کد خبر: ۲۴۶۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵
عاون دادستان کل آمریکا با متهم کردن ۶ افسر اطلاعاتی روس به دست داشتن در حملات سایبری علیه زیرساخت‌های سایر کشورها، اعلام کرد که وزارت دادگستری آمریکا علیه این ۶ افسر روس اقامه دعوی کرده است.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، «جان دیمرز» معاون دادستان کل آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری از اقامه دعوی علیه 6 افسر اطلاعات نظامی روسیه که طبق ادعای وی مظنون به دست داشتن در مجموعه‌ای از حملات سایبری علیه زیرساخت‌های دیگر کشورها و سایر جرایم سایبری هستند،‌ خبر داد.

بنابراظهارات معاون دادستان کل آمریکا، وزارت دادگستری این کشور 6 افسر مذکور را به حملات سایبری به دیگر کشورها به‌منظور آنچه «حمایت از تلاش‌های دولت روسیه برای تضعیف، انتقام‌جویی و بی‌ثبات کردن اوکراین و گرجستان و همچنین دخالت در انتخابات فرانسه و بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ کره جنوبی در سال 2018» خوانده شده، متهم کرده و آنها را تحت پیگرد قرار خواهد داد.

به گفته این مقام قضائی آمریکایی، تعدادی از اعضای این گروه 6 نفره قبلاً نیز به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 متهم شده‌ بودند، اما اتهامات اخیر آنها ارتباطی با این موضوع ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری