کد خبر: ۲۴۵۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۱
امروز حدود ساعت ۱۷:۳۵ برای دقایقی نزدیک به ۱۰۰ نفر در حمایت از جمهوری آذربایجان در جنگ قره‌باغ ضلع جنوبی میدان امام حسین (ع) تجمع کرده و شعار دادند.

به گزارش «اعتدال»  در ساعت ۱۷:۱۰ میدان امام حسین کاملا آرام بود حدود ۸ تا ۱۰ ماشین پلیس به همراه حدود ۴۰ نفر از پرسنل نیروی انتظامی در این میدان حضور داشتند.

کسانی که از چهره آنها مشخص بود که ترک تبار هستند و کسانی هم با ساک در اطراف این میدان نشسته بودند. تعدادی نیروی لباس شخصی با دوربین و بدون درگیری از کسانی که در گوشه و کنار میدان نشسته بودند عکس می‌گرفتند. نیروهایی که معمولا در کنار پلیس‌ها می‌ایستادند و با آنها صحبت می‌کردند.

این نیرو‌ها پیش از اینکه از تجمع‌کنندگان عکس بگیرند و گاهی پس از آن به آنها توصیه می‌کردند که محل را ترک کنند.


حدود ساعت ۱۷:۳۵ حدود ده نفر از ماموران نیرو انتظامی داخل میدان آمدند و کسانی که اطراف میدان نشسته بودند را به بیرون راهنمایی کردند. در هنگام خروج زمانی که تجمع کنندگان در ضلع جنوبی میدان با هم جمع شدند شروع به دادن شعار «قره‌باغ بیزیم دی/ بیزیم قره‌باغ» (قره‌باغ برای ماست) کردند.

پس از شروع شعار جمعیتی که متفرق شده بود از اطراف میدان به جمیعت اصلی پیوست و پلیس هم بدون ابراز خشونت آنها را به ضلع جنوبی میدان و پیاده راه ۱۷شهریور راهنمایی کرد.


کمی پایین‌تر از میدان امام حسین در خیابان ۱۷ شهریور جمعیت حدود ۱۰۰ نفری شعارهایی مانند «قره‌باغ بیزیم دی/ بیزیم قره‌باغ»، «مرگ بر اشغالگر»، «مرگ بر ارمنی»، «بیز اولمیه حاضیریخ»، «الله اکبر بسم الله» و… می‌دادند.


تصاویر تجمع حمایت از قره‌باغ در میدان امام حسین تهران

تصاویر تجمع حمایت از قره‌باغ در میدان امام حسین تهران


تصاویر تجمع حمایت از قره‌باغ در میدان امام حسین تهران
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری