفت: با تلاش صورت گرفته ۹ تخت آی.‌سی.‌یو در بیمارستان بوعلی تجهیز و دو هفته دیگر کامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه علی‌رغم افزایش پرسنل باز هم در این حوزه کمبود داریم، عنوان کرد: تداوم این بیماری سبب خستگی پرسنل شده است. به‌ویژه لباس‌هایی که کادر بهداشت و درمان در بخش‌های کرونایی می‌پوشند تقریباً همه توان‌شان را می‌گیرد.

این مسئول  با بیان این نکته که سی.‌تی اسکن از بیماران خرم‌دره‌ای در درون بیمارستان بوعلی انجام می‌شود، یادآور شد: این دستگاه چند سال پیش با همت خیرین و دولت خریداری شد که در این شرایط به تشخیص بیماری بسیار کمک می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه انجام سی.‌تی ‌اسکن مریض تعیین تکلیف می‌شود، افزود: اکثرا مریض‌های بدحال در بیمارستان بستری می‌شوند و افرادی که حال نسبتاً خوبی دارند در خانه قرنطینه می‌شوند.

فرهادی با بیان این مطلب که درمانگاه شماره ۲ نیز در شهرستان خرم‌دره به تست‌های سرپایی اختصاص یافته است، ادامه داد: بیمارانی که در خانه قرنطینه می‌شوند باید حتما قرنطینه رعایت کرد و بیرون از خانه نروند تا مردم آلوده نشود.

وی با بیان اینکه مردم باید بپذیرند کرونا وجود دارد، اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از مردم ما هنوز کرونا را شوخی می‌پندارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری