کد خبر: ۲۴۶۲۱۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱
ایمن عوده:مساله اصلی خاورمیانه نه ایران بلکه اشغالگری اسراییل است.. ما نه از منظر ملی و نه از زاویه اخلاقی نمی‌توانیم این منطق دوگانه غلط را بپذیریم."
"ایمن عوده" رییس فراکسیون مشترک عربی در پارلمان اسراییل (کنست) در انتقاد از توافقنامه صلح بین اسراییل و امارات و بحرین، گفت اشغالگری اسراییل مساله و مشکل اصلی منطقه است نه ایران.

به گزارش اعتدال به نقل از عصرایران، "ایمن عوده" رییس فراکسیون 15 نفره مشترک عربی در کنست در مصاحبه با شبکه خبری "المیادین" لبنان در این باره گفته است: توافقنامه صلح بین اسراییل و 2 کشورعربی امارات و بحرین موسوم به " توافقنامه آبراهام" بر مبنای 2 پیش‌فرض غلط بنا نهاده شده است:1- مساله اساسی در خاورمیانه نه اسراییل بلکه ایران است و دوم اینکه باید در برابر این مشکل اساسی، اسراییل و کشورهای عربی متحد شوند.

نماینده پارلمان اسراییل: اشغالگری اسراییل و نه ایران مشکل اصلی منطقه است

او با رد پیش‌فرض این توافق گفت مساله اصلی بحران خاورمیانه ادامه اشغالگری اسراییل است نه ایران.

ایمن عوده یکی از نمایندگان عرب اسرائیلی (فلسطینی تبار( در پارلمان اسراییل است.

13 عضو از فراکسیون مشترک عربی 15 نفره  در پارلمان اسراییل علیه توافقنامه صلح آبراهام رای دادند و 2 عضو دیگر از جمله "ایمن عوده" در رای گیری حضور نداشتند. عوده هنگام رای گیری درباره این موافقتنامه که با رای 80 نفر از پارلمان 120 نفره اسراییل به تصویب رسید، به دلیل ابتلا به کرونا در قرنطینه خانگی قرار داشت.

"ایمن عوده" رییس فراکسیون مشترک عربی در پارلمان اسراییل/عکس آرشیوی/flash90

نماینده پارلمان اسراییل: اشغالگری اسراییل و نه ایران مشکل اصلی منطقه است

عوده در مصاحبه اخیر خود با المیادین با رد اینکه مشکل اصلی در خاورمیانه سیاست‌ها و رفتار منطقه‌ای ایران است، گفت:" توافقنامه آبراهام بر منطق و پیش‌فرضی نادرست بنا نهاده شده و مساله اصلی خاورمیانه نه ایران بلکه اشغالگری اسراییل است.. ما نه از منظر ملی و نه از زاویه اخلاقی نمی‌توانیم این منطق دوگانه غلط را بپذیریم."

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسراییل به رای مخالف اعضای فراکسیون مشترک عربی به توافقنامه آبراهام واکنش نشان داده و این اقدام آنها را محکوم کرده است. او گفته است:" "باورنکردنی است که در پارلمان اسراییل عده‌ای وجود دارند که به صلح رأی نمی‌دهند...کسانی  که به ظاهر در اردوگاه صلح هستند اما با صلح مخالفند. شما صلح واقعی نمی‌خواهید، بلکه ماکتی از صلح را می‌خواهید که در آن اسرائیل به تدریج از بین برود. "

عرب های اسراییل

« عرب اسرائیلی» به شهروندان فلسطینی گفته می شود که هم اکنون در مناطق تحت کنترل اسرائیل زندگی می کنند و شهروند اسرائیل هستند. آنها شناسنامه اسرائیلی دارند و این باعث شده در تناقضی میان فلسطینی بودن و داشتن شهروندی اسرائیلی قرار بگیرند. اکثریت شهروندان عرب اسرائیلی مسلمان و بقیه مسیحی‌اند.  شهروندان عرب اسرائیلی شامل افرادی نمی شود که در کرانه باختری و غزه زندگی می کنند.

شهروندان عرب اسرائیلی بیش از 20 درصد (نزدیک به 2 میلیون نفر) از جمعیت 9 میلیون نفری اسرائیل را شامل می شود البته در گزارش خبرگزاری فرانسه تعداد آنها یک میلیون و 400 هزار نفر اعلام شده است.

عرب های اسرائیلی به "عرب 48 " نیز معروف اند که به جنگ 1948 میان اسرائیل و کشورهای عربی اشاره دارد.

این افراد معمولا می توانند به دو زبان عربی و عبری صحبت کنند. در اسرائیل، این دو زبان، رسمی هستند. آنها معمولا با افتخار خود را فلسطینی و بخشی از جامعه فلسطینی می دانند اما در اسرائیل زندگی می کنند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید
|
-
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
0
0
ما هم یک نماینده یهودی توی مجلس داریم که قبلا از طرف شورای نگهبان تائید شده
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری