کد خبر: ۲۴۶۳۸۴
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
مشاور اسبق هاشمی رفسنجانی:
«غلامعلی رجایی» فعال سیاسی اصلاح طلب و مشاور فرهنگی آیت الله مرحوم «هاشمی رفسنجانی» با بیان اینکه برخی نمایندگان جایگاه مجلس را با پست‌های قبلی خود اشتباه گرفته‌اند گفت: جریانی در مجلس یازدهم برای رسیدن به اهداف سیاسی خود، مجلس را ابزار قرار داده تا دولت را تضعیف کند.
 غلامعلی رجایی در پاسخ به این پرسش ایرنا که موضوع بحث نظارت میدانی با چه اهدافی صورت گرفته است، گفت: بدون تردید این مسئله با اهداف سیاسی در حال انجام است و ما چنین سابقه‌ای در مجالس گذشته نداشتیم. اما مهم‌تر از اهداف سیاسی به نظر من ابزار قرار دادن مجلس برای تضعیف دولت در ماه‌های پایانی فعالیت آن است. همه دولت‌ها در ماه‌های پایانی به صورت طبیعی به قوت سال‌های اول فعالیت خود نیستند بنابراین طیفی در مجلس با استفاده از این مسئله به دنبال تضعیف و تخریب دولت و شخص رئیس جمهوری است.

آقای قالیباف مجلس را با شهرداری تهران اشتباه گرفته است

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: خروجی این سفرهایی که برخی نمایندگان مجلس انجام می‌دهند گزارش‌هایی است که در جلسات مختلف مطرح می‌شود. اما این گزارش‌ها نکات جدیدی ندارند و از طرف دیگر مقاماتی که مخاطب این گزارش‌ها در جلسات هستند هم از این موارد اطلاع دارند. بنابراین این سفرها خروجی خاصی ندارد.

وی ادامه داد: اینکه نمایندگان مجلس اشکالات را به مسئولان اجرایی تذکر دهند امر مثبتی است اما اینکه این سفرها به نوعی طراحی شود که گویا مجلس مقابل دولت است و چون دولت نتوانسته مشکلات مردم را حل کند پس  مجلس خود راسا اقدام به حل مشکلات کند، رویکرد نادرستی است. فیلم‌هایی که از سفرهای استانی برخی نمایندگان به ویژه هیات رئیسه منتشر شده دقیقا مصداق همین مسئله است که نشان می‌دهد فضا علیه دولت و هدایت کردن نارضایتی مردم به سمت دولت است. این در حالی است که دولت اقدامات مثبتی در استان های محروم انجام داده و نباید اینگونه تبلیغ شود که دولت کاری نکرده است.

رجایی گفت: به نظر می رسد برخی نمایندگان  هنوز نتوانسته اند درک درستی از جایگاه این نهاد پیدا کنند و رویکردی که اتخاذ شده همانند زمان مسئولیت های گذشته آنهاست، در حالی که جایگاه مجلس کاملا متفاوت با این مسائل است.
 
وی افزود: موضوع دیگر هم این است که فرد و یا سازمانی که می‌خواهد بر مسئله‌ای نظارت کند نیاز به تیم وگروه گسترده رسانه‌ای و هیات مشاوران و تبلیغات ندارد. این رفتارها نشان می‌دهد که در خوشبینانه‌ترین حالت غیر از اهداف اعلامی، اهداف دیگری هم دنبال می‌شود که همان بحث‌های انتخاباتی برای سال آینده است.

نظارت مجلس به معنای دخالت در اقدامات دولت نیست

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ این پرسش که نظارت میدانی چه نسبتی با وظیفه نظارتی مجلس دارد، هم بیان داشت: مجلس یکی از نهادهای نظارتی کشور است و در قانون برای مجلس نقش نظارتی تعیین شده اما این نظارت به معنای دخالت نیست و به این معنی هم نیست که رئیس مجلس یا نمایندگان به استان‌های مختلف سفر کنند و در  مسائل نماینده عالی دولت دخالت کنند. ما متاسفانه بعد از انقلاب با دخالت نمایندگان در امور اجرایی مواجه هستیم که در هیچ کجای دنیا این مسئله به این شدت وجود ندارد.

وی افزود: در کشورهای دیگر نمایندگان ساعاتی را در مجلس حضور پیدا می‌کنند و وقوانین لازم را تصویب می‌کنند و بعد در حوزه شغلی خود مشغول می‌شوند.  اما در ایران متاسفانه به دلیل اینکه نماینده مجلس بودن تبدیل به شغل شده  است این موضوع در برخی موارد سبب ورود به دخالت های خارج از مسئولیت این افراد به حوزه های اجرایی می شود.

انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
1
9
چرا نرخ ارز ۱۰ برابر شده ؟
چرا سکه های کنترل بازار فقط به چند نفر ان هم از محل تسهیلات پرداخت شد؟
چرا قیمت خودرو ۱۰ برابر شده؟
عملکرد دولت = تخریب یا تقویت دولت
تخریب دولت؟؟؟؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
3
6
قالیباف هر چی باشه هزار برابر اهل عملتر و کاردرست تر از این جماعتی هست که 8 ساله به اسم دولت دارن مملکت رو به گند میکشن.
ناشناس
|
-
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
0
6
سوزش دارین داداش میدونم.خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
علی
|
-
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
2
7
آقای غلامعلی رجایی حرف نزنی سنگین تری و کسی بهت نمیگه لالی ، نقش دولت در تخریب خودش آنقدر چشمگیره که هیچ نیاز نیست کس دیگه ای بخواد اونو تخریب کنه
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
0
7
با نام اعتدال پدر مردم رو داوردید یک نفر پیدا شده کار بکنه سنگ اندازی میکنید
پاسخ ها
منصوز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
کارکرد ایشون هم دیدیم گازانبر »»»»
اگرچه اقدامات دولت مورد نقد جدی اکثریت مردم هست اما فقط همین دولت مقصر کامل است ؟ دولت های قبل نقشی در شرایط امروز ندارند ؟ قطعا پاسخ به این سوال مهم بسیاری از حقایق را روشن می کند هر چند قاطبه مردم آگاه هستند . چه کسانی موجب و باعث صدور قطعنامه های فراوان علیه ایران شدند و آن را کاغذ پاره می دانستند ؟ لایحه FITF و پالرمو چرا تایید نمی شود که امروزه موجب انزوای شدید کشور و قفل شدن سیستم پولی و ارزی کشور شده بطوری که نزدیکترین کشورهای همسایه وجوه ملت را بلوکه کرده اند ؟ هر کسی که به نحوی در بوجود آمدن شرایط موجود نقش داشته اند باید در پیشگاه باری تعالی و ملت فهیم ایران آریایی پاسخگو باشند و آن روز دیر نخواهد بود .
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
1
7
واقعا برای ایشان متاسفم. خودشان کار نمی کنند دیگران را هم به فعالیت منفی متهم می کنند. پر رویی تا این حد!!
چطوری روتون میشه با این عملکرد با مردم حرف بزنید و اظهار نظر کنید؟!
راستین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
1
3
اینجا رو با اروپا اشتباه گرفتی این مملکت کسی رو میخواد که کارنه املای ننوشته غلط نداره اگه مسکن مهر نبود الان کسی نمیتونست خانه حتی اجاره کنه.گفتن اخه و بعد از ۷ سال هنوز هیچ طرح جایگزینی ارائه ندادن و خیلی کارهای دیگه که مورد تایید حضرات نبود که بعد فهمیدن درست بوده مثل کارت سوخت ووووالانم یه بنده خدایی میخواد کار کنه که گشادی دولت رو جبران کنه نمیزارن......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
2
4
از این اصلاح طلب ها پر رو تر دیگه هیچ جای دنیا پیدا نمیکنی. موجوداتی عجیب الخلقه
saeed1373
|
-
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
1
3
برای برتری نسبت به یک مسئول فعال، خودتان را فعال کنید، نه آنکه او را ساکن! وقاحت دیگر بس است!!! کشور را شما و دوستان به اینجا رساندید که رئیس مجلسش باید وزرای دولت را جمع کند و هماهنگ!
پاسخ ها
غفوری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
سلام و درود بر شما دوست عزیز و دیگر دوستانی که نظر گذاشته‌اند. با نظر جناب عالی و دیگر دوستان موافقم. دریغمندانه بگویم که برخی که غالباً چشمشان به بیگانه بوده و واداده‌اند، به جای کمک به نظام، مانع‌تراشی و شبهه‌افکنی می‌کنند. خدا همه‌ی ما را هدایت‌کند تا تکیه‌مان فقط به او و اولیایش باشد.
غفوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
1
2
با سلام و احترام! به ایشان بفرمایند که اگر دین و ایمان دارید و می‌خواهید روح مرحوم آقای رفسنجانی آرام بگیرد، هرچه شما مدعیان اصلاح به سر ملّت و انقلاب و کشور آوردید، بس است! بگذارید ملّت راه درست خودش را پیدا کند و انقلاب و اقتصاد و ... سرعت‌بگیرد؛ هی چوب لای چرخ نظام نگذارید. این جانب بعد از پنجاه سال تجربه در مسائل انقلاب هشدار دادم. خلایق هرچه لایق!!
بی نام
|
Moldova, Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
3
0
حل مشکلات کشور نیاز به همدلی دارد ،همدلی واقعی قوای سه گانه.مشکل کشور نبود وحدت بین سه رئیس است . هیچ دولتی تنها نمی تواند حلال مشکلات باشد. هم زبانی بلای جان این مردم شده است ، اینان اگه راست می گویند شب تا صبح نمی خوابند مگر برای حل مشکلات مردم.حل مشکلات مردم تریبون و دوربین نمی خواد ، با این شهر و اون شهر گشتن شوی تبلیغاتی شماست . زعمل کار برآید ..........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
0
0
مجلس که تاکنون تعطیل بوده واحتمالا تا پایان 4سال هم به همین روال بگذرد ومردم زیاد امیدوار نباشند ازکوزه همان طراوت که دروست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری