کد خبر: ۲۴۵۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
عکاس مت امت (Matt Emmett) عاشق کاوش در مکان‌هایی است که مدت‌ها مورد بی‌توجهی بوده‌اند. او با استفاده از عکس‌برداری خود، به گشودن رازهای پنهان این فضاها کمک می‌کند و توجه دوباره را به مناطقی که مدت‌هاست فراموش‌شده‌اند جلب می‌کند. اگرچه این عکاس بریتانیایی عادت دارد برای کاوش‌ به مناطق دوردست اروپا سفر کند، به‌تازگی مکانی الهام‌بخش را در نزدیک خانه‌اش پیدا کرده است.


گزارش تصویری/ زیبایی فراموش شده متروکه ترین مکان ها

تغییر شغلی و بیماری کووید-19 باعث شده‌اند که سفرهای او از اواخر سال 2019 لغو شوند، اما این امر باعث نشده است که او بازدهی کمتری داشته باشد. در عوض، امت را مجبور کرد که به میراث خارق‌العاده‌ای که او را در انگلیس احاطه کرده است نگاهی بیاندازد. این ویرانه‌ها یا پروژه‌های مرمت معماری به همان اندازه هیجان‌انگیزند و اشتیاق او به عکاسی را برافروخته‌اند.

گزارش تصویری/ زیبایی فراموش شده متروکه ترین مکان ها


"هر مکان دارای داستانی در پیشینه خاص خود است، گاهی اوقات سرنخ برخی از آن داستان‌ها یا تاریخچه آن مکان در انتظار شماست و حتی با خواندن و تحقیق آنلاین نیز می‌توان موارد بسیاری را کشف کرد. او می‌گوید: «به دلیل ماهیت این مکان‌ها و این حقیقت که آن‌ها بی‌سروصدا و پنهان از دید عموم، وجود دارند، این تاریخ‌ها اغلب برای عموم مردم ناشناخته هستند. هشت سال گذشته به من نشان داده است كه مخاطبان مشتاقي وجود دارند كه عاشق كشف اين مكان‌ها هستند. نه‌تنها این بلکه معتقدم قبل از تخریب یا بازسازی مجدد این مکان‌ها به‌جایی کاملاً متفاوت، ما از طریق ثبت محل کار، محل سکونت، بیمارستان، مکان‌های صنعتی و بسیاری دیگر خدمات مهمی را به جامعه ارائه می‌دهیم. فکر می‌کنم یادآوری اینکه از کجا آمده‌ایم مهم است.»

گزارش تصویری/ زیبایی فراموش شده متروکه ترین مکان ها

در حال حاضر، در طول مدت قرنطینه در خانه، امت در حال جستجوی مکان‌هایی است که بتواند با یک رانندگی کوتاه‌مدت یا دوچرخه‌سواری به آنجا برسد. و این باعث شده که کار خود را به شیوه‌های دیگری انجام دهد، او کار خود را با گروه‌های میراث محلی آغاز کرده و حتی به فیلم‌برداری می‌پردازد. اگرچه ممکن است همه‌چیز در حال تکامل باشد، اما چیزی که ثابت باقی‌مانده آرزوی او برای به اشتراک‌گذاری شادی خود در کشف این مکان‌های شگفت‌انگیز است.

درحالی‌که او اغلب به اروپا سفر می‌کند، چند سال گذشته را بیشتر در حال کاوش در منطقه‌ای نزدیک به خانه خود در انگلستان بوده ‌است.گزارش تصویری/ زیبایی فراموش شده متروکه ترین مکان ها

گزارش تصویری/ زیبایی فراموش شده متروکه ترین مکان ها


گزارش تصویری/ زیبایی فراموش شده متروکه ترین مکان ها

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری