کد خبر: ۲۴۵۸۰۴
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰
دلار سی هزار تومانی شاید برای خیلی از آقایان بانک مرکزی و پاستور چندان مفهومی دردناکی نداشته باشد. اما برای خانواده ای که حقوق نا آور ان ماهی 3، 4 میلیون تومان است، دلار سی هزار اومانی یعنی فقر مطلق یعنی بریدن از گلوی زن و بچه! یعنی شرمنده این و آن شدن و ....
دولت تدبیر و امید تنها خروجی که از سال 96 به بعد نداشته است امیدبخشی بوده است. هر روز تورم هر روز حرف های بی سر و ته و بی برنامگی و روز مرگی. تا جایی که تداوم این دولت آنچنان کابوسی تبدیل شده است که صفحات فضای مجازی است ماه ها است از لطیفه های درباره تداوم حضور روحانی مطرح شده است.

به گزارش خبرنگار «اعتدال»، حسن روحانی که کپی سیاسی علی کفاشیان است، در اخرین موضع گیری خود در اوایل هفته گذشته آدرس کاخ سفید را به منتقدان داد و رئیس دفتر خوشحالش فضاحت های اقتصادی را به چالش بین اصلاح طلباندرون و برون دولت مطبوعش برآورد کرد.

دو نفری که گاز انبری دولت را به قهقرا کشاندند. اکنون حتی در اعلام یک فرافکنی با هم یکصدا نیستند. یکی دشمن خارجی می تراشد و دیگری رقبای داخلی خود را به عنوان عامل نکبت معرفی می کند و  در خیال خام خود گمان می کنند که با این حرف های صد تا یک غاز بار مسئولیت را از روی شانه خویش خواهند برداشت.

در هفته جاری شاهکارهای اقتصادی دولت دوازدهم، بیش از گذشته طبقه محروم و مستضعف را دچار فقر و فلاکت کرد. در پی سقوط آزاد ارزش پول ملی، هر قطعه سکه بهار آزادی مرز 15 میلیون تومان را رد کرد و دلار عدد رویایی 30 هزار تومان را به خود دید. 

وقتی حسن روحانی دست ها را بالا برد شاید باید کمی قبل از دادن آدرس کاخ سفید فکر می کرد. آمریکایی که نتوانسته یک تیر به سمت خاک و کشور ما شلیک کند چگو نه اقتصاد ما را به ویران تبدیل کرده است؟ این همان امریکایی است که حسن روحانی زمانی در دوران جوانیش می گفت هیچ غلطی نمی کند و وقتی رئیس جمهور شد، کدخدا نامیدش!

روحانی یک روز تمام تخم مرغ هایش را در سبد برجامی عمو سام چید و امروز مردم را دعوت به آه و نفرین بر علیه کاخ سفید می کند. حالا چند ماه بیشتر به پایان 8 سال ریاست جمهوری باقی نمانده است و شاید حتی یک مورد از وعده هایش هم محقق نشده است.   

امروز بعد از گذشت 7 سال باید گفت که حسن روحانی یا امسال خلاف واقع می گوید یا در سال 92 دروغ گفته است و از مردم رای گرفت. وقتی سه برابر شدن قیمت دلار را ناشی از بی درایتی احمدی نژاد و تیمش ارزیابی کرد، خیلی محکم و صریح اعلام کرد هیچ تحریمی نمی تواند چنین صدمه ای بزند !!

حالا روحانی دلار 3600 تومانی سال 96 را به دلار 30 هزار تومانی سال 99 تبدیل کرده است. یعنی بیش از 9.6 برابر یا به عبارت دیگر ارز پول ملی کاهش یافته است. کلیه مبانی و مکاتب اقتصادی کاهش رشد اقتصادی، افزایش بیکاری، افزایش ضریب جینی، افزایش شاخص فلاکت کمبود مواد ضروری و افزایش فساد و رانت را جزء بدیهی ترین ثمرات بی ارزش شدن پول ملی می دانند. این یعنی فلاکت و بدبختی بیشتر برای طبقات محروم. 


دلار سی هزار تومانی و پایه حقوق 2میلیون و 800 هزار تومانی کارگران یعنی اوج مصیبت برای خانواده ای که نان آورش یک کارگر است. دلار سی هزار تومانی در صرافی و دلار 40 هزار تومانی در بورس کالا یعنی کارمندی که ماهی 6 میلیون تومان حقوق می گیرد نیز یکش گرو دو می باشد؟!


 

انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
0
1
این متن با خوش بینی زیاد نوشته شده،خیلی ازمردم با درآمد بسیار پایینتر از پایه حقوق دارن زندگی میکنن
ناشناس
|
-
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
0
3
روحانی کاری کرده است که تمام دست آوردهای چهار سال اول را رسما به فنا داد. دیگر فکر نکنم هیچ رسانه ای مانده باشد که از روحانی انتقاد نکند
پاسخ ها
سایبری
| - |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
این جماعت دارن از روحانی رد میشن تا تفکرشون پابرجا بمونه و بتونن تو انتخابات بعدی گزینه بدن.
روحانی عامل بدبختی نیست
تفکر اصلاحاتی توام با غرب زدگی عاملشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
1
6
راست میگی خوب شد به روحانی رای دادیم وگرنه با رئیسی دلار میشد 5000 تومن
ناشناس
|
-
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
0
0
حداقل شماها که 92و96برای رای آوری روحانی از هیچ تخریبی برعلیه منتقدان و رقبا پرهیز نکردید خجالت بکشید که میگفتید تا1400 با روحانی و ملت را بیچاره و بدبخت کردید
ناشناس
|
-
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
0
0
یادتبلیغات انتخاباتی سال92و96افتادم که با فریب مردم ورقص وآواز رای جمع کردند
مردم برای سال1400چشمتان رابازکنیدکسی راانتخاب کنیدکه اولویت اولش اقتصادباشدنه دوچرخه سواری زنان رقص وآواز،کنسرت و..................
ناشناس
|
Moldova, Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
0
0
از جنگ طلبان و مدافعان ستیز با امریکا و قوانین مبارزه با پولشویی اف ای ای اف و. تازه به دوران رسیده ها بپرسید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
0
0
با بالا بردن قیمت نجومی دلار خیلی راحت، ریشه و بنیان خانواده های ایرانی را می خشکانند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۵
0
0
وقتی بزرگان نظام حاضرند بخاطر لجاجت شخصی شان با غرب و شاید برای اعلام وفاداری به شرق ، این همه خسارت به جسم و حان ملت وارد می کنند ، باید در پیشگاه خدا جوابگو باشند !! البته اینها خود را در قبال خدا هم چاسخگو نمی دانند !!
و ...
ما از اسلام این قوم سیر شدیم و نیازی بهش نداریم !!
مهمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
0
0
مساله فقط روحانی نیست!
به قول روحانی و زیباکام و سایرین اینها 31 سال است که نگذاشته اند دیگری بیاید !
هاشم، خاتمی ، احمدی و روحانی همه سر و ته یه کرباسند !
بعد هم مدعی اند که هر فرد دیگری بود، همین طور بود !
نشانه اش هم این است که بعد از 8 سال ارزش ریال 10 درصد می شود و در دولت بعدی اختلاس و فساد و ... برملا می شود !
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری