کد خبر: ۲۴۶۳۶۸
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
حملات تند ساکنین بهارستان در حالی به روحانی ادامه دارد که دوبار تا به حال در قادامات نظاراتی خود عقب نشینی کرده اند و به قول معروف ناپختگی نمایندگان مجلسی که خود را انقلابی می خواند، در همین ماه های اول نشان داد که یا به دنبال شاسی بلند است یا بعضا حرف هایی می زنند و اقدامی می کنند که باید یک خبرگزاری و کادرش هفته ها مصاحبه بگیرند و مواضع دوگانه آنها را ماله کشی کنند.
در حالی که برخی نمایندگان دو آتیشه از جمله رئیس کمیسیون امنیت ملی به دنبال استیضاح و اعدام حسن روحانی بودند، گویا به آنها تذکر داده شده است که ترمز های خود را امتحان کنند و در ادبیاتی چرخشی به یکباره نطق همه نمایندگان بازشده و اینبار در ادبیاتی متفاوت، مماشات با دولت را انقلابی گری برآورد کرده اند. فقط گویا دوستان انتظار دارند بقیه مردم هم کبک شوند و سر خودشان را از برف بیرن نیاورند.


عقب نشینی بهارستان در استیضاح روحانی
روحانی باید بماند و پاسخگوی عملکرد ۸ ساله‌اش باشد

به گزارش خبرنگار اعتدال، مجتبی یوسفی سخنگوی فراکسیون جبهه نیروهای انقلاب مجلس در ، با بیان ایور و مردم نخواهد بود، به نظر من مطرح کردن موضوع استیضاح رئیس جمهور تنها به نفع دولت تمام خواهد شد، اما مجلس بصیر یازدهم با برنامه‌ریزی، آرامش و تدبیر اجازه نمی دهد که آن ها کشور را به حاشیه ببرند.نکه در شرایط کنونی استیضاح رئیس جمهور به صلاح کشور نیست، گفت: این موضوع به صلاح کشور، امنیت ملی و سیاست خارجی کش

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور باید در سمت خود باقی بماند  تا پس از پایان دولت دوازدهم جوابگوی عملکرد 8 ساله خود باشد، آن ها باید متوجه شوند که اعتماد به غرب و بی توجهی به ظرفیت های داخلی کشور 
نتیجه ای جزء خسران و آسیب به دنبال نداشته است.


بی‌ثباتی دولت در شرایط فعلی خواست دشمنان کشور است


عقب نشینی بهارستان در استیضاح روحانیسیدجلیل میرمحمدی میبدی نیز با بیان اینکه عملکرد ضعیف دولت در حوزه اقتصادی موجب نارضایتی شدید افراد کم درآمد، کارمندان، حقوق ثابت بگیران و اقشار ضعیف جامعه شده است؛ به نحوی که بارها با صراحت از ما درخواست استیضاح و برکناری دولت را داشته‌اند، گفت: باوجود اینکه رئیس جمهور هیچ برنامه ای برای مدیریت کشور در شرایط فعلی ندارد اما هم اکنون با استیضاح ایشان مخالفم چرا که این اقدام هیچ دست‌آوردی برای کشور نخواهد داشت. 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، بی‌ثباتی دولت در شرایط فعلی را خواست دشمنان کشور دانست و تصریح کرد: بی‌ثباتی دولت در بسیاری از کشورها مانند عراق، افغانستان، بحرین، یمن و لبنان عامل بسیاری از مسائل و مشکلات بوده است از این رو نبود دولت مرکزی در ایران به عنوان ام‌القرای  جهان اسلام، آسیب‌ها و تبعات بیشتری نیز به همراه خواهد داشت. 


وی افزود:  فرآیند استیضاح رئیس جمهور بیش از یک ماه زمان می‌برد و به فرض اینکه نمایندگان به عدم کفایت ایشان رای دهند به مدت 50 روز معاون اول دولت امور را مدیریت کرده و زمینه انتخابات را فراهم خواهد کرد که در این مدت یقیناً کشور به حاشیه کشانده می‌شود و مجلس هم نمی‌تواند هیچ وزیری را استیضاح کنند و در واقع دولت از نگاه نظارتی مجلس دور خواهد شد. بنابراین استیضاح در شرایطی که تنها 8 ماه به پایان دولت باقی مانده کار صحیحی نیست.  


عملکرد آقای روحانی قابل دفاع نیست

عقب نشینی بهارستان در استیضاح روحانی

ولی اسماعیلی بسیار خاص تر جواب گفته است و به نوعی از آن مصاحبه هایی است که معلوم است دستور کار سردبیر خبرگزاری منتقد دولت قرار گرفته است و به نوعی اعتراف گیری برای یک عقب نشینی است.


وی در مخالفت با استیضاح رییس جمهور، گفت: هر نماینده‌ای باید بتواند بر اساس قانون اساسی نظر خود را در مورد استیضاح بیان کند و هیچ کدام از نمایندگان در هر جایگاهی نباید به عنوان سخنگوی مجلس بر این موضوع تاکید کنند. نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در فراکسیون جبهه مردمی پیرامون طرح سوال از رییس جمهور جلسه داشتیم اما به هیچ جمع‌بندی نرسیدیم.

وی تصریح کرد: بنده در شرایط کنونی استیضاح رییس جمهور را به صلاح نمی‌دانم، چراکه با وجود مشکلات اقتصادی در داخل و حوادثی که در حوزه بین‌المللی برای کشورهای هم‌مرز ایران همچون جنگ بین آذربایجان و ارمنستان و اقدامات اسرائیل در کشورهای حاشیه خلیج فارس اتفاق افتاده است باید مدبرانه و با عقلانیت پیش برویم.  

عضو شورای مرکزی فراکسیون جبهه مردمی، خاطرنشان کرد: البته عملکرد آقای روحانی اصلا قابل دفاع نیست، اما باید موقعیت‌ها را نیز در نظر بگیریم، کما اینکه در شرایط کنونی که گرانی بر مردم فشار وارد کرده است با استیضاح رییس جمهور مشکلی حل نمی‌شود و مدیریت واحدی که کج دار و مریز حرکت می‎‌کند نیز از دست می‌رود و در نهایت به ملت آسیب می‌رسد.

وی افزود: استیضاح رییس جمهور بهانه‌ای برای فضاسازی معاندان در خارج از کشور و جنجال‌های سیاسی و شعارهای پوپولیستی در داخل می‌شود و تامین معیشت مردم به عنوان اولویتی مهم را به حاشیه می‌برد.

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما به غیر از مطالبه‌گری از دولت باید موقعیت‌سنجی هم داشته باشیم و این موضوع را مورد توجه قرار دهیم که مدت زمان زیادی از این دولت باقی نمانده است و مجلس نیز بجای پرداختن به حواشی باید تنها از طریق نظارت، بخش‌های مختلف دولت را به کار کردن وادار کند.


البته در گزارش های سفارشی که از نایندگان تهیه شده است ده ها نفر از نمایندگان مجلس انقلابی به توجیه عقب نشینی دوباره مجلس از استیضاح رئیس جمهور پرداخته اند و به نظر می رسد دیگر چنگ و دندان های مجلس نه تنها برای این دولت بلکه برای دولت بعدی نیز چندان اعتباری نخواهد داشت. 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
2
0
روحانی مثل زن بدکاره می باشدکه همه برای حفظ آبرویشان ازش فرارمی کنند
ناشناس
|
-
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
1
2
اگر می گفتند غلط کردیم از این غلط ها دیگر نمی کنیم بهتر بود. خیلی خجالت آور بود
ناشناس
|
-
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
1
0
مجلس که مجلس نیست میدان انقلابی گری است!!!!
زرشک نیامده وا دادند که آن هم در برابر حسن فریدون که 5 تا طرفدار هم ندارد بازی راباختند
ناشناس
|
-
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
0
2
این مجلس هم ثابت کرد هیچ غلطی نمی تواند بکند و لذا به فکر شاسی بلند و جیره و مواجب خودشان باشند بهتر است
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری