کد خبر: ۲۴۶۳۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
به گزارش اعتدال، طی چند روز گذشته انسولین به‌ شدت کمیاب شده‌ و حتی در شبکه‌های اجتماعی کاربران با هشتگ «#انسولین نیست» از تجربه‌ها و دغدغه‌هایشان نوشتند. در همین رابطه تصویری از ازدحام جمعیت برای دریافت انسولین مقابل داروخانه‌ها در فضای مجازی منتشر شده است.


این در حالی است که طبق آمار وزارت بهداشت در سال گذشته، ۱۱درصد جمعیت بالای ۲۵ سال در کشور به دیابت مبتلا هستند که جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر را شامل می‌شود، در این میان سهم پایتخت نشینان از آمار ابتلا به دیابت، ۱۲.۸درصد جمعیت بالای ۲۵ سال است.


صف انسولین در مقابل داروخانه ها + تصاویر

رئیس انجمن دیایت ایران گفته است: با توجه به کمبود انسولین وارداتی در کشور، بهتر است، انسولین‌های تولید داخل جایگزین انسولین‌های خارجی شود. کمبود انسولین به دلیل قاچاق معکوس است. بیماران دیابتی یا باید انسولین را از بازار سیاه ۸ برابر قیمت داروخانه بخرند یا به انسولین‌های تاریخ گذشته متوسل شوند.

یکی از دلالان می‌گوید: #انسولین الان کمیاب است اما اگر بخواهید در کمتر از یک ساعت تحویل می‌دهیم! #انسولین را الان فقط به صورت جعبه‌ای و پک می‌فروشیم. جعبه پنج تایی 850 هزار تومان. قبلا جعبه 6 تایی و 12 تایی هم داشتیم ولی الان نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری