کد خبر: ۲۴۶۰۷۶
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱
مادر محمد شرح می دهد که علت خودکشی پسرش غصه نداشتن گوشی هوشمند بوده تا بتواند هم پای بقیه دوستانش درس بخواند. وی می گوید: «اعلام آموزش و پرورش مبنی بر اینکه گوشی تلفن همراه به ما تحویل داده‌است، واقعیت ندارد و ما تاکنون هیچ گوشی و تبلتی از آموزش و پرورش دریافت نکرده‌ایم.»

به گزارش اعتدال ؛ به نقل از رکنا، پسردایی محمد موسوی زاده که به دلیل نداشتن گوشی هوشمند خودکشی کرده است، گفت که خانواده محمد با کمک های مردمی گذران عمر می کنند و مادر محمد برای تهیه گوشی همراه برای پسرش در خانه های مردم کار می کرد.

خبر خودکشی محمد موسوی زاده 10 ساله به دلیل نداشتن گوشی هوشمند که منتشر می شود، موج گمانه زنی ها در فضای مجازی منتشر می شود.

مادر محمد شرح می دهد که علت خودکشی پسرش غصه نداشتن گوشی هوشمند بوده تا بتواند هم پای بقیه دوستانش درس بخواند.

اظهارات تکان دهنده خانواده دانش آموز بوشهری که خودکشی کرد

پسردایی محمد هم که این روزها یکی از کسانی است که برای تسلی دادن به خانواده داغدار محمد در کنار آنهاست،در شرح وضعیت خانواده موسوی زاده به خبرنگار رکنا می گوید:«محمد به خاطر بی پولی، به خاطر اینکه در خانه کرایه ای به سختی زندگی می کردند و در آخر به خاطر اینکه تبلت نداشت که در مدرسه بتواند در روزهای کرونایی در کلاس های آنلاین شرکت کند؛بالاخره دست به خودکشی زد و خودش را حلق آویز کرد.»

وضع زندگی خانواده محمد چطور بود؟

نجارزاده،پسردایی محمد در ادامه گفت:«عمه من یعنی مادر محمد،در خانه مردم جارو می کشد و قالی می شوید و کارگری خانه های مردم را می کند تا بتواند امرار معاش کند.مردم شهر هم به آنها کمک مالی می کنند.او چهار فرزند پسر دارد که یکی از آنها معلول و کر و لال است.وضعیت مالی آنها به حدی ضعیف است که تنها یک گاز پیک نیکی دارند که روی آن غذا درست می کنند.ما برایشان کولر دست دومی تهیه کردیم اما باز هم به سختی زندگی را می گذرانند.»

او در ادامه گفت که این خانواده گوشی نداشتند و مدیر مدرسه برخلاف ادعاهای آموزش و پرورش به پسردایی اش گوشی نداده  است.

آموزش و پرورش سند ارائه داد / محمد با معلمش در ارتباط بود

بعد از انتشار این خبر که محمد به خاطر نداشتن گوشی اقدام به خودکشی کرده بوده، اداره آموزش و پرورش بوشهر در اقدامی عجیب اقدام به انتشار اسنادی کرد که نشان می داد محمد در فضای مجازی با معلمش در ارتباط بوده است.و این را گواه آن دانست که پسرک گوشی هوشمند در اختیار داشته است.

مادر محمد گفت که آنها خجالت می کشیدند از دوستان محمد برای قرض گرفتن گوشی همراه کمک بخواهند. اما گاهی پسرک از روی استیصال از اقوام خود گوشی قرض می کرد تا بتواند راهی برای ارتباط با معلم خود پیدا کند.

در حالی که با ارائه اسنادی ادعا می شد که محمد با معلم خود ارتباط داشته است، پسردایی محمد در مورد اسنادی که از ارتباط محمد و معلمش در فضای مجازی منتشر شده است به رکنا اینطور توضیح داد:«این پیام ها با گوشی پسرعموی من به معلم محمد فرستاده شده بود.عادل پسرعموی من یعنی یکی دیگر از پسردایی های محمد است که محمد چند بار وقتی کنار عادل بود با گوشی او به معلمش پیام می داد.»

حتی متن پیام های منتشر شده هم مبین این است که دانش آموز مرحوم از عقب افتادن درس هایش گلایه مند است.

مادر محمد که الان دو روز است در غم از دست دادن فرزند ارشدش در سوگ است، هنوز هم مرگ دلخراش محمد را باور ندارد.او در حالی که چشمش را به کتاب و دفترهای محمد دوخته که در نبود او حالا باید در خلوت خانه خاک بخورند؛ می گوید:«فرزندم دلش می خواست گوشی هوشمند داشته باشد تا بتواند برای معلمش عکس و وویس هایی را که می خواست بفرستد. مدیر محمد چند باری به ما گفته بود که به محمد و چند دانش آموز دیگر گوشی می دهد اما گوشی ای ندادند.»

گفتگو با مدیر کل روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر

اجرایی، مدیر کل روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر در واکنش به خبر علت و انگیزه خودکشی محمد موسوی زاده گفت:«مدیر مدرسه مدتی قبل گوشی ای را به محمد هدیه داده بود و برای آن از او رسید دریافت نکرده بود.»

او در ادامه در پاسخ به این سوال که اگر مدیریت مدرسه به محمد گوشی داده بود پس چرا او از گوشی اقوام استفاده می کرد گفت: «این پرونده هنوز در دست بررسی است.مدیر مدرسه همسایه این خانواده بوده و کمک مالی زیادی به آنها می کردیم.بررسی ابعاد جنایی پرونده هم ادامه دارد و اظهار نظر قطعی در مورد خودکشی یا قتل پسربچه نشده است.»

اجرایی در آخر در پاسخ به این سوال که اگر مدیر مدرسه به محمد گوشی داده بود پس چرا مادر او این موضوع را تکذیب می کند نیز گفت:«پدر محمد اعتیاد دارد و شاید مادر او از ترس پدرش حقیقت را نمی گوید!»

قاسمی، مدیر مدرسه محل تحصیل محمد نیز علی رغم تماس های مکرر و همچنین ارسال پیام،به تماس ها پاسخی نداد.


هیچ گوشی و تبلتی از مدرسه دریافت نکرده‌ایم

در همین خصوص ایرنا نوشت: مادر مرحوم «سید محمد موسی زاده» روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: فرزندم هیچ گوشی و تبلتی از آموزش و پرورش دریافت نکرده بود و آنها نباید به عموم مردم اعلام کنند که این حادثه بخاطر گوشی نبوده‌است.

فاطمه نجار افزود: اعلام آموزش و پرورش مبنی بر اینکه گوشی تلفن همراه به ما تحویل داده‌است، واقعیت ندارد و ما تاکنون هیچ گوشی و تبلتی از آموزش و پرورش دریافت نکرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه فرزندانم به پدر و مادرشان علاقه زیادی دارند، از مردم، رسانه‌ها و فضای مجازی خواست که از بیان هرگونه مطلبی در باره این حادثه خودداری کنند و همچون گذشته که پیگیر وضعیت ما نبودند اکنون نیز در این ارتباط، مطالب غیر واقعی منتشر نکنند و انصاف داشته باشند.

نجار ادامه داد: فرزندم اهل نماز و مسجد بود و در مراسم دینی همراه خودم می‌آمد و در مدت هشت ماه در فضای مجازی (شاد) مدرسه درس می‌خواند و تکلیف‌های خود را مرتب انجام می‌داد.

«سید عادل موسی زاده» پدر این دانش آموز نیز در این باره گفت: محمد دانش‌آموز پایه پنجم دبستان شهید باهنر شهر دیر بود.

وی افزود: دارای یک همسر و سه فرزند و زیر نظر بهزیستی دیر مستمری بگیر هستم و وضع مالی خوبی ندارم اما با این وضع هر چه در توانم بوده برای خانواده‌ام کم نگذاشته‌ام.

وی گفت: فرزندم تنها یک گوشی داشت که خودم برایش خریداری کرده بودم و با آن تکلیف‌های مدرسه اش را انجام می داد تا اینکه در روزهای اخیر این گوشی خراب شد و از من خواست گوشی نو برایش تهیه کنم که قول دادم در اولین فرصت برای او خریداری کنم.

موسی زاده ادامه داد: با اینکه مدرسه هم اعلام کرد که برای دانش‌آموزان تبلت خریداری می‌کنیم اما تاکنون هیچ گوشی و تبلتی از مدرسه دریافت نکرده‌ایم .

وی افزود: اگر چه محمد هر روز درخواست خرید گوشی نو و تبلت داشت اما هنوز برای ما انگیزه این اقدام فرزندم مشخص نشده که او برای چه دست به خودکشی زده ‌است‌.

در این ارتباط «علی یزدانی پور» دادستان شهرستان دیر استان بوشهر نیز گفت: پرونده حادثه مرگ دانش‌آموز مدرسه شهید باهنر این شهر در شعبه بازپرسی دیر تشکیل شده و علت و انگیزه این حادثه در دست بررسی است.

علی یزدانی پور اظهار داشت: هنوز علت مرگ این دانش‌آموز معلوم نیست و پزشکی قانونی نظر خود را اعلام نکرده‌است؛ البته تحقیقات برای مشخص شدن علت و انگیزه این حادثه در دست انجام است و دستور دفن جسد روز گذشته صادر شد.

انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
0
2
بخاطر گرانی کمرشکن،تحریم،کرونا،خیلی از خانواده ها قدرت خرید خود را از دست داده اند!ولی متاسفانه کسی به فکر حل مشکلات مردم نیست!
شهرفرنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
1
2
باسلام ، به طور کلی مشکل نبود سیستم نظارتی فعال بر نحوه زندگی کودکان و نوجوانان از گذشته بوده و الان هم با وجود مشکلات اقتصادی حواشی این مشکلات وخیمتر شده است. مسئله پیچیده تر از گوشی و مدسه و این مسائل است اگر دید ما به بزرگی جامعه باشد ، و تلنگرهای این گونه حوادث را فراموش نکنیم. عده ای میمیرند و عده ای با بیماری های زمینه ای روانی بزرگ می شوند، آینده به خطر می افتد بدلیل نبود نظارت و راهکار نجات کودکان و نوجوانان در مسیرهای دشوار زندگی .
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
0
2
باسلام
چرا همه گمانه زنی ها روی گوشی و تبلت دور می زند؟
چرا از ناهنجاری های اجتماعی بویژه وضعیت خانواده و اعتیاد پدر و.... صحبت نمی شود؟
لطفا در حق فرزندان مظلوم خانواده های آسیب پذیر جامعه جفا نشود.
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
1
1
در جامعه ای که نمایندگانش به فکر گرفتن ماشین 600 تومنی به عنوان کمک تسهیلات هستن انتظاری جز این نداریم ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
0
1
لعنت خدا بر باعث و بانی فقر مردم
ناشناس
|
-
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
0
1
با سلام خودکشی این دانش اموز یک نمونه از هزاران موردی است که هر روز در اطراف ما اتفاق می افتد کمر مردم زیر بار اقتصادی شکسته لطفا مسولان به فکر باشند .خون شهیدان در حال پایمال شدن می باشد.
محسن رز میانوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
0
1
فقط مشکل کشور با ایجاد شرکتهای تعاونی حل میشود خدا لعنت کندباعث وبانی همه کسانی که باعث به وجود امدن چنین کاری میشود.
ناشناس
|
Denmark
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
0
0
سند سازی رسم این نظام شده ...........
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری